Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Przebarwienia, czyli zaburzenia barwnikowe, powstają wskutek zakłócenia procesu melanogenezy w naskórku. Naturalny pigment, jakim jest melanina, pełni bardzo ważną rolę ochronną przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na mechanizm wytwarzania i rozmieszczenia tego barwnika w skórze ma wpływ wiele czynników, m.in. uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne (często pojawiają się w czasie ciąży), a także bodźce zewnętrzne (głównie promieniowanie UV). Najczęściej plamy pigmentacyjne (inaczej złogi melaniny) powstają wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Dochodzi wówczas do nadprodukcji pigmentu lub rozrostu komórek barwnikowych, co objawia się wystąpieniem ciemniejszych od naturalnego zabarwienia, niewyczuwalnych w dotyku, wykwitów. W terapii już istniejących przebarwień istotne jest określenie jakiego są rodzaju: czy są wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce (np. osoby o jaśniejszej karnacji są bardziej zagrożone), czy powstały w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Niestety nie wszystkie przebarwienia udaje się usunąć za pomocą tylko kosmetyków, czasami konieczne są specjalne zabiegi kosmetyczne/dermatologiczne, np. głębsze peelingi, czy naświetlanie laserem.

Najlepiej jest zapobiegać przebarwieniom, stosując preparaty o działaniu ochronnym i regulującym procesy powstawania opalenizny. Kosmetyki SYLVECO są odpowiednie do pielęgnacji skóry narażonej na występowanie takich zmian.

SYLVECO proponuje:

  • Balsam brzozowy z betuliną – do skutecznej ochrony większych powierzchni ciała, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia przebarwień (profilaktyka).
  • Krem brzozowy z betuliną – do stosowania na skórę twarzy lub jeśli przebarwienia posłoneczne już występują, celem ich rozjaśnienia
Scroll to Top