Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Cera trądzikowa jest bardzo wymagająca. Stąd ważne jest zadbanie o jej odpowiednią pielęgnację, zarówno od strony zewnętrznej za pomocą stosowania różnego typu maści, toników, kremów czy maseczek, jak i wewnętrznej, gdzie podstawą jest właściwie zbilansowana dieta. Trądzik jest chorobą skóry, która dotyczy od 75-85% osób w okresie dojrzewania, a w przypadku 12% kobiet i 4% mężczyzn utrzymuje się nawet do 44. roku życia. Powstawanie zmian trądzikowych cechuje zapalenie nabłonka mieszków włosowych i tworzenie się charakterystycznych krostek i grudek. Etiologia tych zaburzeń jest bardzo złożona. Za główne czynniki, które odpowiadają za rozwój trądziku, uznaje się nadmierną aktywność gruczołów łojowych, nadmierne rogowacenie, kolonizację bakterii Propionibacterium acnes oraz zaburzenia hormonalne.  Dlatego też, program pielęgnacji skóry od  zawsze powinien być dostosowany do jej indywidualnych potrzeb oraz stopnia nasilenia zmian trądzikowych. 

Jak pielęgnować cerę trądzikową? – Od zewnątrz 

Do codziennych zabiegów zaleca się używania kilku kosmetyków, które łącznie będą stanowić kompleksową pielęgnację, a ich umiejętne dobranie i systematyczne stosowanie, pozwoli na osiągnięcie pożądanego celu. Podstawa pielęgnacji skóry trądzikowej powinna opierać się na preparatach oczyszczających, peelingujących i tonizujących.

Codzienny rytuał pielęgnacyjny powinniśmy rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia skóry przy użyciu DUETUS Żel myjący do twarzy. Dzięki niemu możliwe jest znormalizowanie wydzielania łoju. Kosmetyki przeznaczone do mycia skóry trądzikowej powinny być delikatne, aby dodatkowo nie podrażniać cery. Ta sama zasada dotyczy peelingów, które pozwalają na odblokowanie ujść gruczołów łojowych, usunięcie martwego naskórka i dokładne oczyszczenie skóry z resztek zanieczyszczeń. Zabieg z użyciem peelingu zalecany jest osobom z problemami trądzikowymi co najmniej raz w tygodniu. Polecamy do tego BIOLAVEN Peeling enzymatyczny oraz SYLVECO Enzymatyczny peeling do twarzy.

Ważnymi preparatami do pielęgnacji skóry trądzikowej są także kremy i maseczki. Przed ich nałożeniem istotna jest jednak tonizacja skóry, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie skórze naturalnego pH oraz zmniejszenie wydzielania sebum. Głównym zadaniem kremów jest utrzymanie właściwej gospodarki wodno-tłuszczowej w naskórku. Dobierając je pod kątem cery trądzikowej należy pamiętać, aby były lekkie, nawilżające i niedrażniące skóry. Dla osób z trądzikiem świetnie sprawdzą się kremy marki DUETUS i SYLVECO WOW.

Zadaniem maseczek kosmetycznych, występujących najczęściej w postaci past i gęstych emulsji, jest utworzenie na skórze ochronnej powłoki, pod którą dochodzi do oczyszczenia, przenikania substancji aktywnych i wygładzenia skóry. Dla skóry z trądzikiem świetnie sprawdzi się DUETUS Maseczka do twarzy. Maseczki są bardzo często stosowane w celu złagodzenia podrażnień i odżywienia skóry. 

Na rynku dostępne są również tzw. preparaty punktowe jak SYLVECO Żel punktowy na wypryski, które są przydatne w redukcji zmian trądzikowych. Mogą one działać kojąco, przyspieszyć proces regeneracji w miejscu pojawienia się wykwitów, jak jednocześnie pełnić funkcje korektorów matujących niechciane zmiany na skórze. 

Jak pielęgnować cerę trądzikową? – Od wewnątrz 

Kluczową rolę w zachowaniu dobrego wyglądu skóry odgrywa także odpowiednia dieta. Przy czym należy pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego jadłospisu dla wszystkich osób z trądzikiem. Najczęściej zaostrzenie objawów choroby obserwuje się po spożyciu nadmiernej ilości produktów bogatych w węglowodany proste, o wysokim indeksie glikemicznym oraz mleka i przetworów mlecznych. Dlatego też na te grupy produktów należy zwrócić szczególną uwagę

Wartość:
96 zł
/5
(0)

40,00

/5
(0)

8,00

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Temat świadomej pielęgnacji staje się coraz bardziej powszechny. Podczas zakupów nie sięgamy już po przypadkowe kremy z półek sklepowych, a dokładnie analizujemy składy kosmetyków, szukając...
Pielęgnacja naturalna
Z radością ogłaszamy, że do rodziny ALOESOVE dołączają dwie nowe linie kosmetyków naturalnych, które zrewolucjonizują codzienną pielęgnację twarzy – ALOESOVE Pink&Blue. Wprowadzając na rynek dwie...
Pielęgnacja naturalna
Choć coraz więcej osób, w poszukiwaniu naturalnych i skutecznych metod wzmacniania oraz przyspieszania porostu włosów, sięga po wcierkę do skóry głowy, wciąż jest to niedoceniany...
Scroll to Top