Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty (rosacea) dotyka w większości kobiety w wieku 30-50 lat, jest najczęściej umiejscowiony w okolicach policzków i nosa. Ma zdecydowanie ostrzejszy przebieg u mężczyzn. Na tę przewlekłą chorobę cierpi 2% społeczeństwa. W pierwszym stadium występuje rumień i rozszerzenie naczyń włosowatych, następnie pojawia się przerost gruczołów łojowych i występują objawy typowe dla trądziku (wypryski, infekcje bakteryjne, stany zapalne). Zmiany nasilają się pod wpływem ciepła, działania czynników atmosferycznych, spożywania pikantnych potraw, stresu, alkoholu, drażniących preparatów stosowanych na skórę. Celem zredukowania zmian trądzikowych wprowadza się miejscowe leczenie antybiotykami pod kontrolą lekarza dermatologa. Natomiast domowa pielęgnacja skóry z rosacea, przy użyciu odpowiednich preparatów, polega na łagodnym jej oczyszczaniu z nadmiaru wydzielanego sebum, hamowaniu infekcji i stanów zapalnych a także, co równie ważne, wzmacnianiu kruchych ścianek naczyń włosowatych twarzy. Specjalnie dobrane produkty SYLVECO pomogą w skutecznej walce z tą formą trądziku.

SYLVECO proponuje:

  • Krem brzozowo-rokitnikowy z betuliną – zawiera olej rokitnikowy, bogaty w witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne – zaczerwienienia zmniejszą się.
  • Lekki krem rokitnikowy – delikatna formuła nawilży, wyrówna koloryt i  wzmocni kruche ściany naczyń krwionośnych; idealny na dzień i pod makijaż.
  • Krem brzozowo-nagietkowy z betuliną (działanie jak w trądziku), można stosować naprzemiennie kremy nagietkowy i rokitnikowy.
  • Hibiskusowy tonik do twarzy – rewitalizuje i wzmacnia skórę, ekstrakt z hibiskusa chroni przed powstaniem “pajączków”.
  • Arnikowe mleczko oczyszczające – łagodnie usuwa zanieczyszczenia i makijaż, wyciąg z kwiatów arniki górskiej korzystnie wpływa na kondycję naczyń krwionośnych.
  • Tymiankowy żel do twarzy – olejek tymiankowy ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, łagodzi stany zapalne, działa oczyszczająco i tonizująco.
Scroll to Top