Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

3 najlepsze kremy jesienno-zimowe

Prawidłowa pielęgnacja, w tym dobór odpowiedniego kremu, są kluczowe w dbaniu o siebie i swój wygląd. Jakie więc produkty wybrać i czy nasz wybór powinien być podyktowany aktualną porą roku? Jakich kosmetyków najlepiej używać w okresie jesienno-zimowym? Poniżej zaproponujemy Ci także 3 najlepsze kremy jesienno-zimowe! 

 

Dlaczego powinno się dopasowywać pielęgnację do pory roku? 

Wraz ze zmianą pór roku, zmieniają się potrzeby skóry. Lekkie kremy nawilżające na lato mogą okazać się niewystarczające zimą. Gdy na zewnątrz wieje mocny wiatr, pada deszcz, sypie śnieg czy mamy do czynienia ze smogiemwilgotnością powietrza to przed naszą skórą stoi spore wyzwanie. Najbardziej narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne jest skóra twarzy, ponieważ to ona nie jest osłonięta ubraniem i ma największą styczność z czynnikami zewnętrznymi. W związku z tym, często bywa podrażniona, szorstka, częściej widzimy zaczerwienienia, niekiedy tworzą się też tzw. pajączki, często się przetłuszcza, piecze i występuje uczucie ściągnięcia.   

W tym okresie należy postawić przede wszystkim na ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, nawilżenie i odżywienie. Jednym z największych błędów pielęgnacyjnych jest stosowanie tego samego kosmetyku pielęgnacyjnego przez cały rok. Substancje aktywne należy zawsze dostosowywać do aktualnego stanu cery oraz warunków zewnętrznych 

Szczególnie istotne jest stosowanie kremów, które pozostawią ochronny film na skórze podczas długich, jesienno-zimowych spacerów czy wyjazdu na narty. Dodatkowo, nie zapominajmy również o kremach z filtrem, które powinny być stosowane przez cały rok, również w zimie.  

Co zrobić dla skóry na jesień i zimę?  

Najlepsze kremy jesienno-zimowe to takie, które mają bogatszą konsystencję, nawilżają i stwarzają okluzję na skórze, a przy tym stanowią skarbnicę składników aktywnych potrzebnych skórze. 

Po pierwsze chroń! 

Ochrona skóry przed m.in. niską temperaturą, wiatrem czy suchym powietrzem jest kluczowa w prawidłowej pielęgnacji jesienno-zimowej. Twórz więc okluzję produktami z emolientami np. olejami i wzmacniaj barierę ochronną skóry.  

Po drugie odżywiaj i wzmacniaj! 

Zwracaj uwagę na skład i substancje aktywne w kosmetyku. Istotne jest, aby dostarczać skórze substancji o działaniu odżywczym, regenerującym np. witaminy, oleje, masła roślinne. 

Po trzecie nawilżaj! 

W zimie często przebywamy w suchychogrzewanych pomieszczeniach, dlatego poziom nawilżenia naskórka jest niski. Kosmetyki o działaniu nawilżającym mają więc za zadanie wiązać wodę w skórze, ale także tworzyć na powierzchni skóry film, który będzie zapobiegał jej utracie. 

Jakie składniki powinny znaleźć się w idealnym kremie ochronnym jesienno-zimowym? 

Składniki aktywne, które są warte uwagi: witaminy (A, E, K), betulina, ceramidy, oleje roślinne, masło sheapanthenol i wiele innych.   

3 najlepsze kremy jesienno-zimowe 

W okresie jesienno-zimowym sprawdzą się szczególnie kremy SYLVECO.  

SYLVECO krem brzozowy z betuliną – pomaga w odbudowaniu naturalnej warstwy ochronnej, nawilża i natłuszcza, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki zawartości betuliny łagodzi zmiany skórne i regeneruje. Polecany w przypadku skóry suchej, wrażliwej. 

SYLVECO krem brzozowo-rokitnikowy z betuliną – odbudowuje warstwę wodno-tłuszczową skóry, łagodzi podrażnienia i wspomaga jej regenerację. Rokitnik to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, które odżywiają i regenerują skórę. Polecany w przypadku cery dojrzałej, naczynkowej, skłonnej do zaczerwienienia.  

SYLVECO krem brzozowo-nagietkowy z betuliną – łagodzi podrażnienia, pomaga w odbudowaniu warstwy hydrolipidowej, regeneruje oraz dzięki zawartości nagietka, dodatkowo odżywia i wspiera pielęgnację cery wrażliwej. Polecany szczególnie w przypadku cery podrażnionej, wrażliwej, po zabiegach kosmetycznych. 

Skóra bezsprzecznie potrzebuje bogatszej pielęgnacji w okresie jesienno-zimowym. Dostarczajmy jej ochrony, odpowiedniego odżywienia i nawilżenia, a na pewno odwdzięczy się nam pięknym, promiennym wyglądem.  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Łazienka to miejsce, które powinno lśnić czystością. Niestety, jednym z najczęstszych i najbardziej irytujących problemów jest osad z kamienia. Kto z nas nie doświadczył trudności...
Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Scroll to Top