Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

5 wskazówek, które poprawią stan Twojej cery

Często zmieniaj pościel i ręczniki

Na sen i odpoczynek przeznaczamy statystycznie około 7-8 godzin dziennie, dlatego warto odpowiednio zadbać o miejsce, w którym spędzamy niemal 1/3 naszego czasu. W pościeli znajdują się małe, często niewidocznie gołym okiem zanieczyszczenia, na które składają się między innymi zrogowaciały ludzki naskórek, sierść domowych pupili, kurz czy resztki jedzenia. Jest to zatem idealne miejsce do rozwoju i namnażania się roztoczy oraz innych drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za rozmaite schorzenia.  

Jak temu zapobiegać? Rozwiązaniem jest regularne wietrzenie pościeli i materaca, częsta zmiana poszewek oraz pranie ich w odpowiednio wysokiej temperaturze. Minimalizuje to ryzyko powstawania niedoskonałości i stanów zapalnych, a także przyczynia się do poprawy jakości naszego snu, co z pewnością będzie miało korzystny wpływ na naszą cerę. 

Bardzo istotnym czynnikiem dla kondycji naszej skóry jest również regularna zmiana ręczników, szczególnie, jeśli borykamy się z niedoskonałościami i nadmierną produkcją sebum. Ciekawym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zestaw małych ręczniczków do twarzy na każdy dzień tygodnia, by pamiętać o konieczności ich wymiany. Nie należy także używać tego samego ręcznika do ciała i twarzy oraz korzystać z ręcznika należącego do innej osoby. 

Pamiętaj o praniu nowych ubrań przed ich założeniem

Kupowanie nowych ubrań z pewnością należy do przyjemnych czynności dla większości z nas, jednak należy pamiętać, że często są one źródłem zanieczyszczeń, bakterii czy grzybów.  Przed nami mierzyły je dziesiątki osób, które mogły pozostawić na nich wirusy, bakterie lub nawet pasożyty. Te same ubrania trafiają ponownie na sklepowe półki, dlatego po zakupie należy je dokładnie wyprać oraz dodatkowo wyprasować. Trzeba także uwzględnić fakt, iż producenci często stosują środki chemiczne konserwujące i zabezpieczające odzież przed gnieceniem się lub pleśnią, które mogą wywoływać reakcje alergiczne w postaci podrażnień czy wysypki. To wszystko sprawia, że warto poświęcić trochę czasu i odpowiednio przygotować ubrania przed pierwszym użyciem, co pozwoli nam zminimalizować ryzyko powstania niedoskonałości czy stanów zapalnych. 

Regularnie myj i dezynfekuj pędzle i akcesoria do makijażu

Pędzle i inne akcesoria mają na co dzień kontakt z wydzielanym przez skórę sebum oraz bakteriami znajdującymi się na powierzchni twarzy. Gromadzi się także na nich kurz i pył, a także pozostałości kosmetyków.  

Wilgotne pędzle czy gąbeczki do nakładania płynnych kosmetyków są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, szczególnie, jeśli dodatkowo są przechowywane w wilgotnej łazience. Wszystkie te czynniki mogą powodować podrażnienia, stany zapalne oraz powstawanie niedoskonałości, dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o akcesoria do makijażu. Pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu i dezynfekcji, a także odpowiednim przechowywaniu w suchej, zamkniętej przestrzeni, by zminimalizować dostęp czynników zewnętrznych. Pędzle do nakładania kosmetyków płynnych oraz w okolicach oczu powinny być czyszczone po każdym użyciu, natomiast pędzle do sypkich produktów mogą być czyszczone raz na kilka dni.  

Szczególną uwagę należy zwrócić na gąbeczki do makijażu. Ich struktura oraz charakterystyka użycia sprawiają, że mogą gromadzić w sobie bakterie oraz resztki kosmetyków, dlatego należy czyścić je po każdym użyciu, jak również wymieniać na nowe co miesiąc lub dwa przy zachowaniu odpowiedniej higieny na co dzień.  

Do mycia gąbeczek i pędzli świetnie sprawdzają się żele myjące do twarzy.

5.00/5
(1)

29,00

5.00/5
(2)

27,00

4.98/5
(41)

28,00

4.92/5
(12)

26,00

Unikaj dotykania twarzy oraz regularnie dezynfekuj swój telefon

W ciągu dnia nasze dłonie mają styczność z wieloma powierzchniami, przez co gromadzi się na nich dużo bakterii i zanieczyszczeń. Poprzez częste dotykanie twarzy narażamy naszą cerę na kontakt z tymi czynnikami, a co za tym idzie, zwiększa się prawdopodobieństwo podrażnień i powstawania wyprysków. Jeśli nie jest to konieczne, staraj się nie dotykać ani nie podpierać twarzy dłońmi. Nie zapominaj także o regularnej dezynfekcji Twojego telefonu. Ze względu na częstotliwość użytkowania jest on siedliskiem bakterii, które są przenoszone na twarz, zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych.

Świadomie wybieraj produkty do pielęgnacji

Przy wyborze kosmetyków zawsze kieruj się potrzebami Twojej skóry. Nie kupuj produktów tylko ze względu na ładne opakowania czy dużą ilość reklam. Rynek kosmetyczny rozwija się bardzo dynamicznie, nieustannie zachęcając nas do zakupów i próbowania nowości. Zwróć uwagę na skład, właściwości oraz działanie i odpowiednio dostosuj je do rodzaju cery czy problemów skórnych. Jeśli testujesz nowe produkty, zawsze rób to pojedynczo, gdyż tylko wtedy możesz sprawdzić rzeczywiste efekty ich działania. Stosując kilka różnych nowych kosmetyków jednocześnie, tracisz możliwość wyeliminowania tych, które niekorzystnie wpływają na Twoją cerę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top