Sprawdź zakładkę PROMOCJE i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Twarz

Ciało

Włosy

Dzieci

Dom

Zestawy

Facet

Promocje

Twarz

Każdy rodzaj skóry wymaga specjalnej pielęgnacji, dopasowanej do aktualnych potrzeb lub warunków otoczenia. Na wyjątkowe traktowanie zasługuje skóra twarzy, która jest bardziej delikatna, wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Niejednokrotnie po jej kondycji jesteśmy w stanie określić wiek, stan zdrowia czy też jakość naszego życia. Nie dziwi więc fakt, że grupa kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest tak duża i zróżnicowana. Zaliczają się do niej produkty oczyszczające, tonizujące, nawilżające, ochronne, regenerujące i wiele innych. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dzielą się nie tylko ze względu na typy cery, aktualny stan skóry, ale także obszar stosowania – twarz, okolice oczu lub usta. Każdy produkt posiada swoje cechy szczególne, składniki aktywne, właściwości i możliwości zastosowań.

Dobierz pielęgnację do swojej cery

Cera sucha

Cera mieszana

Cera tłusta

Cera normalna

Demakijaż

Odpowiednio wykonany demakijaż twarzy jest jednym z najważniejszych, codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Polega on na usunięciu pozostałości kosmetyków kolorowych, łoju, potu i innych powierzchownych zanieczyszczeń. Przy doborze odpowiedniego produktu oraz metody wykonywania demakijażu najistotniejszy powinien być typ cery oraz jej preferencje. Płyny micelarne poleca się do każdego typu cery, mleczka i olejki najczęściej do cer suchych, wrażliwych, dojrzałych lub naczynkowych. Kosmetykom tym stawia się kilka warunków: powinny oczyszczać, nawilżać, nie powodując przy tym podrażnień i uczucia dyskomfortu. Oczyszczona skóra jest gwarantem tego, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach mają szansę wniknąć głębiej, a tym samym wykazać skuteczniejsze działanie.

Oczyszczanie twarzy

Do usunięcia powierzchownej warstwy zanieczyszczeń (kosmetyków kolorowych, sebum) służą produkty typu płyny micelarne, mleczka lub olejki. Podczas drugiego etapu oczyszczania należy sięgnąć po produkty zawierające delikatne detergenty – żele do mycia twarzy, emulsje lub pianki myjące.

Tonizacja twarzy

Tonizacja to jeden z najważniejszych etapów w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Podczas demakijażu oraz oczyszczania skóry zmienia się pH z kwaśnego na zasadowy. Tonizacja ma na celu przywrócenie naturalnego, kwaśnego pH, które jest niezbędne do zachowania równowagi mikrobiologicznej skóry. Zastosowanie toniku nie tylko polepsza wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach, ale także minimalizuje podrażnienia, nawilża, regeneruje. Produkty te mogą występować w różnych formach – od mgiełek po standardowe płyny do stosowania z wacikiem kosmetycznym. Właściwości tonizujące wykazują także hydrolaty roślinne.

Kremy do twarzy

5.00/5
(20)

14,00

5.00/5
(15)

14,00

4.98/5
(44)

26,00

4.97/5
(38)

27,00

Scroll to Top