Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Skóra nastolatka – jak sobie z nią radzić?

Skóra nastolatka często bywa problematyczna. Przed okresem dojrzewania rzadko pojawiają się problemy z cerą, jednak, gdy zaczynają się zmiany hormonalne, wówczas organizm młodego człowieka zmienia sięa wraz z nim skóra. Miejscami przesusza się lub przetłuszcza, występuje też trądzik czy łojotok, często czerwieni się i staje się wrażliwsza Co zrobić, aby temu zapobiec?

Podczas dojrzewania zdarza się, że kolejne zmiany prowadzą do zmian zapalnych, czego efektem są blizny lub przebarwienia. Dzieje się tak, gdy brakuje odpowiedniej pielęgnacji na etapie pojawienia się zmian skórnych. Jednak niewielu młodych ludzi jest gotowych na regularne stosowanie produktów do twarzy, tym bardziej, że ich odpowiedni dobór stanowi niejednokrotnie nie lada wyzwanie.  

Czasami młode dziewczyny, starają się swoje niedoskonałości ukryć pod warstwami makijażu. Należy być jednak świadomym, że kosmetyki kolorowe nie likwidują problemu skórnego, a jedynie maskują jego objawy. Przy ciężkich odmianach trądziku odpowiednia pielęgnacja i higiena są ogromnie ważne, natomiast w wielu przypadkach niezbędne może okazać się wsparcie dermatologaPrzy łagodniejszych odmianach trądziku, odpowiednio dobrana oraz systematyczna pielęgnacja są w stanie przynieść widoczną poprawę stanu skóry. 

Co ma znaczenie przy trądziku? 

W przypadku trądziku młodzieńczego największe nasilenie zmian skórnych występuje podczas okresu dojrzewania, po kilku latach proces ten zwykle samoistnie ustępuje. Charakteryzują go zaskórniki i wykwity grudkowe zlokalizowane głównie na twarzy i na plecach. Trądzik młodzieńczy dotyczy aż 85% chłopców i 80% dziewczynek. 
 
  1. Dieta – bogata w cukry, ostre przyprawy, produkty przetworzone będzie potęgować problemy skórne 
  2. Higiena osobista – w przypadku skóry tłustej, trądzikowej należy szczególnie skupić się na zapobieganiu rozwojowi bakterii. Ważne jest regularne zmienianie ręcznika do twarzy czy poszewki na poduszkę. Nie należy dotykać twarzy rękami, wyciskać i rozdrapywać zmian skórnych.  
  3. Pielęgnacja – nie musi być skomplikowana, powinna być przede wszystkim systematyczna i regularna, a przy tym dopasowana do potrzeb skóry. 

SYLVECO WOW 

Pielęgnacja skóry nastolatka powinna skupiać się przede wszystkim na produktach, które działają łagodząco i nawilżająco.  

SYLVECO wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. Stworzyliśmy linię SYLVECO WOW przeznaczoną specjalnie dla nastolatków. Wśród produktów znaleźć można: żel myjący do twarzyemulsję myjącą do twarzytonik do twarzy , krem do twarzy, serum do twarzy oraz żel pod prysznic.

Kosmetyki te przeznaczone są dla osób młodych, które zmagają się z pierwszymi problemami skórnymi. Zawierają delikatne substancje myjące, które są jednocześnie skuteczne w oczyszczaniu cery. W składzie SYLVECO WOW nie ma potencjalnych alergenów, a produkty te są wegańskie. Dodatkowo można w nich znaleźć między innymi sok z brzozy, olej z czarnuszki, ekstrakty ziołowe oraz kwasy AHA i BHA. Wszystkie te składniki aktywne pozytywnie wpływają na problemy skórne cery nastolatka.  

Jak pielęgnować skórę nastolatka? 

  1. MYCIE / OCZYSZCZANIE jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji cery nastolatka. Powinno być ono delikatne, łagodne dla skóry, ale skuteczne. Dzięki pozbyciu się z powierzchni skóry makijażu, brudu, łoju, kurzu i innych zanieczyszczeń przeciwdziałamy namnażaniu się bakterii, a tym samym powstawaniu niedoskonałości – użyj do tego SYLVECO WOW Żel myjący do twarzy lub SYLVECO WOW Emulsja myjąca do twarzy
  2. TONIZACJA ma na celu przywrócenie skórze naturalnego, fizjologicznego pH, czyli odczynu kwasowo-zasadowego. W zależności od składu, tonik może także nawilżać, łagodzić podrażnienia, normalizować stan skóry – użyj do tego SYLVECO WOW Tonik do twarzy
  3. NAWILŻANIE / KONTROLA ŁOJOTOKU – nawilżenie jest ważne w przypadku każdego typu cery, również w przypadku cery mieszanej, tłustej i problematycznej. Im bardziej nawilżona skóra, tym mniejsza ilość wydzielanego sebum, a tym samym mniejsze ryzyko powstania zmian trądzikowych – użyj do tego SYLVECO WOW Krem do twarzy lub SYLVECO WOW Serum do twarzy

Skóra nastolatka bywa problematyczna, jednak przy odpowiednio dobranej pielęgnacji można zapobiec wielu niepożądanym zmianom skórnym. Należy pamiętać o kilku prostych zasadach, a młoda cera wcale nie musi stanowić pielęgnacyjnego kłopotu.  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top