🤩 Z kodem WEEKEND rabat na cały sklep -20%
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Postanowienia noworoczne

Witamy się z Tobą w nowym roku – 2023. Każdy z nas wchodzi w niego z nowymi nadziejami, postanowieniami i optymizmem, lecz zazwyczaj nasze chęci do działania kończą się wraz z upływem pierwszego miesiąca. Jak sprawić, by postanowienia noworoczne stały się rzeczywistością i jak w nich wytrwać? Przychodzimy z pomocą! Sprawdź poniższe wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel:

Nie wyznaczaj sobie nierealnych celów - stosuj metodę małych kroczków 

Pełna pielęgnacja od stóp do głów każdego dnia, 7 treningów w tygodniu, zdrowa dieta, zero słodyczy, 15 przeczytanych książek miesięcznie… STOP! Nie narzucaj sobie niemożliwych do zrealizowania zadań! Zamiast od razu rzucać się z motyką na słońce, postaraj się pomyśleć o swoich realnych możliwościach. Jeśli do tej pory było Ci ciężko wygospodarować czas na choćby jeden trening w tygodniu, z pewnością nie dasz rady nagle trenować 7 razy w tygodniu. Mierz siły na zamiary i wykorzystaj metodę małych kroczków, a Twoje działania z pewnością będą bardziej efektywne. Nie stosuj podejścia “100% albo nic”. Z pewnością za jakiś czas zdarzy Ci się potknięcie, ale to nie powód, by natychmiast rezygnować, bo raz nie udało Ci się zrealizować swoich założeń w całości. Postaw na konsekwencję w dążeniu do celu i nie zrażaj się częściowymi niepowodzeniami, a z czasem nowe postanowienia staną się Twoimi nawykami i stałym elementem codziennej rutyny.

Przygotuj plan swoich działań

Zadaniem planu działania jest poprowadzenie Cię do osiągnięcia Twoich celów. Sprawia, że Twoja wizja zmienia się w możliwe do zrealizowania kroki. Nie od dziś wiadomo, że to, co zostało zapisane, ma większą moc, więc warto zaopatrzyć się w planer, notes czy kalendarz, w którym rozpiszesz plan swoich działań z uwzględnieniem realnych możliwości i codziennych obowiązków. Dzięki temu będzie Ci łatwiej monitorować postępy i trzymać się swoich postanowień. Jeśli Twoim celem jest zwrócenie większej uwagi na codzienną pielęgnację, pomocny może być Kalendarz Naturalnej Pielęgnacji, który zawiera gotowy plan pielęgnacji dla całego ciała, twarzy i włosów. Taki plan znajdziecie także w kalendarzyku dołączonym do magazynu Zwierciadło.

Nie naśladuj innych, wsłuchaj się w swoje potrzeby

Twoje postanowienia nie powinny opierać się tylko na modzie czy aktualnych trendach. Nie musisz robić tego, co Twoi znajomi – słuchaj swoich potrzeb i rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Jeśli przykładowo planujesz w nowym roku stawiać na swój rozwój osobisty, znajdź dziedzinę, która Cię interesuje, a dzięki temu będziesz to robić z większą ochotą i entuzjazmem. Robiąc coś wbrew sobie, z pewnością szybko stracisz zapał i zrezygnujesz. Przecież nie chodzi o to, żeby stać się całkowicie inną osobą niż dotychczas, ale coraz lepszą wersją samego siebie. 

Każdy nowy początek jest dla nas momentem refleksji i pochylenia się nad dotychczasowym życiem. Także nowy rok jest świetną okazją, by pomyśleć o sobie i podjąć postanowienia, by zadbać o swoje zdrowie, rozwój, dobre samopoczucie oraz relacje z bliskimi, bo przecież właśnie te czynniki powinny być dla nas najważniejsze. Weź sprawy w swoje ręce i spraw, by w tym kolejnym roku maksymalnie wykorzystać swój potencjał, by pod koniec grudnia uśmiechnąć się do lustra z poczuciem spełnienia i satysfakcji. Tego właśnie życzymy Ci w 2023 roku!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Peeling kwasowy do twarzy to skuteczny sposób na poprawę kolorytu i stanu skóry. Jest również niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, zaskórnikami i zanieczyszczeniami. Choć...
Pielęgnacja naturalna
Dzieci są naturalnie ciekawe świata i chętnie naśladują dorosłych, zwłaszcza swoich rodziców. Dziewczynki często obserwują swoje mamy podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i marzą o własnych...
Pielęgnacja naturalna
Wybór idealnego prezentu na Dzień Mamy może być sporym wyzwaniem. Choć nasze Mamy znamy doskonale i wiemy, co lubią najbardziej, często stajemy przed trudnym wyborem:...
Scroll to Top