Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Polskie Amazonki Ruch Społeczny – PARS

Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl to platforma internetowa, która prowadzi za rękę pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia.

W tej chwili na platformie można znaleźć rzetelne i wiarygodne informacje dotyczące 3 obszarów onkologicznych – raka piersi, raka płuca i raka jajnika. Dlaczego akurat te? Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet, rak płuca –najczęściej diagnozowanym u mężczyzn, a rak jajnika bardzo podstępnym, bo długo nie dającym żadnych niepokojących objawów, a przez to diagnozowanym w zaawansowanym stadium. Platformę internetową uruchomiło stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Na stronie www.centrumkryzysowe.org.pl można znaleźć bardzo praktyczne informacje dotyczące:

– diagnostyki nowotworu (jakie objawy powinny zaniepokoić, jakie badania trzeba wykonać, które zleci lekarz)

– leczenia nowotworu (dla każdego podtypu i w zależności od stopnia zaawansowania – od czego zaczyna się leczenia, jakie są jego poszczególne etapy, jakie leki są stosowane)

ulotka informacyjna stowarzyszenia PARS

– ośrodków onkologicznych – na stronie znajduje się mapa z listą ośrodków, które specjalizują się w leczeniu danego typu raka. To bardzo ważne, aby trafić tam, gdzie jest odpowiednie zaplecze diagnostyczne, a personel medyczny ma największe doświadczenie. Można wyszukać placówki np. po liczbie wykonywanych operacji. Każdy z nas na pewno zna choć jedną osobę, która usłyszała diagnozę: rak – możemy sobie tylko wyobrazić, jakie to budzi emocje – lęk, nawet przerażenie, szczególnie, gdy nie wiemy, gdzie szukać sprawdzonych informacji na temat choroby. W odpowiedzi na potrzeby chorych powstało www.centrumkryzysowe.org.pl stworzone przez stowarzyszenie PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Ulotka PARS z numerem telefonu infolinii kryzysowej 22 105 55 30

Centrum Kryzysowe to portal, który ma za zadanie prowadzić chorego za rękę – od pierwszego zderzenia z diagnozą, przez diagnostykę i leczenie. Portal pomaga zarówno chorym jak i ich bliskim. Jest to miejsce, w którym cała wiedza o nowotworach została udostępniona przy współpracy z lekarzami onkologami.

Przy Centrum Kryzysowym działa bezpłatna infolinia o numerze 22 105 55 30, którą obsługują osoby z przeszkoleniem psychologicznym, aby jeszcze bardziej wesprzeć osoby chore, oraz ich bliskich w trakcie leczenia onkologicznego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top