Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Kalendarz adwentowy – historia, znaczenie i rodzaje kalendarzy

Tradycja związana z przygotowywaniem kalendarzy adwentowych liczy prawie 200 lat. Według oficjalnych przekazów jeden z pierwszych kalendarzy powstał w 1839 r. w Niemczech.

Pastor Johann Hinrich Wichern, który prowadził przytułek dla sierot w Hamburgu, postanowił urozmaicić i umilić swoim podopiecznym czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Wpadł na pomysł, by przyozdobić drewniane koło od wozu dwudziestoma małymi czerwonymi i czterema dużymi białymi świecami, które miały symbolizować kolejne grudniowe dni. Pastor co wieczór spotykał się z dziećmi na wspólnych modlitwach i śpiewach, podczas których zapalali odpowiednie świece. 

Przez lata idea kalendarza adwentowego była kultywowana na różne sposoby. W niektórych domach skreślano na drzwiach 24 kreski białą kredą, a w innych każdego dnia wkładano do szopki bożonarodzeniowej jedno źdźbło słomy na znak oczekiwania. Z czasem pojawiały się kalendarze z drobnymi upominkami, czekoladkami czy innymi słodyczami. Obecnie możemy znaleźć kalendarze adwentowe zawierające produkty niemal z każdej dziedziny – kosmetyki, skarpetki, akcesoria, ubrania, herbaty, zabawki i wiele innych.

Choć przez lata forma i zawartość kalendarzy adwentowych bardzo się zmieniła, wciąż mają ten sam cel – uatrakcyjniać odliczanie od pierwszego dnia grudnia do Wigilii, pomagać w lepszym przeżywaniu Adwentu i przygotować nas do wyjątkowego okresu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Powinien być to dla nas czas pełen zadumy i refleksji nad samym sobą i otaczającym nas światem. Warto choć na chwilę zatrzymać się w pędzie dnia codziennego i zastanowić się, co tak naprawdę jest dla nas ważne i jakimi wartościami chcemy się kierować. Dlatego coraz częściej pojawiają się kalendarze adwentowe zawierające karty z różnymi zadaniami, które mają skłonić nas do przemyśleń i rozwijać wewnętrznie.

Również naszą coroczną tradycją jest przygotowanie kalendarza adwentowego, by podzielić się z wami tym, co mamy najlepsze – delikatnymi, pełnymi naturalnego bogactwa kosmetykami do pielęgnacji. Tegoroczny kalendarz zawiera 24 wyjątkowe produkty do ciała SYLVECO, VIANEK, BIOLAVEN, ALOESOVE, ROSADIA i OLEIQ, które pozwolą wam zadbać o siebie i swoich bliskich podczas wyjątkowego okresu przygotowań do Bożego Narodzenia Jest to idealna okazja, żeby przetestować nowe produkty i odkryć kolejnych kosmetycznych ulubieńców, a także znaleźć czas w wirze codziennych obowiązków, by zatroszczyć się o siebie. Jeśli chcecie sobie sprawić taki prezent, nie czekajcie! Kalendarze wyprzedają się w błyskawicznym tempie, więc pozostało niewiele czasu. Sprawdźcie i przygotujcie się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia z naturalnym kalendarzem adwentowym od SYLVECO!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Pielęgnacja naturalna
Peeling kwasowy do twarzy to skuteczny sposób na poprawę kolorytu i stanu skóry. Jest również niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, zaskórnikami i zanieczyszczeniami. Choć...
Scroll to Top