🤩 Z kodem WEEKEND rabat na cały sklep -20%
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Prawidłowa higiena miejsc intymnych

Dla wielu kobiet dbanie o odpowiednią higienę intymną jest sprawą tak oczywistą, jak chociażby codzienny demakijaż. Niemniej jednak, pomimo regularnej i starannej pielęgnacji, często doświadczają nieprzyjemnych objawów, takich jak dyskomfort, pieczenie, swędzenie czy nieprzyjemny zapach. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do tych problemów. Mogą one wynikać zarówno z nadmiernego mycia, czy wyboru niewłaściwych produktów do higieny intymnej. Jak zatem właściwie zadbać o higienę tych delikatnych miejsc, aby zminimalizować ryzyko podrażnień i czuć się świeżo i komfortowo?

Płyn do higieny intymnej – używać, czy nie?

Jednym z kluczowych dylematów jest to, czy specjalny preparat do higieny intymnej jest naprawdę konieczny. Tymczasem podstawą właściwej higieny intymnej jest właśnie wybór odpowiedniego produktu do mycia okolic intymnych. Lepiej jest sięgać po specjalne płyny, żele i pianki do higieny intymnej, niż korzystać ze standardowych mydeł i żeli pod prysznic, którymi myjemy całe działo. Dlaczego?

Produkty przeznaczone do higieny okolic intymnych są znacznie delikatniejsze dla skóry. Zawierają odpowiednie składniki, które nie naruszają naturalnej flory bakteryjnej i kwasowości tego obszaru. Standardowe mydła mogą natomiast zakłócać równowagę mikroflory, co często prowadzi do infekcji intymnych.

Naturalne płyny do higieny intymnej – czym powinny się wyróżniać?

Podstawowym zadaniem płynu czy żelu do higieny intymnej jest łagodne oczyszczanie i odświeżanie, podtrzymanie odpowiednio kwaśnego pH (3,8-4,2) i ochrona naturalnej mikroflory miejsc intymnych. Aby uniknąć podrażnień, warto sięgać po naturalne płyny do higieny intymnej. Takie produkty wyróżniają się tym, że nie zawierają drażniących detergentów, barwników ani sztucznych kompozycji zapachowych. Są to preparaty stworzone na bazie naturalnych składników, o właściwościach łagodzących, takich jak babka lancetowata, kora dębu, aloes, rumianek czy olejki eteryczne. Dzięki temu są łagodne dla skóry i minimalizują ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych.

Preparat do higieny intymnej warto dostosować do wieku i aktualnych potrzeb.

  • Młodym kobietom polecamy produkty zawierające ekstrakty z mniszka lekarskiego, lipy, np. VIANEK Nawilżający żel do higieny intymnej oraz delikatne pianki do higieny intymnej, np. BIOLAVEN Pianka do higieny intymnej.
  • Po przekroczeniu 50. roku życia, troska o higienę intymną wymaga większej uwagi w zakresie nawilżania, ochrony i regeneracji. Warto wówczas rozważyć stosowanie składników takich jak kwas mlekowy, d-pantenol, nagietek lekarski czy kwas hialuronowy, które znajdziesz np. w VIANEK Kojący żel do higieny intymnej lub VIANEK Regenerująca pianka do higieny intymnej.
  • Kobiety w ciąży potrzebują zwiększonej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi oraz drażniącymi substancjami w kosmetykach. Przyszłym i młodym mamom polecamy produkty zawierające kwas mlekowy w połączeniu z wyciągiem z szałwii, kory dębu czy olejkiem z szałwii muszkatołowej, np. SYLVECO Łagodny żel do higieny intymnej.
  • W aptekach dostępne są także bardziej specjalistyczne płyny do higieny intymnej, znane jako preparaty ginekologiczne, które mogą być przydatne w przypadku częstych podrażnień miejsc intymnych i infekcji.
5.00/5
(2)

27,00

🔥 Z kodem WEEKEND taniej -20%

5.00/5
(1)

31,00

🔥 Z kodem WEEKEND taniej -20%