Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

DIY Naturalne kosmetyki do włosów

Wiosna to czas, kiedy nasze włosy potrzebują odżywienia. Niewłaściwa pielęgnacja i zbyt częste suszenie nie sprzyja dobrej kondycji naszych włosów. Co zrobić, aby stan naszych włosów się poprawił?  W tym wpisie pokażemy Ci kilka propozycji domowych kosmetyków do włosów!

DIY Naturalne kosmetyki do włosów – Wstęp

Produkty, którymi możemy pielęgnować włosy nie kończą się tylko na gotowych produktach ze sklepów. Możemy zrobić je samodzielnie w domowym zaciszu. Oto kilka przepisów na DIY naturalne kosmetyki do włosów:

Płukanka z pokrzywy i skrzypu polnego

Składniki:

  • garść suszu ziołowego pokrzywy
  • garść skrzypu polnego
  • 1l wrzącej wody

Garść suszu ziołowego pokrzywy i skrzypu polnego zalewamy litrem wrzącej wody, następnie całość zaparzamy przez kilkanaście minut. Gdy wystygnie, płukankę stosujemy na czyste włosy i pozostawiamy pod przykryciem (foliowy czepek i ręcznik) na kilkadziesiąt minut. Włosów nie należy spłukiwać. 

Płukanka brzozowa

Składniki:

  • 1 szklanka suszonych liści brzozy
  • 0,5l wrzącej wody

By przygotować płukankę do włosów, jedną szklankę suszonych liści brzozy zalewamy 0,5 litra wrzącej wody i gotujemy przez kilka minut. Następnie odstawiamy na 10 minut pod przykryciem. Po odcedzeniu takim naparem płuczemy włosy i skórę głowy. Wyciąg z liści brzozy, podobnie jak skrzyp i pokrzywa przyspiesza porost włosów, wzmacnia cebulki włosowe i odżywia skórę głowy. 

Płukanka brzozowa do włosów przetłuszczających

Składniki:

  • 3 łyżki stołowe rozdrobnionej kory lub gałązek
  • 400-500ml wody

3 łyżki stołowe rozdrobnionej kory lub gałązek zalewamy 400 – 500 ml wody. Gotujemy ok. 10 minut. Odcedzamy i odstawiamy na 15 – 20 minut. Płuczemy włosy kilka razy w tygodniu.

DIY Naturalne kosmetyki do włosów – Nawilżająca maska do włosów

Składniki:

  • 2 łyżki miodu
  • 3 łyżki oliwy z oliwek

Mieszamy wszystkie składniki i nakładamy je na suche włosy. Mieszankę trzymamy na włosach ok 15 minut, po tym czasie zmywamy całość. Dla ulepszenia efektu na czas trzymania maski możemy zabezpieczyć włosy czepkiem/ręcznikiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top