Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Atopowe zapalenie skóry, egzemy, wyprysk kontaktowy i alergie

Kosmetyki dla osób z atopowym zapaleniem skóry lub innymi zmianami na tle alergicznym

Atopowe zapalenie skóry, AZS (atopic dermatitis) – schorzenie to dotyka  1-3% osób dorosłych i 10-20% dzieci, z roku na rok liczby te wzrastają. Skóra atopowa charakteryzuje się przesuszeniem, zaczerwienieniem, podrażnieniem, często pęka i pojawiają się na niej łuszczące płatki (rybia łuska) lub pęcherzyki. Zapaleniu skóry zazwyczaj towarzyszy dotkliwe swędzenie, które bardzo często nasila się w nocy. Czynniki wywołujące podrażnienie generują tzw. błędne koło AZS, tzn. zespół objawów (podrażnienie→świąd→drapanie→infekcja), który zaostrza przebieg choroby. Infekcję skórną zazwyczaj wywołują bakterie gronkowca złocistego. Objawy te prowadzą do zniszczenia płaszcza hydrolipidowego skóry, co dalej powoduje zwiększoną utratę wody ze skóry, i tym samym nadmierne jej wysuszenie. Odpowiednia pielęgnacja skóry atopowej polega przede wszystkim na:

  • codziennym i regularnym nawilżaniu i natłuszczaniu skóry, co pozwoli odbudować ochronny film na powierzchni naskórka
  • ograniczeniu populacji gronkowca złocistego, aby zminimalizować ryzyko nawracających infekcji skóry.

Do pielęgnacji skóry atopowej idealne są emolienty delikatne, nie powodujące dodatkowych podrażnień (bezzapachowe, nie zawierające konserwantów i barwników), skuteczne w działaniu i bezpieczne. Osoby cierpiące na AZS lub inne schorzenia dermatologiczne o podłożu alergicznym mogą z oferty firmy SYLVECO wybrać produkty spełniające ich specjalne potrzeby.

SYLVECO proponuje:

  • Balsam brzozowy z betuliną – idealny emolient o lekkiej konsystencji, szybko się wchłania, zapewnia długotrwałą ochronę.
  • Krem brzozowy z betuliną – bogaty krem, dobry do stosowania na twarz i małe powierzchnie ciała, doskonale zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci.
  • Kojący balsam do ciała – lekka chłodząca formuła, dobrze się rozprowadza i wchłania, regeneruje i łagodzi podrażnienia.
Scroll to Top