Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

5 sposobów na wrastające włoski po depilacji

Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie i bolesne krostki. W tym artykule podzielimy się z Tobą skutecznymi sposobami, które pomogą Ci zlikwidować wrastające włoski i cieszyć się gładką skórą bez podrażnień. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zminimalizować ryzyko wrastania włosków po depilacji i jak prawidłowo pielęgnować skórę, by w przyszłości uniknąć tego problemu, jesteś we właściwym miejscu.

Przyczyny wrastających włosków

Opracowałaś metodę depilacji niemalże do perfekcji, Twoje nogi bezpośrednio po ogoleniu są idealnie gładkie, ale… czar pryska kolejnego dnia, kiedy na skórze pojawiają się czarne kuleczki, które z czasem przeistaczają się w czerwone, swędzące i bolesne krostki? Problem wrastających włosków dotyczy wielu osób i to, wbrew pozorom, nie tylko tych obdarzonych cienkimi i kręconymi włoskami. Na początku fazy wzrostu włos jest cienki i miękki, dlatego ciężko mu przebić się przez grubą warstwę skóry. Nie pomaga mu w tym stwardniały naskórek, o którego złuszczaniu rzadko pamiętasz. Dlatego włosek skręca się i zaczyna rosnąć pod powierzchnią skóry. Zanim uda mu się wydobyć na powierzchnię, często dochodzi do zapalenia mieszka włosowego, w pobliżu którego skóra jest opuchnięta i podrażniona. Najczęściej problem ten dotyczy nóg, okolic bikini oraz pach. Istnieje kilka głównych przyczyn, które powodują wrastanie włosów:

 • Nieodpowiednia technika golenia – Goląc się zbyt blisko skóry lub w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, możesz doprowadzić do podrażnień i zwiększyć ryzyko wrastania włosków.
 • Brak regularnego złuszczania skóry – Martwe komórki naskórka mogą blokować ujścia mieszków włosowych, co powoduje wrastanie włosów.
 • Sucha skóra – Niewystarczające nawilżenie skóry prowadzi do jej wysuszenia i pogrubienia, co utrudnia włoskom przebicie się na zewnątrz.
 • Noszenie obcisłych ubrań – Ucisk na skórę, zwłaszcza w okolicach bikini i na nogach, może przyczyniać się do wrastania włosków.
 • Niewłaściwa higiena maszynek do golenia – Brak odpowiedniej higieny maszynek do golenia może prowadzić do podrażnień, które sprzyjają wrastaniu włosków.
 • Niewłaściwa (lub brak!) pielęgnacji po goleniu – Skóra po goleniu często jest podrażniona i wymaga ukojenia, pominięcie tego etapu może sprawić, że na jej powierzchni pojawią się nieestetyczne, czerwone kropki.

Skuteczne sposoby na wrastające włoski

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci rozwiązać problemem wrastających włosków i zminimalizować ryzyko ich powstawania. Poniżej przedstawiamy pięć sposobów, które możesz wdrożyć w swoją rutynę pielęgnacyjną, aby zlikwidować wrastające włoski i bez przeszkód cieszyć się gładką skórą.

Głęboko nawilżaj skórę

Odpowiednia pielęgnacja skóry to klucz do zapobiegania wrastaniu włosków. Dlatego zacznij działać jeszcze zanim sięgniesz po maszynkę. Regularne stosowanie balsamów nawilżających pomaga utrzymać skórę miękką i elastyczną, co ułatwia włoskom przebicie się na powierzchnię. Wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze, takie jak aloes, masło Shea czy witamina E, które głęboko nawilżają skórę i przyspieszają jej regenerację. Codzienne nawilżanie skóry to prosty, ale skuteczny sposób na wrastające włoski na nogach i w innych problematycznych miejscach.

4.52/5
(21)

45,00

5.00/5
(3)

39,00

4.83/5
(6)

39,00

5.00/5
(12)

30,00

5.00/5
(17)

45,00

5.00/5
(8)

45,00

Pamiętaj o regularnym złuszczaniu skóry

Regularne stosowanie peelingów do ciała to jedna z najlepszych metod zapobiegania wrastaniu włosków. Peeling ciała pomaga usunąć martwe komórki naskórka, które mogą blokować ujścia mieszków włosowych. Wybieraj peelingi, które zawierają drobinki ścierne, ale są jednocześnie delikatne dla skóry. Stosuj peelingi do ciała co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać skórę gładką i zapobiegać wrastaniu włosków. Efektem ubocznym może być jędrna, elastyczna i sprężysta skóra, ale chyba jesteś gotowa na takie poświęcenia?

/5
(0)

29,00

5.00/5
(51)

42,00

5.00/5
(15)

27,00

5.00/5
(15)

36,00

5.00/5
(8)

35,00

Zwróć uwagę na prawidłową technikę golenia

Prawidłowa technika golenia jest kluczowa, aby uniknąć problemu wrastających włosków. Jeśli nadal golisz się na sucho i “pod włos”, koniecznie zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, jak poprawnie golić nogi:

 • Stosuj ostrą maszynkę – Zawsze używaj ostrej maszynki do golenia, aby uniknąć ciągnięcia włosków i podrażnień skóry. Zapomnij o wielokrotnym używaniu jednorazowych maszynek – szybko się tępią i zamiast ścinać włos, szarpią go i wyrywają. Zainwestuj w maszynkę wielokrotnego użytku (np. z wymiennym ostrzem), która będzie znacznie lepszym rozwiązaniem zarówno dla Twojej skóry, jak i środowiska.
 • Gól w kierunku wzrostu włosów – Gól włoski w kierunku ich naturalnego wzrostu, to pozwoli Ci uniknąć podrażnień skóry i wrastania włosków.
 • Używaj żelu lub pianki do golenia – Golenie na sucho nie wpływa najlepiej na stan Twojej skóry – prowadzi do uszkodzeń, które często są przyczyną wrastających włosków w okolicach bikini i na innych, bardziej wrażliwych partiach ciała. Minimum to zwilżenie skóry wodą, jednak najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po specjalne produkty, które zapewnią lepszy poślizg maszynki i ochronią skórę przed podrażnieniami. Naturalnym odpowiednikiem żelu lub pianki może być np. Żelowa regeneracja ALOESOVE.
 • Wykonuj delikatne ruchy – Gól się delikatnymi, krótkimi ruchami, unikając nadmiernego nacisku na skórę – pamiętaj, że Twoim celem jest usunięcie maszynką owłosienia, a nie naskórka.
/5
(0)

49,00

Regularnie szczotkuj ciało

Szczotkowanie ciała to doskonała metoda na poprawę krążenia i złuszczanie martwego naskórka, co pomaga zapobiegać wrastaniu włosków. Szczotkowanie ciała wykonuj na sucho, używając szczotki z naturalnego włosia. Zabieg ten wykonuj przed prysznicem, przesuwając szczotkę w kierunku serca. Regularne szczotkowanie ciała nie tylko zminimalizuje ryzyko wrastania włosków, ale także poprawi wygląd i kondycję Twojej skóry.

Zmień metodę depilacji

Jeśli mimo stosowania się do wszystkich powyższych rad problem wrastających włosków nadal nawraca, warto rozważyć zmianę metody depilacji. Oto kilka popularnych metod depilacji, które mogą pomóc Ci zlikwidować wrastające włoski:

 • Depilacja laserowa – To trwała metoda usuwania włosków, która redukuje ryzyko wrastania. Może być nieco bardziej kosztowna, ale warto rozważyć ją w kontekście trwałego pozbycia się owłosienia.
 • Depilacja pastą cukrową lub woskiem – Usuwanie włosków woskiem lub pastą cukrową zmniejsza częstotliwość depilacji i może pomóc w zapobieganiu wrastania włosów. Tu również warto jednak zaufać specjalistom (zwłaszcza, gdy decydujesz się na taki zabieg po raz pierwszy), którzy wiedzą, jak pozbyć się owłosienia bez ryzyka uszkodzenia skóry.
 • Depilacja mechaniczna – Na rynku znajdziesz wiele urządzeń do depilacji mechanicznej, które usuwają włoski wraz z cebulkami. Choć nie zawsze okazuje się, że to skuteczny sposób na wrastające włoski, być może u Ciebie sprawdzi się lepiej niż depilacja maszynką.

Wrastające włoski po depilacji to problem, który może być bardzo uciążliwy. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry i zastosowaniu skutecznych metod, można zminimalizować ryzyko wrastania włosków. Pamiętaj o głębokim nawilżaniu skóry, regularnym złuszczaniu naskórka, prawidłowej technice golenia oraz szczotkowaniu ciała. Jeśli problem nadal się pojawia, rozważ zmianę metody depilacji. Dzięki tym prostym krokom, usuwanie wrastających włosków stanie się mniej uciążliwe, a Twoja skóra będzie zdrowa, piękna i… gładka!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top