🤩 Z kodem WEEKEND rabat na cały sklep -20%
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Karmimy zwierzaki ze schroniska Wesoły Kundelek w Lesku

Niesienie pomocy zwierzakom to w SYLVECO już tradycja. Po raz kolejny pracownicy naszej firmy połączyli swoje siły i wzięli udział w akcji “Nakarm Zwierzaka”. Tym razem zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup karmy dla podopiecznych schroniska Wesoły Kundelek w Lesku.

Wspólnie dla Wesołego Kundelka

Głównym celem akcji było zebranie funduszy na zakup karmy dla psów i kotów, przebywających w schronisku dla zwierząt Wesoły Kundelek. Pracownicy z różnych działów z ogromnym entuzjazmem zaangażowali się w tę szlachetną sprawę, a do schroniska dostarczyliśmy… cały bagażnik karmy o wartości 2 800 zł!

Znajdujące się w Lesku schronisko dla zwierząt już od 2012 roku prowadzi grupa ludzi o ogromnych sercach, dla których praca jest prawdziwą pasją.

Do schroniska trafiają zwierzęta z terenu 40 podkarpackich gmin – porzucone, bezdomne, po wypadkach, niechciane i odebrane interwencyjnie. Dzięki dużemu doświadczeniu w pracy behawioralnej pracownicy szybko stawiają zwierzaki na cztery łapy, wyprowadzając je z agresji, agresji lękowej i szeregu innych problemów behawioralnych.

Około 80% zwierząt trafiających do schroniska znajduje nowe, kochające domy. Choć ogromne zaangażowanie pracowników i wolontariuszy pozwala na skrócenie czasu pobytu zwierząt w schronisku do minimum, pod skrzydła Wesołego Kundelka wciąż trafiają nowi podopieczni, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Akcja “Nakarm Zwierzaka” w Sylveco

Akcja “Nakarm zwierzaka” stała się już w naszej firmie tradycją. Pracownicy wielokrotnie zasilali już skarbonkę symbolicznymi kwotami, które pozwoliły nam wesprzeć lokalne schroniska. Tak było i tym razem! Dzięki zebranej kwocie mogliśmy zakupić spore ilości karmy i napełnić głodne brzuchy psów i kotów, znajdujących się pod skrzydłami schroniska Wesoły Kundelek w Lesku. Choć nasza pomoc to jedynie kropla w oceanie potrzeb, mamy nadzieję, że chociaż odrobinę udało nam się wesprzeć codzienne działania pracowników schroniska.

9 listopada zapakowaliśmy do bagażnika zakupioną karmę i wybraliśmy się w ponad dwugodzinną podróż do Leska. Schronisko zrobiło na nas ogromne wrażenie – było czyste, zadbane i dobrze zorganizowane, a pracownicy otaczali podopiecznych niezwykłą troską i miłością. Nasza obecność przyciągnęła ciekawskie spojrzenia czworonożnych mieszkańców schroniska, którzy na widok karmy wesoło merdali ogonami. Te proste, ale znaczące gesty sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt, które często są pozbawione domu i bezwarunkowej miłości.

Nasza firmowa zbiórka to doskonały przykład tego, jak wspólna inicjatywa może zmienić rzeczywistość tych, którzy potrzebują pomocy. Akcja “Nakarm Zwierzaka” nie tylko dostarczyła schronisku Wesoły Kundelek niezbędnych środków, ale również zjednoczyła pracowników naszej firmy. Mam nadzieję, że historia tej charytatywnej akcji będzie inspiracją i impulsem do działania dla innych firm, organizacji i… dla Was!

Pamiętajcie, aby takie działania zawsze uzgadniać z pracownikami schroniska i dostosować formę pomocy do realnych potrzeb wybranego miejsca. Kupowanie najtańszej karmy w ogromnych ilościach niekoniecznie jest dobrym pomysłem – znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup karmy dobrej jakości, która zapewni psom i kotom kompletną i zbilansowaną dietę. W schroniskach bardzo często jest również duże zapotrzebowanie na karmę dla chorych zwierząt. Jeśli macie odpowiednie fundusze na wsparcie, pomagajcie z głową – skontaktujcie się z placówką i zapytajcie, czego obecnie potrzebuje najbardziej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.wesolykundelek.pl, Instagrama i Facebooka schroniska Wesoły Kundelek. Kto wie, być może ktoś z Was znajdzie tam prawdziwego, czworonożnego przyjaciela?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Peeling kwasowy do twarzy to skuteczny sposób na poprawę kolorytu i stanu skóry. Jest również niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, zaskórnikami i zanieczyszczeniami. Choć...
Pielęgnacja naturalna
Dzieci są naturalnie ciekawe świata i chętnie naśladują dorosłych, zwłaszcza swoich rodziców. Dziewczynki często obserwują swoje mamy podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i marzą o własnych...
Pielęgnacja naturalna
Wybór idealnego prezentu na Dzień Mamy może być sporym wyzwaniem. Choć nasze Mamy znamy doskonale i wiemy, co lubią najbardziej, często stajemy przed trudnym wyborem:...
Scroll to Top