Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Drugie życie szklanych opakowań

Człowiek jest uzależniony od zasobów środowiska, w którym funkcjonuje – w związku z tym powinien je szanować. Stopień ingerencji człowieka w zmiany środowiskowe gwałtownie wzrasta, co niesie coraz bardziej negatywne skutki ekologicznie. 

Kosmetyki SYLVECO są przyjazne dla środowiska, a ich opakowania wyposażone są w odpowiednie oznakowania. Na każdym kartoniku, butelce czy słoiczku widnieją odpowiednie oznaczenia, które w przejrzysty sposób określają, w którym pojemniku na odpady należy umieścić puste opakowanie – dzięki czemu zyska ono drugie życie, bez przyczyniania się do produkcji bezużytecznych odpadów. Stosując się do zasad sortowania odpadów i recyklingu, wspólnie możemy uratować środowisko. 

Szkło i aluminium podlegają recyklingowi w 100%, można je przetwarzać nieskończoną ilość razy, a produkty z nich wytworzone nie tracą swojej jakości.

Szkło to bardzo popularny materiał, jest twardy, odporny na zgniatanie, nie przepuszcza powietrza, może być nieskończenie przetwarzane bez żadnej straty jakościSzklane słoiczki, słoiki, buteleczki z kosmetykami to jedne z najbardziej popularnych opakowań kosmetycznych w naszych domach. Są one bezpieczne, nie wchodzą w reakcje chemiczne z substancjami, dodatkowo chronią produkt przed działaniem promieni słonecznych (kolor brązowy). Dzięki recyklingowi powstałe opakowania są wykorzystywane ponownie przez producentów i trafiają na półki sklepowe, a następnie do naszych łazienek.   

Firma SYLVECO wykorzystuje wyłącznie opakowania wykonane z tworzyw nadających się do recyklingu, takie jak: 

  • szkło (słoiczki na kremy, butelki na hydrolaty i oleje)
  • aluminium (zakrętki słoiczków) 
  • makulatura jednostronnie bielona (kartoniki-opakowania bezpośrednie) 
  • tworzywa sztuczne: PP, rPET, HDPE, HDPE I’m Green, PE (butelki, tubki, sztyfty, dozowniki) 

Ponadto w ostatnim czasie firma SYLVECO wprowadziła kolejne szklane opakowania dla następujących produktów:

 

SYLVECO Żel myjący do twarzy [rumianek]

SYLVECO Żel myjący do twarzy [tymianek]

SYLVECO Mleczko oczyszczające [arnika]

SYLVECO Tonik do twarzy [hibiskus]

SYLVECO Płyn micelarny [lipa]

SYLVECO Nawilżający żel do mycia rąk

Znajdziecie je m.in. na naszej stronie internetowej www.sylveco.pl oraz w wybranych drogeriach kosmetycznych.

 

Większość towarów, które kupujemy na co dzień, zawiera w sobie elementy zrobione z plastiku, szkła czy aluminium – to tworzywa, które można ponownie wykorzystać. Posegregowane przestają być bezużytecznym odpadem, a stają się wartościowym surowcem. Segregacja zaczyna się w naszych domach, gdy każdy z nas będzie przestrzegał tych prostych zasad – razem jesteśmy w stanie uratować planetę.  

 

Innym sposobem na bycie “eko jest nadanie “drugiego życia” przedmiotomktóre już posiadamyPrzykładem może być wykorzystanie butelki szklanej jako wazon na kwiaty lub przerobienie nieużywanego podkoszulka na torbę lub ściereczki do sprzątania. W szklanych słoiczkach po kremach SYLVECO np. SYLVECO Krem brzozowo-rokitnikowy z betulinąmożna trzymać biżuterię lub zrobić z nich świeczki DIY. Możliwości jest mnóstwo, liczy się kreatywność i świadomość tego, że Ziemia jest tylko jedna. 

 

Szanujmy naszą planetę, a posłuży nam oraz kolejnym pokoleniom kolejne długie lata. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Temat świadomej pielęgnacji staje się coraz bardziej powszechny. Podczas zakupów nie sięgamy już po przypadkowe kremy z półek sklepowych, a dokładnie analizujemy składy kosmetyków, szukając...
Pielęgnacja naturalna
Z radością ogłaszamy, że do rodziny ALOESOVE dołączają dwie nowe linie kosmetyków naturalnych, które zrewolucjonizują codzienną pielęgnację twarzy – ALOESOVE Pink&Blue. Wprowadzając na rynek dwie...
Pielęgnacja naturalna
Choć coraz więcej osób, w poszukiwaniu naturalnych i skutecznych metod wzmacniania oraz przyspieszania porostu włosów, sięga po wcierkę do skóry głowy, wciąż jest to niedoceniany...
Scroll to Top