Wirtualne planowanie, pomimo niewątpliwych zalet, nie zastąpi w 100% tradycyjnego planera. Rok 2021 rozpocznijmy z pięknym i funkcjonalnym Kalendarzykiem SYLVECO dostępnym z magazynem Zwierciadło. Niech stanie się Waszym niezbędnikiem, powiernikiem czy notatnikiem.
Lekki i zgrabny Kalendarzyk pasuje do każdej torebki, plecaka czy torby oraz pozwoli zaplanować rytuały piękna, dzięki którym wyrobisz sobie dobre nawyki, nauczysz się systematyczności i poznasz lepiej swoją skórę, ciało i włosy.
Wiemy jednak, że postanowienia noworoczne bywają ulotne i systematyczne ich przestrzeganie bywa trudne – wychodząc temu naprzeciw , rozpoczynamy wspólną przygodę z naturalną pielęgnacją SYLVECO!
Odkryjecie w nim tajniki naturalnej pielęgnacji pod znakiem SYLVECO.
WYBIERZ KATEGORIĘ:
MASAŻ TWARZY
Maseczki do twarzy doskonale uzupełniają podstawową pielęgnację. W zależności od potrzeb skóry wybieramy wersję nawilżającą, oczyszczającą czy przeciwzmarszczkową. Duża ilość składników aktywnych intensywnie działa na skórę, a maseczkę traktujemy jak bombę odżywczą dla skóry.
Maseczka ujędrniająca z płatków owsianych: 2 łyżeczki płatków owsianych, 1 łyżka miodu. Sposób przygotowania: składniki wymieszać i nałożyć na twarz robiąc masaż skóry kolistymi ruchami, następnie pozostawić na 15 min. i zmyć zimną wodą. Maseczka z płatków owsianych sprawi, że skóra odzyska elastyczność i jędrność.
Najlepiej podczas chwili relaksu, nakładamy równomiernie na oczyszczoną i stonizowaną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wystarczy pozostawić ją na ok. 15 minut, a następnie spłukać i możemy cieszyć się zrelaskowaną i dopieszczoną cerą!
Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jest serum, które dostarczy skórze dodatkowej porcji substancji aktywnych, a stosowane systematycznie przynosi widoczne efekty. Jest to koncentrat – kosmetyk z bogatym składem i intensywnym działaniem. Może działać wielokierunkowo (uniwersalnie) lub celowo na wybrane mankamenty cery. Może posiadać płynną, żelową lub kremową konsystencję i być olejowe lub wodne.
PRZEPIS NA DOMOWE SERUM
Intensywnie nawilżające i regenerujące serum, wprost stworzone do pielęgnacji wysuszonej chłodem skóry, możemy wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy zmieszać 1 łyżkę oleju z awokado z 1 łyżką oleju arganowego i umieścić w buteleczce z ciemnego szkła. Dla cery tłustej i trądzikowej najlepiej sprawdzi się serum różane. Łączymy 20 ml hydrolatu z róży damasceńskiej, z 10 ml oleju jojoba oraz 2 ml olejku z drzewa herbacianego. Łatwo przenika przez skórę, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych i wspomaga leczenie tych już powstałych.
Serum do twarzy stosuje się na oczyszczoną i stonizowaną skórę, samodzielnie, przed lub po nałożeniu kremu. Najlepiej stosować je wieczorem, w niewielkich ilościach (3-5 kropel, zgodnie z instrukcją na opakowaniu), delikatnie wklepując w skórę twarzy i szyi.
O tym jak stosować serum można poczytać również na naszym blogu: https://sylveco.pl/serum-do-twarzy-jak-stosowac/
Twarz również zasługuje na chwilę wytchnienia i odpoczynku w postaci masażu! Polecamy wykorzystać ulubiony olejek, tłusty krem czy serum, dzięki czemu rozgrzana skóra jeszcze lepiej będzie wchłaniać składniki aktywne w nich zawarte!
1. Rozpocznijcie od głaskania skóry – przeciągajcie dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie oraz czoło. Masaż okolic oczu rozpocznijcie ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadźcie dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.
2.Następnie przejdźcie do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonujcie okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku górze. Opracujcie także okolice oczu wg w/w schematu.
3.Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepujcie opuszkami palców twarz
4.Na zakończenie ponownie wykonajcie etap głaskania, by wyciszyć skórę.
Piękne paznokcie i skórki wokół nich są podstawą najlepszego manicure. Wystarczy odpowiednio je nawilżać aby cieszyć się pięknymi, błyszczącymi i zdrowymi paznokciami. Pielęgnacja może stać się momentem przyjemności. Tuż przed pójściem spać zadbajcie o skórki oraz paznokcie – wystarczy zaaplikować w nie grubszą porcję kremu, oleju lub masła roślinnego, a zawarte w nich substancje aktywne będą pielęgnować paznokcie i skórki przez całą noc!
Oliwa z oliwek to genialne źródło witaminy E i kwasów tłuszczowych omega, które współgrają chemicznie z Twoją skórę. Można ją wcierać w paznokcie codziennie, a raz na 2 lub 3 urządzić im 5-minutową kąpiel w lekko podgrzanej oliwie.
Domowe SPA dla zmęczonych dłoni sprawi, że będą miękkie, a ich skóra dopieszczona. Najlepiej rozpocząć zabiegi pielęgnacyjne od kąpieli, która zbawiennie wpływa na nawilżenie i koi podrażnienia rąk.
Do miski należy nalać wodę a następnie dodać niewielką ilość delikatnego żelu myjącego, soku z cytryny oraz ulubionego olej. Jeśli chcecie uzyskać efekt odprężenia, postawcie na ciepłą wodę oraz olejek eteryczny z lawendy. Jeśli orzeźwienia – wybierzcie letnią wodę i olej z mięty pieprzowej lub werbeny. Dla uzyskania lepszego efektu po 20 minutowej kąpieli najlepiej solidnie nakremować dłonie.
Relaksuje, odpręża, poprawia samopoczucie, to tylko kilka z powodów dla których nie powinniśmy zapominać o masażu ciała. Czy pomyśleliście kiedyś, że można samodzielnie wykonać masaż ciała? W tym celu wystarczy wykorzystać ulubiony olejek, który doskonale nawilży skórę.
Zaczynamy od aplikacji olejku na stopy i łydki, który następnie rozmasowujemy na wyżej położone części ciała. Masaż można wykonać przy pomocy dłoni ale warto go zintensyfikować stosując do tego celu masażer, roller lub… bańki chińskie! Te ostatnie w szczególności polecamy osobom dotkniętym problemem cellulitu jednak przypominamy o zachowaniu ostrożności, jeśli jednocześnie posiadacie kruche naczynka.
Dzięki systematycznemu złuszczaniu naskórka, skóra staje się gładka, miękka i pozbawiona suchych skórek. Lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach nawilżających a peeling połączony z masażem pobudza mikrokrążenie i ujędrnia!
To nie wszystko czego możemy spodziewać się po aplikacji peelingu. Wykonany przed depilacją „podnosi” włoski, dlatego łatwiej je dokładnie usunąć. Zapobiega wrastaniu odrastających włosków, jeśli wykonujemy go systematycznie.
Zrogowaciały naskórek również utrudnia opalanie dlatego, aby uzyskać równomierną opaleniznę wystarczy kilka dni wcześniej zrobić dokładny peeling ciała.
Domowy, cukrowy peeling do ciała można wykonać łącząc cukier, olej oraz ulubione dodatki. Mieszamy 2 łyżki cukru (zarówno cukier biały jak i brązowy jest odpowiednim składnikiem złuszczającym), 1 łyżkę oliwy z oliwek,
oliwki dla dzieci lub oleju migdałowego z ulubionymi dodatkami. Polecamy miód, sok z cytryny, zmieloną kawę, zieloną herbatę, lawendę czy olejki eteryczne.
Niewielką ilość peelingu nanieść na wilgotną skórę i delikatnie masować przez kilka minut. Następnie spłukać ciepłą wodą. Najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu.
Skóra na stopach jest prawie dwukrotnie grubsza niż na innych partiach ciała, za to ma cieńszą tkankę podskórną. Często więc ulega przesuszeniu i zrogowaceniu, dlatego należy o nią szczególnie dbać.
Nasze stopy lubią kąpiel – odpowiednio przygotowana relaksuje i odżywia je. Klasyczna kąpiel powinna trwać około 10- 15 minut. Stopy moczymy w ciepłej wodzie z dodatkiem ziół, ulubionych olejków lub soli. Po skończonej kąpieli warto wmasować w stopy oraz skórki wokół paznokci grubszą warstwę kremu do stóp lub ulubionego olejku i nałożyć skarpetki.
Skóra głowy, podobnie jak cera, od czasu do czasu potrzebuje dokładniejszego oczyszczenia. Peeling skóry głowy nie tylko pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka, brudu, kurzu, łoju, ale także pobudza mikrokrążenie i polepsza wchłanialność składników aktywnych. Pobudza cebulki, a tym samym polepsza ogólną kondycję włosów.
DOMOWY PRZEPIS NA PEELING SKÓRY GŁOWY
Delikatny peeling cukrowy odpowiedni dla skóry wrażliwej. Łączymy 3 łyżki cukru (nie ma znaczenia czy postawisz na cukier biały czy brązowy) z ulubionym szamponem, a następnie mieszankę wystarczy wmasować w skórę głowy.
Peelingi do skóry głowy powinno się wykonywać raz w tygodniu, przed myciem, aplikując produkt na mokrą skórę głowy i wykonując delikatny masaż. Po aplikacji należy spłukać i umyć włosy.
Świadoma pielęgnacja włosów to nie tylko odżywianie ich samych, ale przede wszystkim wzmocnienie skóry głowy i cebulek. To właśnie od ich kondycji zależy, czy włosy rosną zdrowe, mocne i lśniące. Wcierka to płynna odżywka, która dzięki bogactwu ekstraktów roślinnych wzmacnia cebulki, przyspieszając przy tym wzrost włosów. Systematycznie stosowanie sprawia, że włosy są mocniejsze i grubsze, stają się bardziej odporne na uszkodzenia.
PRZEPIS NA DOMOWĄ WCIERKĘ
Ziołowe wcierki to jedne z najbardziej skutecznych mieszanek wzmacniających włosy oraz hamujących ich wypadanie. Wcierka ze skrzypu i pokrzywy doskonale działa i jest łatwa do wykonania. Łyżeczkę skrzypu oraz pokrzywy zalewamy wodą, podgrzewamy przez 20 minut. Po tym czasie zdejmujemy mieszankę z ognia, odstawiamy i odcedzamy. Wcierka jest gotowa do użycia.
Codziennie przez 2-3 minuty wcierać w skórę głowy, nie spłukiwać aby składniki aktywne mogły działać na cebulki oraz głębsze warstwy skóry. Kurację najkorzystniej stosować przez minimum 4 tygodnie.
Płukanka do włosów to odpowiednio skomponowany płyn, którym płuczemy włosy zaraz po ich umyciu. Podstawą płukanki jest woda oraz aktywnie działające składniki. Płukankę możemy wykonać w szybki i prosty sposób, samodzielnie w domu i cieszyć się idealnie zmiękczonymi włosami o pięknym zdrowym połysku.
Łączymy 500 ml wody z 1 łyżką octu jabłkowego. Po wykonaniu płukanki włosy stają się miękkie i gładkie a ich łuski się domykają, co dodaje im niesamowitego połysku. Istotne jest aby woda, która będzie dodawana do octu, miała temperaturę pokojową i koniecznie była przegotowana.
Po umyciu włosów szamponem, należy wypłukać włosy mieszanką wody i octu jabłkowego lub soku z cytryny (w proporcji 4-5 łyżek na 2 litry wody). Po skończonym myciu i płukaniu włosy powinny wyschnąć samoistnie.
Olejowanie włosów to popularny trend, który wchodzi do postaw pielęgnacji nie tylko u włosomaniaczek. Jest to metoda wywodząca się z Indii i polega na aplikacji oleju na włosy przed ich myciem, w celu ich odżywienia i nabłyszczenia. Systematyczne stosowanie olejów na włosy zmniejsza ich elektryzowanie, ułatwia rozczesywanie, a także sprawia, że stają się bardziej odporne na urazy.
Przed aplikacją oleju warto nałożyć na włosy tzw. podkład humektantowy (żel aloesowy, z siemienia lnianego, glicerynę). Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji. Do zabiegu wystarczy zwykły olej kuchenny: rzepakowy, słonecznikowy lub oliwę z oliwek. By odpowiednio wykonać olejowanie włosów, rozdziel je na dwa równe pasma, kolejno nakładając olej rozetrzyj go w dłoniach i nanieść na włosy (od poziomu ucha do końcówek), pozostawiając go na min. 30 min.
Maska do włosów ma wnika w głąb włosa, skóry głowy oraz do mieszków włosowych, by je odżywić, nawilżyć i nadać im miękkości oraz delikatności, a także sprawić, by mieszek włosowy otrzymał o wiele więcej składników odżywczych niż przy codziennej pielęgnacji. Maska posiada większą ilość aktywnych składników niż odżywka, są one w stanie przeniknąć w głąb włosów oraz poradzić sobie z naprawieniem uszkodzeń.
Dwie łyżki siemienia zalane szklanką wody gotujemy na małym ogniu przez ok 5-10 min. Po zagotowaniu odwar przecedzamy przez sitko (należy to zrobić od razu, bo żel gęstnieje). Czekamy aż wystygnie. Nakładamy na włosy, lekko wmasowując żel w skórę głowy. Tak zrobiona przez nas maska, wspaniale odżywi i wzmocni nasze włosy.
Na umyte włosy nałożyć maskę na całej długości włosów i spłukać po ok. 2 minutach. Jako kompres regenerujący: przed myciem wetrzeć maskę we włosy, owinąć ręcznikiem na min. pół godziny. Następnie dokładnie spłukać i umyć włosy szamponem. Najlepsze efekty osiągniemy stosując 1-2 razy w tygodniu.
Używamy plików cookies w celu świadczenia usług. Przeglądając stronę internetową, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Więcej informacji.
The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.