Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Hydrolaty zdobywają serca kobiet. Jednak niewiele z nas wie, że przez stulecia niedoceniane, były uważane za bezwartościowy odpad powstający przy produkcji olejków eterycznych. Z czasem zaczęto dostrzegać ich walory. Po latach odkryto, że nie jest to zwyczajna woda z zanieczyszczeniami.

Hydrolat to inaczej wodny wyciąg kwiatowy. Zachowuje substancje aktywne roślin, z których został pozyskany. Wyciąg ten, zawiera cenne składniki roślinne rozpuszczalne w wodzie oraz śladowe ilości olejku eterycznego. Dzięki temu, hydrolaty mogą być stosowane bezpośrednio na skórę – w przeciwieństwie do większości czystych, skoncentrowanych olejków eterycznych. Jako pierwsze, poznano i wykorzystywano hydrolaty z róży, lawendy i kwiatów gorzkiej pomarańczy. Znajdziemy tam niezwykle cenne składniki. Jakie?

Antyoksydanty chroniące komórki skóry przed wolnymi rodnikami, które skutecznie przyczyniają się do starzenia skóry.Kwasy karboksylowe, które są odpowiedzialne za przeciwzapalne i antybakteryjne działanie hydrolatów. Nie zapominajmy o zawartości cudownych olejków eterycznych.
W tak niepozornym kosmetyku są zatem skumulowane właściwości terapeutyczne i esencja całej rośliny.
Dlaczego warto je stosować? Są wprost stworzone do pielęgnacji wrażliwej skóry. Wody kwiatowe mają pH zbliżone do naturalnego pH cery. Dzięki temu odpowiednio tonizują skórę i przygotowują ją na kolejne etapy pielęgnacji.


Wielofunkcyjność to główna cecha hydrolatów, posiadają działanie:

Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników naturalnej pielęgnacji. Hydrolat to kosmetyk, który można wykorzystać na rożnych etapach naszej pielęgnacji. Cudowne właściwości roślinne zostały zamknięte w szklanych buteleczkach w duchu zero waste, które można z powodzeniem wykorzystać po skończeniu ulubionej wody kwiatowej. 

/5
(0)

34,00

/5
(0)

33,00

/5
(0)

33,00

/5
(0)

33,00

5.00/5
(1)

33,00

5.00/5
(2)

33,00

5.00/5
(1)

33,00

5.00/5
(5)

33,00

4.33/5
(6)

33,00

Scroll to Top