Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha?

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Historia i zastosowanie kamienia Gua-sha 

Technika masażu kamieniem Gua-sha wywodzi się z medycyny chińskiej i sięga początków aż XIV wieku! Początkowo była to metoda lecznicza, a technika jej wykonywania była ściśle strzeżona i przekazywana jedynie z pokolenia na pokolenie. Obecnie w Europie technikę tę stosujemy w celach poprawy urody- ujędrnienia, drenażu limfatycznego czy liftingu poprzez masaż.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Co to jest kamień Gua Sha?

Cały masaż polega na „skrobaniu” (Gua) wybranego obszaru skóry specjalną, kamienną płytką aż do pojawienia się zaczerwienienia (sha) skóry, a tradycji chińskiej niekiedy aż do pojawienia się krwawych wybroczyn. Taki masaż wykazuje działanie lecznicze, głównie dzięki zwiększonemu przepływowi limfy i poprawie mikrokrążenia.  Spokojnie! Aby uzyskać rewelacyjne efekty, nie potrzeba aż tak drastycznych działań! W domowych warunkach z powodzeniem wykonamy delikatny, przyjemny zabieg, który uelastyczni i ujędrni naszą skórę.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha?

Do jego wykonania potrzebujemy jedynie kamiennej płytki gua-sha np OLEIQ Kamień Gua Sha do masażu twarzy oraz olejku. Sam kamień wykorzystywany w tej metodzie wykonany jest najczęściej z jadeitu, niekiedy kwarcu, a dzięki ogromnej popularności tej metody jest szeroko dostępny w drogeriach.

Masujemy od środka twarzy do zewnątrz, każdy ruch powtarzając po około 5 razy. Ważne, aby kierować się ku górze i „podnosić” skórę kamienną płytką. Zapobiegać będziemy tym utracie naturalnego owalu twarzy który tracimy z upływem lat.

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem Gua Sha? – Jakie korzyści przynosi masaż kamieniem Gua Sha?

Co jeszcze możemy uzyskać poprzez masaż twarzy jadeitowym kamieniem gua-sha? Dzięki stymulacji syntezy kolagenu skóra stanie się jędrniejsza, bardziej sprężysta oraz napięta. Zmarszczki z czasem mogą stać się mniej widoczne, blizny wygładzona, a ogólny koloryt cery ulegnie znacznej poprawie!  

Warto pamiętać, że wszystkie efekty i korzyści płynące z tego zabiegu widoczne będą po pewnym czasie – regularność w tym przypadku jest podstawą!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top