Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Kalendarz adwentowy – historia, znaczenie i rodzaje kalendarzy

Tradycja związana z przygotowywaniem kalendarzy adwentowych liczy prawie 200 lat. Według oficjalnych przekazów jeden z pierwszych kalendarzy powstał w 1839 r. w Niemczech.

Pastor Johann Hinrich Wichern, który prowadził przytułek dla sierot w Hamburgu, postanowił urozmaicić i umilić swoim podopiecznym czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Wpadł na pomysł, by przyozdobić drewniane koło od wozu dwudziestoma małymi czerwonymi i czterema dużymi białymi świecami, które miały symbolizować kolejne grudniowe dni. Pastor co wieczór spotykał się z dziećmi na wspólnych modlitwach i śpiewach, podczas których zapalali odpowiednie świece. 

Przez lata idea kalendarza adwentowego była kultywowana na różne sposoby. W niektórych domach skreślano na drzwiach 24 kreski białą kredą, a w innych każdego dnia wkładano do szopki bożonarodzeniowej jedno źdźbło słomy na znak oczekiwania. Z czasem pojawiały się kalendarze z drobnymi upominkami, czekoladkami czy innymi słodyczami. Obecnie możemy znaleźć kalendarze adwentowe zawierające produkty niemal z każdej dziedziny – kosmetyki, skarpetki, akcesoria, ubrania, herbaty, zabawki i wiele innych.

Choć przez lata forma i zawartość kalendarzy adwentowych bardzo się zmieniła, wciąż mają ten sam cel – uatrakcyjniać odliczanie od pierwszego dnia grudnia do Wigilii, pomagać w lepszym przeżywaniu Adwentu i przygotować nas do wyjątkowego okresu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Powinien być to dla nas czas pełen zadumy i refleksji nad samym sobą i otaczającym nas światem. Warto choć na chwilę zatrzymać się w pędzie dnia codziennego i zastanowić się, co tak naprawdę jest dla nas ważne i jakimi wartościami chcemy się kierować. Dlatego coraz częściej pojawiają się kalendarze adwentowe zawierające karty z różnymi zadaniami, które mają skłonić nas do przemyśleń i rozwijać wewnętrznie.

Również naszą coroczną tradycją jest przygotowanie kalendarza adwentowego, by podzielić się z wami tym, co mamy najlepsze – delikatnymi, pełnymi naturalnego bogactwa kosmetykami do pielęgnacji. Tegoroczny kalendarz zawiera 24 wyjątkowe produkty do ciała SYLVECO, VIANEK, BIOLAVEN, ALOESOVE, ROSADIA i OLEIQ, które pozwolą wam zadbać o siebie i swoich bliskich podczas wyjątkowego okresu przygotowań do Bożego Narodzenia Jest to idealna okazja, żeby przetestować nowe produkty i odkryć kolejnych kosmetycznych ulubieńców, a także znaleźć czas w wirze codziennych obowiązków, by zatroszczyć się o siebie. Jeśli chcecie sobie sprawić taki prezent, nie czekajcie! Kalendarze wyprzedają się w błyskawicznym tempie, więc pozostało niewiele czasu. Sprawdźcie i przygotujcie się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia z naturalnym kalendarzem adwentowym od SYLVECO!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Skóra to największy, najbardziej zewnętrzny narząd, pełniący kluczową rolę w integrowaniu naszego organizmu z otaczającym nas światem. Ta niezwykła tarcza ochronna stanowi pierwszą linię obrony...
Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Scroll to Top