Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Holistyczne podejście do skóry

Holistyczne podejście do skóry to nie tylko odpowiednia pielęgnacja. Choć jest ona bardzo istotną kwestią, to równie ważna jest higiena osobista, regeneracja organizmu, aktywność fizyczna, dieta czy właściwe nawodnienie. Wszystkie te elementy wpływają na stan naszej skóry 

Stan organizmu ma odzwierciedlenie w naszej skórze. Od kondycji i współpracy narządów oraz procesów zachodzących w ludzkim ciele – zależne są efekty (lub ich brak) dbania o skórę. Jednym z najważniejszych czynników jest homeostaza organizmu – oznacza to, że wszystkie układy narządów współdziałają ze sobą i tworzą spójną całość.  

Co więc robić, aby holistycznie podchodzić do skóry? 

 

Profilaktyczne badania 

Pamiętajmy o regularnym badaniu krwi, dzięki któremu dowiemy się czy poziom hormonów i podstawowych elementów morfotycznych krwi jest prawidłowy. To bardzo ważne, ponieważ ich nieprawidłowa ilość może prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń w organizmie, czego skutkiem często mogą być zmiany na skórze. Wówczas, mimo najlepszej pielęgnacji zewnętrznej – efektów nie będzie lub będą krótkotrwałe, ponieważ przyczyna nie zostanie wyeliminowana. Przykładem może być trądzik – zdarza się, że jego przyczyną są zmiany hormonalne – wówczas bez wyrównania ich poziomu wyleczenie trądziku będzie bardzo trudne.   

Aktywność fizyczna, dieta, nawodnienie 

Pamiętajmy o ruchu. To bardzo ważny element składający się na zachowanie holistycznego podejścia do zdrowia i skóry człowieka. Gdy uprawiamy regularnie sport – nasza skóra jest promienna, a krążenie wzmożone, dzięki czemu każda komórka ciała jest zaopatrzona w tlen i składniki odżywcze. Podobnie z pożywieniem – gdy jemy zdrowo, dostarczamy mnóstwo witamin i minerałów od środka. Picie odpowiedniej ilości wody jest również bardzo istotne – wówczas skóra jest jędrna, odpowiednio nawilżona i odporna na działanie różnych czynników. 

Odpowiednia regeneracja 

Jak wiemy, skóra regeneruje się w nocy. To wtedy, gdy śpimy, wchłania się najwięcej składników odżywczych. Skóra odbudowuje się, organizm odpoczywa i zbiera siły na kolejny wymagający dzień.  

Higiena i odpowiednia pielęgnacja 

Odpowiednie oczyszczanie skóry zdecydowanie wpływa na jej kondycję i ogólny wygląd. Pamiętajmy, aby nie stosować agresywnych środków myjących, lecz te delikatne i naturalne, nienaruszające płaszcza hydrolipidowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy posiadaczami skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienienia. Stosujmy zawsze produkty dobrane odpowiednio do naszych potrzeb.  

Zwolnij!  

Pęd dzisiejszego świata nie wspomaga holistycznego podejścia do skóry. Ciągły stres, brak snu i szybkie tempo życia utrudniają nam utrzymanie organizmu i skóry w dobrej kondycji. Mimo większej świadomości społeczeństwa na temat prawidłowej pielęgnacji cery i dbania o siebie – ciągły brak czasu uniemożliwia wprowadzanie odpowiednich rytuałów dla zdrowia. Dlatego apelujemy – zwolnij! Zatrzymaj się, a dostrzeżesz piękno natury. Organizm będzie Ci za to wdzięczny – gwarantujemy.   

Odpowiednia pielęgnacja, regeneracja i szereg innych elementów wpływają pozytywnie na stan naszej skóry. Zdecydowanie warto więc podchodzić holistycznie do skóry, organizmu i dbania o siebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Skóra to największy, najbardziej zewnętrzny narząd, pełniący kluczową rolę w integrowaniu naszego organizmu z otaczającym nas światem. Ta niezwykła tarcza ochronna stanowi pierwszą linię obrony...
Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Scroll to Top