Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Jakie kosmetyki dla nastolatków – 3 top produkty

Wszyscy zazdrościmy gładkiej, nieskazitelnej cery małym dzieciom. Jednak taki stan nie trwa wiecznie. Okres dojrzewania to niełatwy czas, pełen zmian. Z dzieci zmieniamy się w nastolatków — zmienia się wiele rzeczy, w tym cera. Co robić, kiedy pojawiają się pierwsze pryszcze na nieskazitelnych cerach? Na pewno się nie załamywać! Warto pamiętać, że nieprzyjaciele w postaci pryszczy są w sumie nieuniknieni. Pamiętajcie – 100% dorosłych było nastolatkami, a większość z nich miała jakieś niedoskonałości.

Kosmetyki dla nastolatków – kiedy po nie sięgać ? 

Pierwsze kosmetyki warto wprowadzić w miarę wcześnie. Nie czekajmy na pogorszenie stanu cery, unikniemy konieczności stosowania mocnych preparatów, czy wizyty u dermatologa. Na początek doskonale sprawdzą się łagodne kosmetyki, z krótkimi i naturalnymi składami. Nie szukajmy zróżnicowanych substancji aktywnych, postawmy na prostą pielęgnację. Takie właśnie są produkty Sylveco WOW – naturalne i delikatne. 

Kosmetyki dla nastolatków – do oczyszczenia 

Podstawę w dbaniu o nastoletnią cerę powinno stanowić oczyszczanie. Nie może być ono jednak zbyt intensywne, by nie podrażnić delikatnej skóry, ani jej nie przesuszyć. W tym wypadku doskonale sprawdzi się żel bądź emulsja do mycia twarzy – łagodne preparaty do stosowania rano i wieczorem. Oczyszczanie dwa razy dziennie w zupełności wystarczy, nie ma co przesadzać, by nie podrażnić bariery hydrolipidowej skóry. Żel bardziej sprawdzi się przy cerze tłustej i mieszanej, skłonnej do świecenia. Natomiast emulsja to rewelacyjny wybór dla skóry suchej – pozostawi ją nawilżoną, miękką i gładką, oraz ukoi podrażnienia. Raz na jakiś czas można użyć również peelingu lub maseczki oczyszczającej. Można wybrać kosmetyki mające w składzie węgiel aktywny, który pochłania toksyny i wszelkie zanieczyszczenia, pozostawia skórę oczyszczoną z wyrównanym kolorytem. To ważne przy dbaniu o cerę problematyczną.  

Kosmetyki dla nastolatków – do tonizacji 

Tonik ma jedno podstawowe zadanie – przywrócić odpowiednie pH skórze. Jest to niezbędny krok pielęgnacji, również pielęgnacji cery nastoletniej. Tonik powinien działać łagodząco, regulująco i nawilżająco – wszystkie te kryteria spełnia tonik Sylveco WOW. Jest idealny dla skóry nastoletniej, ale nie tylko. To łagodny produkt z krótkim składem, bez zbędnych składników, a do tego obłędnie pachnie! Przy wyborze toniku warto zwracać uwagę na to, by nie pozostawiał po sobie uczucia wysuszenia i ściągnięcia.    

5.00/5
(1)

30,00

Wartość:
116,00 zł
5.00/5
(6)

90,00

3.86/5
(7)

32,00

Kosmetyki dla nastolatków – nawilżające i regulujące 

 

Krem! Oczywiście! Doskonale wiemy, że nieodzownym krokiem pielęgnacji każdej cery jest nawilżenie. Bez względu na to, czy mamy cerę suchą, czy tłustą – nawilżenie zawsze powinno być priorytetem. Wiele osób błędnie myśli, by tylko wysuszać stany zapalne, czy nadmiernie matowić cerę tłustą, zapominając o nawilżeniu. W ten sposób tylko pogorszymy stan swojej cery, a niedoskonałości będą się mnożyć. Krem dla nastolatka powinien być lekki, by niepotrzebnie nie obciążać młodej cery. Powinien również szybko się wchłaniać i ładnie  pachnieć, aby pielęgnacja stawała się przyjemnym nawykiem.

Jeśli będziemy korzystać z odpowiednio dobranych kosmetyków, dedykowanych młodej skórze, to te 3 podstawowe kosmetyki w zupełności wystarczą, by zadbać o nawilżenie i zapobiec powstawaniu nowych zmian skórnych. Pamiętajmy — nastoletnia skóra nie potrzebuje zbyt dużej ilości składników. Jak ze wszystkim – nie liczy się ilość, a jakość. 

Nastolatkowie i rodzice nastolatków — głowa do góry! Przy odpowiedniej pielęgnacji, dojrzewanie nie będzie takie straszne!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top