Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Aloes znamy z naszych domów jako roślinę, którą hodowały nasze babcie i prababcie. Używały go głównie jako remedium na trawienne problemy i preparat wspomagający gojenie się różnego rodzaju ran. Wraz z upływem czasu poznajemy coraz więcej nowych właściwości tej rośliny, która stosowana wewnętrznie lub zewnętrznie doskonale troszczy się nie tylko o nasze zdrowie, ale również urodę.

Aloes - fenomen natury - Co to jest?

Aloes zwyczajny [łac. Aloe Vera] zawiera wyjątkowo bogatą kompozycję związków i substancji, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają swoje działanie. W składzie soku z liści znajduje się naturalny kwas salicylowy o właściwościach przeciwbólowych, ponadto aloes wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, regeneruje komórki całego organizmu.

Aloes - fenomen natury - Jakie ma właściwości?

Miejscowo żel aloesowy przykłada się na skórę, która długo przebywała na słońcu, a także zmiany trądzikowe i łuszczycowe. Ekstrakt z liści aloesu zawiera następujące związki: aloina, aloinozydy, aloe-emodyna, a także polisacharydy, białka, aminokwasy, żywice, antrazwiązki, kwasy organiczne (bursztynowy, cynamonowy), lupeol, minerały oraz witaminy A, grupa B, C, wszystkie rozpuszczalne w wodzie. Ekstrakt wspiera funkcje fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje komórki do szybszej regeneracji. Łagodzi zaczerwienienia. Aloes przyśpiesza krążenie krwi w drobnych naczyniach znajdujących się w skórze i jednocześnie dostarcza bogatą gamę witamin i minerałów. W rezultacie skóra głowy i cebulki włosowe są lepiej odżywione, a włosy mocniejsze, dlatego aloes bywa składnikiem odżywek i szamponów. Wszystkie dobroczynne właściwości aloesu sprawiają, że jest to składnik uniwersalny.

Aloes - fenomen natury - Nieco więcej o aloesie

Aloes to przede wszystkim substancja silnie wiążąca wodę w naskórku jest nieocenionym ratunkiem dla cer suchych, dojrzałych i odwodnionych. Aloes głęboko i bardzo szybko wnika w tkanki – wchłania się 4 razy szybciej niż woda – a ponadto zapewnia utrzymanie prawidłowego nawodnienia skóry przez długi czas. Mocno nawilża skórę, jednocześnie nie będąc komedogennym. Z powodzeniem można stosować go pod ulubiony krem lub olej, by spotęgować ich działanie!

Jednak istnieje przekonanie, że aloes jest substancją mocno alergizującą.  Oczywiście, każda substancja roślinna może wywołać uczulenie u osób o skórze wrażliwej dany składnik. Bardzo pomocne jest wyszukiwanie kosmetyków o potwierdzonej, wysokiej jakości soku aloesowego – jest to istotne, ponieważ sok aloesowy może być pozyskany na dwa sposoby.

  • Pierwszy, a zarazem najlepszy sposób pozyskania, to ekstrakcja samego miąższu liścia, w czasie której miąższ zostaje “odfiletowany” od skórki.
  • Drugi to rozdrobnienie całego liścia aloesu, a więc zarówno miąższu jak i jego skórki.

Niestety, w skórce liści aloesu znajdują się związki odpowiadające za właściwości alergizujące, wywołujące rumień i podrażnienie: aloina i emodyna! Dlatego decydując się na kosmetyk z aloesem warto sprawdzić jakiej jakości aloes wykorzystuje w swoich kosmetykach! ALOESOVE to seria kosmetyków bazująca na najwyższej jakości ekstrakcie z aloesu, pochodzącym z upraw ekologicznych i posiadającym certyfikat UE dla rolnictwa ekologicznego. Wysoka jakość surowca jest potwierdzona znakiem IASC (International Aloe Science Council). Cała seria została wzbogacona ekstraktem z liści miłorzębu japońskiego o silnych właściwościach nawilżających oraz antyoksydacyjnych.

Scroll to Top