Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Pielęgnacja cery normalnej

Pielęgnacja cery normalnej nie powinna nastręczać trudności, nie trzeba jej poprawiać. Ważna natomiast jest odpowiednia pielęgnacja.  Istotne jest utrzymanie równowagi, więc nie należy nadmiernie jej natłuszczać ani przesuszać. Równie ważna jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV. Wskazane są kosmetyki do pielęgnacji o działaniu typowo nawilżającym.

Odpowiedni krem
Krem należy aplikować zarówno rano jak i wieczorem. Krem na dzień ma na zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi (wiatrem, mrozem, promieniowaniem UV) oraz odpowiednio nawilżyć. Dzięki tym działaniom praca gruczołów łojowych jest unormowana, nie pojawia się problem nadprodukcji sebum i błyszczącej cery. Natomiast krem stosowany na noc ma największe właściwości regenerujące skórę: dzieje się tak, ponieważ w nocy skóra skuteczniej oddziałuje na związki, które na nią nakładamy.

Oczyszczanie

Skórę należy oczyścić dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przed aplikacją kremu. Poprzez oczyszczenie dogłębne rozumie się wykonanie krótkiego masażu przy pomocy żelu, emulsji lub mleczka. Pod wpływem masażu wytwarza się ciepło, a wtedy otwierają się ujścia gruczołów łojowych („pory”), co umożliwia ich właściwe oczyszczenie.
Jeśli nosisz makijaż, trzeba pamiętać o uprzednim zmyciu go (demakijaż) przy pomocy płynu micelarnego lub mleczka. W przeciwnym razie dojdzie do powstania zawiesiny kosmetyków kolorowych w kosmetyku myjącym, która uniemożliwi dogłębne oczyszczenie porów.
Ostatnim krokiem jest tonizacja cery: toniki mają na zadanie wyrównać pH skóry, które zapewnia obronę przed drobnoustrojami, usprawnić przenikanie składników aktywnych w głąb skóry – oznacza to, że każdy kosmetyk nałożony na tonik będzie wykazywał lepsze działanie.

Złuszczanie

Peeling należy wykonać maksymalnie jeden raz w tygodniu. Częstsze stosowanie peelingu prowadzi do sytuacji, w której zamiast złuszczać martwe komórki naskórka, drażnimy jego żywą warstwę. To w konsekwencji prowadzi do podrażnień i zaczerwienień, a nawet pobudza pracę gruczołów łojowych, które chcąc bronić skórę przed czynnikiem drażniącym wytwarzają barierę ochronną w postaci nadmiaru sebum.
Wybierz peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny, jeśli masz bardzo wrażliwą i reaktywną cerę. Systematyczne złuszczanie martwych komórek naskórka usprawnia wnikanie składników aktywnych do skóry, sprawi, że skóra będzie bardziej promienna i gładka.

Scroll to Top