Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Pielęgnacja twarzy

Ten wyjątkowy poradnik poprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne etapy pielęgnacji twarzy oraz wskaże, z jaką częstotliwością stosować kosmetyki by czerpać z nich maksimum efektów!

Podstawą przy doborze odpowiednich kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych  jest określenie typu cery. Prawidłowo określony rodzaj cery, właściwe kosmetyki i sposób pielęgnacji pozwala zachować dłużej młody i zdrowy wygląd skóry oraz poprawić nasze samopoczucie.

Codzienna pielęgnacja cery jest kluczem do osiągnięcia najbardziej trwałych efektów – to właśnie ona dostarcza skórze codziennej, niezbędnej dawki substancji odżywczych, które poprawiają stan naszej skóry i włosów. Dlatego każdego dnia pamiętajcie o:

Podstawie pielęgnacji twarzy

RANO – Kosmetyk myjący (żel lub emulsja) – oczyszczanie powinno być wykonywane bez pośpiechu i bardzo dokładnie. W celu osuszenia skóry po umyciu rekomendujemy jednorazowe chusteczki lub ręczniki papierowe. – Tonik, w celu przywrócenia skórze prawidłowego pH. – Krem pod oczy (lekką warstwą). – Krem na dzień.

WIECZÓR – Demakijaż (jeśli wykonywałyście makijaż – do tego celu służy płyn micelarny / mleczko / olejek do demakijażu). – Kosmetyk myjący (ten sam, co rankiem). – Tonizacja. – Krem pod oczy (grubszą warstwą, w formie maseczki). – Krem na noc.

Urozmaicaniu pielęgnacji twarzy w celu dostarczenia zróżnicowanych substancji aktywnych polega na stosowaniu: – 2x w tygodniu serum (lub częściej, jeśli skóra tego wymaga). – 1x w tygodniu maseczka (lub częściej, jeśli skóra tego wymaga – do wyboru maseczki gotowe lub DIY). – 1x w tygodniu peeling.

W celu urozmaicenia pielęgnacji i dostarczenia skórze substancji aktywnych zastosuj 1x w tygodniu maseczkę (lub częściej, jeśli skóra tego wymaga) – do wyboru masz gotowe maseczki lub też… możesz zrobić ją sama!

Co może się przydać? – Oleje (np. rzepakowy, słonecznikowy czy oliwa) – Owoce i warzywa – Siemię lniane – Zioła – Herbata – Mleko – Miód – Jogurt – Drożdże

Przygotujcie także: chusteczkę nawilżaną dla dzieci lub do demakijażu albo mąkę.

Sposób nr 1: Wypłuczcie nawilżaną chusteczkę bawełnianą (dla dzieci lub do demakijażu), a następnie wytnijcie w niej otwory na oczy, nos i usta. Wybrane półprodukty zmieszajcie ze sobą (jeśli chcecie użyć zioła lub siemię – pamiętajcie o ich zaparzeniu, a jeśli owoce i warzywa – zetrzyjcie na tarce i odciśnij sok) i następnie nasączcie nimi chusteczkę.

Sposób nr 2: Przygotujcie mąkę – z jej pomocą zagęścicie półprodukty do konsystencji maski, dzięki czemu nie będą spływać z twarzy. W tej wersji również pamiętajcie o wcześniejszym zaparzeniu ziół i opcjonalnie siemienia, jednak owoce i warzywa nie muszą mieć odciśniętego soku – mogą trafić do maseczki w formie jedynie startej.

Każdą z powyższych maseczek pozostawcie na twarzy ok. 15 minut, a następnie spłuczcie obficie bieżącą wodą.

Naskórek jest strukturą składającą się aż z 5 warstw komórek zróżnicowanych pod względem budowy – komórki młode, należące do głębokich warstw naskórka mają kształt sześcianu z centralnie położonym jądrem komórkowym. Im są starsze i im bliżej ich złuszczenia – tym ich kształt jest bardziej spłaszczony a one utracają funkcje życiowe przechodząc w martwą strukturę komórek warstwy rogowej.

Pełny cykl życia komórki naskórka (od jej wytworzenia aż do złuszczenia) wynosi ok. 28 dni i jest określany mianem “TOT” (ang. Turn Over Time), dlatego rekomendujemy stosować peeling 1x w tygodniu, by nie dopuścić do podrażnienia skóry pod wpływem zbyt częstego złuszczania:

Jeśli czujecie, że Wasza skóra wymaga dogłębnego złuszczania – wybierzcie peeling ziarnisty. Jeśli Wasza cera wymaga delikatnej pielęgnacji – wybierzcie peeling enzymatyczny.

Jedna z najstarszych form działania przeciwstarzeniowego oraz ujędrniającego skórę. Masaż należy wykonać na dokładnie oczyszczonej i stonizowanej cerze, wykorzystując oliwkę, olejek do masażu, ulubiony olej lub olejowe serum w celu poprawy poślizgu:

1. Rozpocznijcie masaż od głaskania skóry – przeciągajcie dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie i czoło. Masaż okolic oczu rozpocznijcie ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadźcie dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.

2. Następnie przejdźcie do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonujcie okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku górze. Opracujcie także okolice oczu wg w/w schematu.

3. Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepujcie opuszkami palców twarz wg w/w schematów.

4. Na zakończenie ponownie wykonajcie etap głaskania, by wyciszyć skórę.

Po zakończonym masażu możecie odcisnąć nadmiar oleju w jednorazową chusteczkę, zemulgować go przy pomocy kremu lub oczyścić skórę i zaaplikować ulubiony krem!

Scroll to Top