Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Mycie naczyń w stylu EKO

Mycie naczyń EKO? Czy jest w ogóle możliwe aby umyć naczynia skutecznie, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo i środowisko ? Już od dawna jesteśmy przyzwyczajani do pięknie pieniących się i aromatycznych środków do mycia naczyń o konsystencji żelu.

Ale, ale…

Czy pamiętacie w jaki sposób naczynia myły Wasze babcie ? A może i Wy sami? Naczynia  trafiały do kąpieli wodnej w której były myte. Natomiast w osobnym pojemniku płukane. Wcale nie stosowano specjalnych płynów- których po prostu nie było na rynku. Obecnie ich wybór jest ogromny – jednak gdy przyjrzymy się składnikom, na pewno przynajmniej rozważymy wprowadzenie mycia naczyń w zgodzie z natura.

Otwierając butelkę z płynem – zazwyczaj zachwycamy się zapachem i jest to czynnik najczęściej determinujący nasz wybór. Intensywny aromat jabłkowy, cytrynowy czy miętowy jest dodawany w określonym celu. Głównie ma za zadanie zniwelować zapach chemicznych komponentów płynu.

Warto też zwrócić uwagę na syntetyczne barwniki, które również odnajdziemy w płynie. Barwniki pochodzenia naturalnego są bezpieczne. Natomiast nieco inaczej jest w przypadku tych sztucznych. Jeśli na naczyniach pozostanie niedomyty płyn, może u niektórych wywołać nadwrażliwość i alergie.

A co z cudowna pianą? W końcu to dzięki niej nasze naczynia są czyste i lśnią! Zazwyczaj jednak tej piany jest po prostu za dużo a pozostałości płynu pozostają na naczyniach, choć tego nie dostrzegamy. Za czystość naczyń odpowiedzialne są anionowe środki powierzchniowo czynne. Często ich stężenie jest zbyt wysokie, nawet powyżej 15%, przez co działają drażniąco w kontakcie ze skórą.

Lista składników może być różna w zależności od płynu. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na to co jemy i dokładnie studiujemy etykiety. Może warto zacząć czytać również te na środkach czystości?

Dawno, dawno temu  do umycia naczyń wystarczyła soda oczyszczona, olejek cytrynowy i ocet. Zapraszamy do powrotu do korzeni, poniżej przedstawiamy sprawdzony “przepis” na eko-mycie.

Przygotujcie w jednej komorze zlewu kąpiel do mycia naczyń:

  • Wlewamy gorąca wodę
  • Dodajemy 3 łyżki sody kalcynowanej (ogrzana do 200 stC soda oczyszczona)
  • Dodajemy 10 kropli olejku cytrynowego

Takim roztworem myjemy naczynia, natomiast  w drugiej komorze opłukujemy wodą z dodatkiem octu. Ocet odkazi naczynia  i doskonale nabłyszczy  oraz bardzo szybko się ulotni. Zaczynamy mycie od naczyń najdelikatniejszych i najmniej zabrudzonych.

I jak wrażenia? Czekamy na opinie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Pielęgnacja naturalna
1. Jak długo marka jest na rynku? Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku. 2. Ile jest łącznie wszystkich produktów w SYLVECO DERMO?...
Pielęgnacja naturalna
Lato to wyjątkowy czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem i beztroską. Osoby z cerą naczynkową mogą mieć jednak nieco odmienne zdanie. Jeśli...
Scroll to Top