Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Problem z rozczesywaniem włosów

Włosy bywają problematyczne podczas stylizacji, czasami zdarza się to również podczas pierwszego etapu ich pielęgnacji – rozczesywania. Jak im pomóc? Jak sprawić, aby się nie plątały, a przy tym były gładkie i lśniące?

Zacznijmy od podstaw – dobra szczotka to połowa sukcesu. Ważne, aby nie ciągnęła naszych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest też grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, najlepiej z naturalnego surowca. Istotne jest to szczególnie przy długich i gęstych włosach. Wówczas, nie tylko rozczesujemy włosy, ale usuwamy z nich także kurz i inne zanieczyszczenia. Gdy wykonujesz tę czynność – zacznij od końcówek, kierując szczotkę w dół, następnie powtórz tę czynność zaczynając od pasm położonych nieco wyżej. W ten sposób włosy będą traktowane delikatniej i nie narazisz ich na wyrywanie czy gniecenie. Gdy pojawi się kołtun – nie panikuj i nie wykonuj gwałtownych ruchów, aby uniknąć połamania pasm. Warto też rozczesać włosy przed każdym umyciem – sprawi to, że będą one mniej podatne na plątanie po umyciu. Podczas kiepskich warunków – silnego wiatru czy pobytu na siłowni, warto najpierw rozczesać, a potem spiąć włosy, aby uniknąć ich nadmiernego splątania podczas aktywności.

Myj włosy z głową

Podczas mycia – masuj tylko skalp, nie szarp włosów na długości, umyje je spływająca piana. Unikniesz w ten sposób tzw. kołtunów. Świetnym produktem do plączących się włosów jest SYLVECO balsam myjący do włosów z betuliną, ponieważ zawiera rozbudowaną fazę olejową (olej jojoba, masło Shea), która odpowiednio dociąży włosy. Podczas samej czynności, staraj się również nie skręcać i nie szarpać włosów, a przy tym myć je w pozycji stojącej, w kierunku od głowy po końce pasm.

Stosuj odżywki po każdym myciu włosów

Bardzo istotnym elementem codziennej pielęgnacji włosów – są odżywki, np. SYLVECO Wygładzająca odżywka do włosów lub VIANEK Nawilżająca odżywka do włosów. Sprawią one, że włosy nie tylko będą odżywione, gładkie i lśniące, ale także nie będą się plątać. Ponadto będą wizualnie ładniejsze, dzięki lepszej kondycji. Na ich powierzchni stworzy się delikatna okluzja, dzięki czemu nie będą tworzyć się kołtuny, a rozczesywanie będzie łatwiejsze.

Spa dla włosów

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Po każdym myciu należy stosować odżywkę, a raz w tygodniu warto nałożyć maskę, np. VIANEK Odżywcza maska do włosów lub SYLVECO Lniana maska do włosów. Przy włosach bardziej wymagających, warto zastosować nieco bardziej rozbudowaną pielęgnację – warto tutaj wspomnieć o olejowaniu włosów,  które często jest zbawienne. Tutaj wyróżniamy kilka metod – należy wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszym włosom, pamiętając, aby zachowana została równowaga PEH  w pielęgnacji. Nie zapominajmy też o regularności. Olejowanie to świetny sposób na splątane włosy, jednak należy zaczekać na jego efekty. Będą one widoczne po około miesiącu – ale warto, ponieważ rozczesywanie włosów nie będzie już tak problematyczne, a przy tym będą one odżywione i lśniące. Jako podkład do olejowania możesz wykorzystać produkt ALOESOVE Żelowa regeneracja do twarzy, ciała i włosów.

Nie owijaj włosów ręcznikiem

Zamiast klasycznego, szorstkiego ręcznika warto przerzucić się na bawełniany materiał lub koszulkę. Odsącz nadmiar wody, ale nie zawijaj tzw. turbanu. Tworzy on świetne warunki dla rozwoju drobnoustrojów i nadmiernej pracy gruczołów łojowych, co negatywnie wpływa na kondycję włosów. Gdy je suszysz – rób to tylko chłodnym nawiewem – pozwoli to zamknąć łuski włosa, dzięki czemu będą się one mniej puszyć, a problem kołtunów zniknie.

Nie śpij w mokrych włosach

Mokre włosy są dużo bardziej wrażliwe i podatne na mikrouszkodzenia, które wpływają na ich kondycję oraz tendencję do tworzenia kołtunów. Ponadto warto włosy delikatnie związywać podczas snu, co dodatkowo uchroni je przed niepotrzebnymi uszkodzeniami.

Używaj sprayu do łatwego rozczesywania

Rynek kosmetyczny proponuje wiele sprayów ułatwiających rozczesywanie, warto z nich korzystać, ponieważ często dodatkowo pomagają utrzymać gładkie i lśniące włosy, a takie zapobiegają plątaniu. Problem ten dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Nasze produkty do włosów polecamy w przypadku obu grup, ze względu na wykorzystanie delikatnych substancji myjących i składników aktywnych. Natomiast specjalnie dla najmłodszych możemy zaproponować SYLVECO dla dzieci Odżywka ułatwiająca rozczesywanie. Warto też stosować różnego rodzaju sera zabezpieczające końcówki włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. VIANEK Wzmacniające serum do włosów.

Dbanie o włosy nie jest wcale skomplikowane, wystarczy poznać podstawy i cieszyć się pięknymi, gładkimi włosami, bez splątanych pasm!

1 thoughts on “Problem z rozczesywaniem włosów”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top