Targi Online wystartowały - zgarnij do 64% rabatu + gratisy
Targi Online wystartowały - do 64% rabatu + gratisy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Jak wyczyścić piekarnik? 3 praktyczne wskazówki

Czyszczenie piekarnika to prawdziwa zmora każdego sprzątania. Bardzo często specjalne środki do czyszczenia piekarników pozostawiają po sobie nieprzyjemny chemiczny zapach, który zdarza się, że przechodzi również na potrawy. Jeżeli chcesz wiedzieć jak skutecznie wyczyścić piekarnik, zapraszamy do lektury artykułu.

1. Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania?


Każdy sprzęt kuchenny wymaga regularnego czyszczenia. Niestety rzadko kiedy mamy czas, aby czyścić piekarnik zaraz po jego użyciu. Jeżeli zmagasz się z codziennym deficytem czasu, warto zaplanować tę czynność przynajmniej raz w tygodniu w trakcie większych porządków. Jednym ze sposobów na to, jak wyczyścić piekarnik bez szorowania jest para wodna. Jak w ten sposób umyć piekarnik? Wystarczy, że wlejesz wodę do żaroodpornego naczynia i wstawisz je do piekarnika nagrzanego do temperatury 150 ℃. Po 10-15 minutach wyłącz piekarnik, wyjmij naczynie i pozostaw wnętrze piekarnika do ostygnięcia. Następnie, wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć ściereczką i gotowe!

Powyższa metoda sprawdzi się szczególnie przy stosunkowo niewielkich zabrudzeniach lub jako element systematycznej pielęgnacji piekarnika.

2. Jak wyczyścić piekarnik sodą?


W przypadku, gdy borykamy się ze średnimi zabrudzeniami lub podczas ostatniego użytkowania piekarnika uległ on przypaleniu, warto zastosować sodę oczyszczoną (na etykiecie w składzie pod nazwą:
Sodium Bicarbonate). Soda pod postacią pasty idealnie sprawdzi się w tym przypadku. Możesz wykonać pastę sodową własnoręcznie w domu, wykorzystując wodę i sodę albo sięgnąć po gotową pastę czyszczącą ZIELKO. Jest ona najlepszym sprzymierzeńcem w walce z przypalonymi powierzchniami. Jak wyczyścić przypalony piekarnik z wykorzystaniem produktu ZIELKO? Wystarczy niewielką ilość pasty nanieść na zabrudzoną powierzchnię i wyczyścić przy pomocy wilgotnej gąbki bądź ściereczki. Po kwadransie dokładnie spłukać.
Et voila! Gotowe!

Wskazówka – Jeżeli zmagasz się z silnymi zabrudzeniami wewnętrznych elementów piekarnika np. prowadnicami lub blachami zaproś do swojego sprzątania folię aluminiową! Kawałek folii aluminiowej ugnieć w dłoniach, formując ją w kształt gąbki do naczyń. Nałóż na nią odrobinę pasty czyszczącej ZIELKO i rozpocznij delikatne szorowanie. Spłucz wszystko dokładnie wodą. Efekt mycia? Gwarantowany.

3. Myjąc piekarnik nie zapomnij o…


Myjąc piekarnik, bardzo często skupiamy się jedynie na jego wnętrzu. Warto jednak poświęcić parę dodatkowych minut i zadbać również o czystość i higienę pozostałych elementów piekarnika. Elementem, który równie często ulega zabrudzeniu tłuszczem, są np. drzwiczki piekarnika. Z czyszczeniem tego typu powierzchni świetnie radzi sobie
płyn do kuchni ZIELKO. Nie jest to klasyczny płyn do czyszczenia piekarnika, ale równie skutecznie usuwa tłuszcz i brud, nie pozostawiając smug ani zacieków. Jedyne co musisz zrobić to rozpylić płyn na drzwiczkach piekarnika, a po kilku chwilach przetrzeć je czystym ręcznikiem.

Pamiętaj!

Wybierając środki czystości do sprzątania swojej kuchni postaw na te, których składy są bezpieczne dla Ciebie, Twojej rodziny oraz środowiska naturalnego. To opłaca się nam wszystkim.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Z radością ogłaszamy, że do rodziny ALOESOVE dołączają dwie nowe linie kosmetyków naturalnych, które zrewolucjonizują codzienną pielęgnację twarzy – ALOESOVE Pink&Blue. Wprowadzając na rynek dwie...
Pielęgnacja naturalna
Choć coraz więcej osób, w poszukiwaniu naturalnych i skutecznych metod wzmacniania oraz przyspieszania porostu włosów, sięga po wcierkę do skóry głowy, wciąż jest to niedoceniany...
Pielęgnacja naturalna
W poszukiwaniu idealnego sposobu na zachowanie młodzieńczej jędrności skóry coraz częściej sięgamy po kosmetyki, które obiecują nam cudowne rezultaty w ekstremalnie krótkim czasie. W dzisiejszych...
Scroll to Top