Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Czy potrzebuję Szkoły Rodzenia?

Jedną z ważnych decyzji, jaką podejmują przyszli rodzice, jest ta o udziale w zajęciach w szkole rodzenia. Wiele par zastanawia się czy potrzebują szkoły rodzenia i czego właściwie mogą się po niej spodziewać? Razem z Karoliną Skułą, położną i założycielką Bieszczadzkiej Szkoły Rodzenia odpowiadamy na pytanie: czy potrzebna nam szkoła rodzenia?

Czy potrzebuję Szkoły Rodzenia?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, szczególnie tych, będących w pierwszej ciąży.

Pozwólcie, że wam pomogę – potrzebujecie Szkoły Rodzenia– ale takiej, która da wam rzeczywiste wsparcie w czasie ciąży, wyzwoli w was sprawczość, pokaże jakie są wasze prawa, jak możecie przygotować się do porodu i rodzicielstwa.

Brzmi zachęcająco prawda?

Możesz skorzystać z kilku form opieki przedporodowej:

– indywidualnej edukacji u położnej rodzinnej (położną warto wybrać już w ciąży, jest to opieka darmowa – w ramach ubezpieczenia zdrowotnego)

– grupowej edukacji u położnej (na takiej samej zasadzie jak indywidualna, spotykacie się w zależności od warunków w kilka kobiet/par – ja właśnie tak prowadzę zajęcia, taka opcja jest również bezpłatna)

– komercyjnej Szkoły Rodzenia – jest to płatna opcja, takie szkoły są prowadzone przez położne – ale nie tylko – szkołę rodzenia może prowadzić każda osoba – jest to forma edukacji dorosłych. Zajęcia odbywają się w ciągu dnia, wieczorami oraz w weekendy. Mogą mieć skróconą formę – jest to dobre rozwiązanie dla osób, które pracują i nie mogłyby skorzystać z zajęć w ciągu dnia i rozłożonych na kilka miesięcy.

Jeżeli mieszkacie w dużym mieście prawdopodobnie możecie wybierać wśród ofert, jest to korzystna sytuacja, ponieważ macie możliwość wybrania takiej Szkoły Rodzenia, która będzie odpowiadać waszym oczekiwaniom. Jeżeli w waszej okolicy nie ma możliwości skorzystania ze stacjonarnych zajęć, pozostaje wam Szkoła Rodzenia online. To też jest dobre rozwiązanie, aktualnie bardzo popularne. W takiej formie odbywają się również zajęcia praktyczne, jak i ćwiczenia.

Zachęciłam? Jeżeli tak, to ruszajcie na poszukiwania Szkoły Rodzenia. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
– Karolina Skuła, Bieszczadzka Szkoła Rodzenia.

Karolina Skuła:

Położna rodzinna, edukatorka ds. laktacji, propaguje naturalną pielęgnację niemowląt i pieluchy wielorazowe. Pomysłodawczyni i założycielka Bieszczadzkiej Szkoły Rodzenia.

Facebook: @bieszczadzka.polozna           Instagram: @bieszczadzka położna

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów dla najmłodszych!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Pielęgnacja naturalna
Peeling kwasowy do twarzy to skuteczny sposób na poprawę kolorytu i stanu skóry. Jest również niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, zaskórnikami i zanieczyszczeniami. Choć...
Scroll to Top