Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Jakie kosmetyki dla noworodka?

Jakie kosmetyki dla noworodka będą najlepsze do pielęgnacji jego skóry? Oczywistym jest, że będą musiały spełniać wyjątkowo wygórowane wymagania. Z jednej strony kluczową kwestią będzie ich dobranie do specyfiki skóry malucha, a z drugiej do oczekiwania rodziców. Jak i jakie kosmetyki dla noworodka wybrać? Oto kilka najważniejszych kwestii, którymi trzeba się kierować.

Charakterystyka skóry noworodka

Kosmetyki dla noworodka muszą być dobierane przede wszystkim pod kątem wymagań jego skóry. Jest ona cieńsza od skóry osoby dorosłej, a co za tym idzie, bardziej delikatna. Nie posiada także w pełni wykształconego płaszcza lipidowego naskórka, przez co nie stanowi on dostatecznej ochrony. Cieńsza skóra właściwa u malucha jest także mniej odporna na działanie czynników mechanicznych. Ze względu na brak w pełni wykształconej warstwy tkanki tłuszczowej w skórze, nie pozwala ona na prawidłowe utrzymywanie właściwej temperatury ciała. Skóra noworodka wykazuje także większą aktywność gruczołów łojowych, co może skutkować pojawieniem się białych lub żółtych grudek na nosie i policzkach. Pierwszy tydzień życia malucha to czas, w którym stabilizuje się pH jego skóry – wynosi ono ok. 5.0-5.5.

Taka charakterystyka skóry noworodka przekłada się na specjalne wymagania w kwestii pielęgnacji. Delikatna skóra wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków. Muszą stanowić dla niej wsparcie i nie mogą jej podrażniać.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry noworodka

Pielęgnacja delikatnej skóry noworodka rządzi się swoimi prawami. Zarówno dotyczy to samej rutyny, jak i wykorzystywanych w jej trakcje kosmetyków. Powinny one działać wspierająco na barierę ochronną skóry maluszka, zapobiegać podrażnieniom i uszkodzeniom naskórka. Ich konsystencja i składy muszą pozwalać na łatwe utrzymanie higieny. Nie powinny za to zawierać barwników, składników drażniących, konserwantów i substancji zapachowych (INCI: Parfum, Fragrance).

Pielęgnacja skóry noworodka to minimalizm

Nie tylko dobrze dobrane kosmetyki decydują o odpowiedniej pielęgnacji skóry noworodka. Ważne jest także minimalistyczne podejście do zabiegów pielęgnacyjnych. W wersji podstawowej, gdy skóra maluszka nie wymaga dodatkowej opieki, wystarczą jedynie mycie, nawilżanie i ochrona.

 

Mycie skóry noworodka

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji skóry malucha poprzez mycie? Wystarczające może być jego minimalistyczne wydanie. Mycie pod bieżącą wodą o temperaturze 37 st. C może być wystarczające. W trakcie zabiegu można zastosować odpowiednie kosmetyki, jak np. kremowy szampon i płyn do kąpieli SYLVECO lub preparaty oparte na łagodnych detergentach. Dobierając szampon dla niemowlęcia należy pamiętać, by miał on łagodny, dostosowany do skóry malucha skład, nie powodował podrażnienia i uczucia szczypania oczu. Do mycia warto stosować niewielkie ilości kosmetyków, najlepiej rozcieńczonych z wodą. Pamiętać należy o dokładnym spłukaniu piany ze skóry – szczególnie uważając na zagięcia i fałdki.

 

Nawilżanie i ochrona skóry noworodka

Po myciu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry noworodka. Zabezpieczy to ją przed otarciami i podrażnieniami. W tym celu sięgnąć można np. po oliwkę do ciała z betuliną SYLVECO. Jej zaletą jest wielozadaniowość. Nie tylko zabezpiecza skórę przed utratą wody, ale też pozwala wykonać nawilżający masaż niemowlakowi. Dodatkowo oliwka może zostać zastosowana do usuwania ciemieniuchy ze skóry głowy. Zasypka to kolejny kosmetyk, który skutecznie pielęgnuje delikatną skórę dziecka. Idealną propozycją jest łagodząca zasypka do ciała SYLVECO. Można ją stosować w okolicach zgięć, fałdów i w okolicach przylegania pieluszek. Dzięki zawartości skrobi kukurydzianej absorbuje wilgoć, przez co skóra nie odparza się i nie podrażnia. W kolejnych miesiącach życia malucha do listy kosmetyków włączyć można kremy – szczególnie zalecane są one u dzieci z atopią. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top