Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

OLEIQ Prosta pielęgnacja

Prosta pielęgnacja – czyli powrót do korzeni. Nowoczesne kosmetyki, które stosujemy opierają się na historii sięgającej tysięcy lat. Zawierają oleje i ekstrakty roślinne, czyli prawdziwe dary natury zbawienne dla cery, ciała i włosów. Ich działanie doceniano już w starożytności. Posiadają właściwości kojące i wyciszające, utrzymują nawilżenie i odmładzają. Doskonale zmiękczają oraz wygładzają skórę. Obecnie wracamy do podstawowych metod pielęgnacji naszego ciała i włosów olejami. Oleje roślinne są otrzymywane najczęściej z nasion bądź owoców roślin oleistych. Powodują, że skóra jest gładka i natłuszczona. Działają odprężająco i tonizująco. Wspaniale regenerują, nawilżają i wygładzają włosy. Odpowiednio dobrane poprawiają kondycję cery. A zawarte w nich kwasy tłuszczowe, czyli Omega-3 i Omega-6 są odpowiedzialną za prawidłowe nawilżenie naszej skóry, chronią ją przed utratą wilgoci, ujędrniają i regenerują skórę.

Hydrolaty – wody kwiatowe – posiadają niezwykłe właściwości, dzięki którym mogą z nich korzystać osoby o każdym typie cery, skóry i włosów. W zależności od rośliny z jakiej są pozyskiwane, mogą odświeżać, zmniejszać opuchnięcia, koić podrażnienia, nawilżać, tonizować, odżywiać i wzmacniać. Świetnie sprawdza się jako tonik, mgiełka do ciała czy baza kosmetyków DIY

Prosta pielęgnacja bazuje na idealnym połączeniu hydrolatu i oleju.

Pielęgnacja cery

Podczas wyboru oleju do pielęgnacji cery należy wziąć pod uwagę jaki mamy rodzaj cery. Ważna jest również obserwacja w jakiej jest kondycji oraz czego najbardziej potrzebuje. Oleje ze względu na właściwości dzielimy na:

Oleje schnące – Najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. Mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Do tej grupy należy m.in. olej z czarnuszki, żurawiny.

Oleje półschnące – Maja lekką konsystencję, są znakomite dla skóry normalnej i mieszanej. Zawartość kwasów tłuszczowych mieści się w granicach od 20 do 50%. To m.in. olej pachnotki, nasion konopi, pestek granatu czy z pestek truskawek.

Oleje nieschnące -ich bogata konsystencja powoduje, że skóra chłonie je bardzo wolno. Często pozostawiają tłustą warstwę, polecane do skóry suchej i dojrzałej. Należy do nich olej z pestek czarnego bzu, z pestek wiśni czy z pestek śliwki . Stężenie kwasów Omega jest mniejsze niż 20 %.

Jest to podział związany z zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli Omega-3 i Omega-6 – odpowiedzialną za prawidłowe nawilżenie naszej skóry, chronią ją przed utratą wilgoci, ujędrniają i regenerują skórę.

Jak stosować oleje podczas codziennej pielęgnacji?

Należy je aplikować na skórę w ilości minimalnej, najlepiej to robić na noc, gdyż wtedy skóra chłonie w odpowiednich ilościach wszystkie potrzebne jej składniki. Wystarczy kilka kropel i systematyczność, aby buzia odzyskała blask i prawidłowe nawilżenie. Po oczyszczeniu, należy nawilżyć twarz pielęgnującym hydrolatem a następnie – zanim wyschnie – zaaplikować odpowiedni olej. Po pewnym czasie stosowania olei można zauważyć widoczną poprawę jej kondycji cery. Staje się ona gładsza, miękka oraz znikają przebarwienia.

Pielęgnacja ciała

Oleje roślinne zimnotłoczone, nierafinowane, stosowane do pielęgnacji skóry ciała działają zmiękczająco, nawilżająco, poprawiają jędrność oraz łagodzą podrażnienia. Dodane do kąpieli nawilżają i zmiękczają sucha skórę (olej z czarnuszki). Wybór odpowiedniego oleju do masażu wygładza skórę oraz ją ujędrnia (olej z pestek wiśni). Natomiast olej z nasion konopi jest nieoceniony po opalaniu czy depilacji: łagodzi oraz koi skórę, działa przeciwzapalnie i dodatkowo wzmacnia skórę.

Pielęgnacja włosów

Olejowanie włosów wspaniale regeneruje, nawilża i wygładza. Zapobiega również ich wypadaniu i chroni przed uszkodzeniami. Zanim wybierzemy odpowiedni olej do pielęgnacji warto sprawdzić jaki typ włosów posiadamy.

Włosy niskoporowate – włosy zdrowe o łuskach ściśle ułożonych, odporne na zniszczenia. Lekkie oleje nie tylko uregulują sebum i oczyszczą skórę głowy, ale też nadadzą włosom lekkości i odbija je u nasady.

Włosy wysokoporowate – włosy o łuskach mocno rozchylonych, co sprzyja puszeniu. Włosy są przesuszone i widocznie zniszczone. Oleje dedykowane do pielęgnacji: olej z nasion czarnuszki czy nasion konopi

Włosy średnioporowate -mieszanka włosów niskoporowatych i wysokoporowatych. Oleje dedykowane do pielęgnacji: olej z pestek wiśni

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Swędząca skóra głowy nie daje Ci spokoju? Problem pojawia się nagle, w najmniej odpowiednich momentach? A może trwa od tygodni i powoli zaczynasz się z...
Pielęgnacja naturalna
Okres świąteczny to czas magii, ciepła i radości, płynącej z dzielenia się z bliskimi. Każdego roku na rynku pojawiają się wyjątkowe kalendarze adwentowe, które sprawiają,...
Pielęgnacja naturalna
Kwas salicylowy to prawdziwy hit w pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej i problematycznej. Ten składnik nie bez powodu zdobył tak dużą popularność – doskonale oczyszcza, reguluje...
Scroll to Top