Sprawdź zakładkę PROMOCJE i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha?

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Historia i zastosowanie kamienia Gua-sha 

Technika masażu kamieniem Gua-sha wywodzi się z medycyny chińskiej i sięga początków aż XIV wieku! Początkowo była to metoda lecznicza, a technika jej wykonywania była ściśle strzeżona i przekazywana jedynie z pokolenia na pokolenie. Obecnie w Europie technikę tę stosujemy w celach poprawy urody- ujędrnienia, drenażu limfatycznego czy liftingu poprzez masaż.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Co to jest kamień Gua Sha?

Cały masaż polega na „skrobaniu” (Gua) wybranego obszaru skóry specjalną, kamienną płytką aż do pojawienia się zaczerwienienia (sha) skóry, a tradycji chińskiej niekiedy aż do pojawienia się krwawych wybroczyn. Taki masaż wykazuje działanie lecznicze, głównie dzięki zwiększonemu przepływowi limfy i poprawie mikrokrążenia.  Spokojnie! Aby uzyskać rewelacyjne efekty, nie potrzeba aż tak drastycznych działań! W domowych warunkach z powodzeniem wykonamy delikatny, przyjemny zabieg, który uelastyczni i ujędrni naszą skórę.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha?

Do jego wykonania potrzebujemy jedynie kamiennej płytki gua-sha np OLEIQ Kamień Gua Sha do masażu twarzy oraz olejku. Sam kamień wykorzystywany w tej metodzie wykonany jest najczęściej z jadeitu, niekiedy kwarcu, a dzięki ogromnej popularności tej metody jest szeroko dostępny w drogeriach.

Masujemy od środka twarzy do zewnątrz, każdy ruch powtarzając po około 5 razy. Ważne, aby kierować się ku górze i „podnosić” skórę kamienną płytką. Zapobiegać będziemy tym utracie naturalnego owalu twarzy który tracimy z upływem lat.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Jakie korzyści przynosi masaż kamieniem Gua Sha?

Co jeszcze możemy uzyskać poprzez masaż twarzy jadeitowym kamieniem gua-sha? Dzięki stymulacji syntezy kolagenu skóra stanie się jędrniejsza, bardziej sprężysta oraz napięta. Zmarszczki z czasem mogą stać się mniej widoczne, blizny wygładzona, a ogólny koloryt cery ulegnie znacznej poprawie!  

Warto pamiętać, że wszystkie efekty i korzyści płynące z tego zabiegu widoczne będą po pewnym czasie – regularność w tym przypadku jest podstawą!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera! Otrzymaj kod rabatowy -10% na zakupy

Styl życia

Mycie naczyń to nieodłączny element codzienności. Każdego dnia w naszych domach zużywamy ogromne ilości wody i środków czystości. Czy istnieje sposób, dzięki któremu mycie naczyń...

Wydarzenia

Choć emocje już opadły, wspomnienia z finału konkursu #ambasadorkaVIANEK już na zawsze zajmą specjalne miejsce w naszej pamięci. Kobieca siła, inspirujące rozmowy, mnóstwo uśmiechu i...

Pielęgnacja naturalna

Osobno to niezwykle inspirujące, pełne pasji kobiety. Razem tworzą idealny #teamVIANEK. Poznajcie bliżej finalistki naszego konkursu i zobaczcie efekty sesji zdjęciowej, wykonanej w Hotelu Bristol...
Scroll to Top