Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Jak pielęgnować cerę po zabiegach kosmetycznych?

Jesień to czas, w którym pielęgnacja gabinetowa bywa bardzo popularnaTo właśnie wtedy możemy najefektywniej zadbać o naszą skórę i udać się do specjalisty, który kompleksowo się nią zajmie. Jednak jak zachować efekty po takiej wizycie? 

Co zrobić dla cery w gabinecie kosmetycznym? 

Salony kosmetyki profesjonalnej oferują szereg najróżniejszych zabiegów, które odświeżają, regenerują, odżywiają, a także nawilżają naszą cerę. Zanim jednak sami zdecydujemy się na dany zabieg, warto udać się na konsultację do kosmetologa. Oceni on stan naszej skóry i dobierze odpowiednią pielęgnację gabinetową, a także domową. Jak pielęgnować cerę po zabiegach kosmetycznych? Specjalista wskaże co należy w domu robić, a czego unikać oraz jakie produktstosować. Jeśli jednak nie wskaże Wam jakich kosmetyków używać – podpowiedź znajdziesz poniżej! 

Jakie kosmetyki wybrać? 

Oczyszczanie 

Ten etap zależy od rodzaju zabiegu kosmetycznego, jednak na pewno należy unikać agresywnych substancji powierzchniowo-czynnych. Korzystajmy z tych łagodnych detergentów, które nie ingerują w naturalną barierę hydrolipidową skóry. Polecamy np. SYLVECO nagietkową piankę myjącą do twarzy, która delikatnie, ale skutecznie oczyszcza cerę, nie naruszając jej warstwy ochronnej.  

Tonizacja

Używając nawet łagodnych substancji myjących wraz z wodą podnosimy pH skóry. Dzięki tonizacji przywracamy naturalne, fizjologiczne pH. Można więc użyć toniku np. VIANEK nawilżający tonik – mgiełka do twarzy lub hydrolatu, czyli wody kwiatowej o cennych właściwościach (np. OLEIQ hydrolat z róży damasceńskiej lub OLEIQ hydrolat aloes).  

Krem

Ważne, aby krem był dopasowany do rodzaju cery, ale też był nawilżający i odżywczy, ponieważ skóra po zabiegu wymaga wielokierunkowej pielęgnacji. W tym przypadku polecamy SYLVECO lekki krem nagietkowy, który regeneruje i przyspiesza odnowę naskórka. Odbudowuje warstwę wodno-lipidową, koi i nawilża podrażnioną cerę, co pozytywnie wpłynie na jej stan.  

Na co należy uważać w pielęgnacji domowej po zabiegach kosmetycznych? 

Istnieją zabiegi, po których nie należy stosować żadnych produktów pielęgnacyjnych niespłukiwalnych. Jest to na przykład mezoterapia mikroigłowa, po której nie powinno się stosować żadnych kremów pielęgnacyjnych przez parę pierwszych dni, jedynie delikatne środki myjące, nie ingerujące w warstwę ochronną skóry. Ponadto nie należy zapominać o kremie z filtrem! Jest to obowiązkowy punkt każdego dnia, nie tylko po zabiegach kosmetycznych.  

Inne zabiegi, po których warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki to peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, depilacja czy zabiegi laserowe. Warto, aby produkt stosowany po tych zabiegach był delikatny i naturalny. Powinien też łagodzić podrażnienia, zmniejszać obrzęki i działać regenerująco oraz nawilżająco. Polecamy VIANEK łagodzący krem do twarzy na noc. Odpowiednia może okazać się w tym przypadku cała seria różowa – łagodząca VIANEK.  

Warto zawsze dopytać specjalistę o zalecenia pozabiegowe i bezwzględnie należy się do nich stosować, aby sobie nie zaszkodzića pomóc w odnowie własnej cery.  

Dlaczego warto wprowadzić odpowiednią pielęgnację domową?  

Aby utrzymać efekty osiągnięte w gabinecie po serii zabiegów, warto wspomagać cerę odpowiednią pielęgnacją. 

Pielęgnacja po zabiegach kosmetycznych opiera się na minimalizmie i wcale nie jest skomplikowana. Warto zabezpieczyć się w kosmetyki naturalne z dobrym składem oraz koniecznie zalecamy dopytać się swojego specjalisty o konkretne zalecenia domowe 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Pielęgnacja naturalna
Zima to czas, gdy nasza skóra potrzebuje szczególnej troski i ochrony. Często zastanawiamy się, czy nasz dotychczasowy krem do twarzy wystarczy, czy też powinniśmy sięgnąć...
Scroll to Top