Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Olejowanie włosów krok po kroku

Ten pielęgnacyjny trend nie bez powodu zyskał popularność wśród włosomaniaczek na całym świecie. Systematyczne stosowanie olejów na włosy znacznie poprawia ich kondycję i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia. Istnieje kilka sposobów, warto wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Najlepsze efekty daje świadoma pielęgnacja. Jak olejować włosy i jakie produkty wybrać?

Wybór metody olejowania

Włosy, w zależności od typu, mają różne preferencje. Niskoporowate (o zamkniętych łuskach), w przypadku których sprawdzi się olej kokosowy, lub olej z pestek granatu, np. OLEIQ, średnioporowate (o pośrednim odchyleniu łuski) w przypadku których warto sięgnąć po OLEIQ olej z pestek wiśni i OLEIQ olej z żurawiny lub wysokoporowate (o największym stopniu rozchylenia łuski), na które warto nakładać OLEIQ olej z nasion czarnuszki i OLEIQ olej konopny. Oleje odmiennie działają na włosy, w zależności od ich budowy. Podstawowym podziałem olejowania włosów są metody:
  • olejowanie włosów na sucho
  • olejowanie włosów na mokro 
Oba te sposoby można stosować przed lub po myciu włosów. Można także rozróżniać je pod względem czasu trzymania oleju na włosach (np. olejowanie włosów na noc), używanych jednocześnie kosmetyków (np. olejowanie na odżywkę) lub partii, na którą nakładany jest olej (np. olejowanie końcówek lub olejowanie skalpu). Dodatkowe podgrzanie oleju wzmocni jego efekty pielęgnacyjne. Istotna jest także częstotliwość olejowania włosów, którą najlepiej dopasować do kondycji włosów pamiętając, że kluczową kwestią jest systematyczność. Warto wypróbować też metodę emulgowania oleju, polegającą na zmyciu oleju ciepłą wodą, kolejno odsączenia nadmiaru wody, kąpieli włosów za pomocą odżywki (co ułatwi późniejsze zmycie oleju) oraz przetrzymaniu odżywki na włosach przez ok. 15 minut.

Olejowanie włosów krok po kroku

Jeśli jesteś początkującą włosomaniaczką i chcesz wypróbować pielęgnacji opartej na olejowaniu włosów, warto zacząć od prostych i sprawdzonych sposobów.  Oto mini poradnik olejowania włosów:
    1. Dokładnie rozczesz włosy, likwidując wszystkie supły i splątania. 
    2. Podziel włosy na kilka części, co ułatwi aplikację oleju.
    3. Rozetrzyj niewielką ilość wybranego oleju np. OLEIQ olej z konopi siewnych w dłoniach i rozgrzej go, aby dokładnie rozprowadzić kosmetyk, po czym stopniowo nakładaj na włosy. Możesz także wmasować go w skórę głowy, stymulując cebulki włosów. 
    4. Delikatnie rozczesz włosy grzebieniem, kolejno owijając je bawełnianą szmatką. Pozwól olejowi wniknąć w skórę głowy przez min. 30 minut, lub pozostaw na dłużej, np. na całą noc. Na koniec umyj włosy naturalnym szamponem.

Olejowanie włosów na odżywkę

Olejowanie włosów na odżywkę to metoda, dzięki której efekty pielęgnacyjne są wzmocnione i szybciej widoczne. Wystarczy zwilżyć włosy i nanieść na nie porcję maski lub odżywki nawilżającej, np. VIANEK. Następnie nałóż kilka kropli intensywnie nawilżającego oleju, np. VIANEK odżywczy olejek do włosów i dokładnie rozczesz włosy, kolejno nakładając na nie np. czepek lub bawełniany ręcznik. Postaraj się pozostawić olej i odżywkę na włosach przez min. 1-2 godziny, po czym dokładnie spłucz włosy letnią wodą.
/5
(0)

39,00

Biotyna, Kofeina, Trehaloza
145 ml
Wypadanie włosów
/5
(0)

39,00

Biotyna, Kofeina, Mentol, Niacynamid
300 ml
Wypadanie włosów
/5
(0)

39,00

Betaina, Biotyna, Panthenol, Proteiny
300 ml
Nadmierny łojotok
/5
(0)

39,00

Niacynamid, Piroglutaminian cynku, Pirokton olaminy
145 ml
Nadmierny łojotok
/5
(0)

34,00

Kwas glikolowy, Kwas migdałowy, Panthenol
145 ml
Nadmierny łojotok
/5
(0)

34,00

Alantoina, Kwas salicylowy, Panthenol
300 ml
Skóra atopowa
/5
(0)

34,00

Alantoina, Panthenol, Trehaloza
300 ml
Łupież
/5
(0)

39,00

Kwas glikolowy, Kwas salicylowy, Pirokton olaminy
145 ml
Łupież
/5
(0)

34,90

Kwas salicylowy, Piroglutaminian cynku i glukonian cynku, Pirokton olaminy
300 ml
5.00/5
(2)

19,90

produkt w promocji 2+1

5.00/5
(3)

19,90

produkt w promocji 2+1

5.00/5
(1)

19,90

produkt w promocji 2+1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Zmarszczki pod oczami, znane również jako kurze łapki, są jednym z pierwszych widocznych znaków starzenia się skóry. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jak powstają zmarszczki wokół...
Pielęgnacja naturalna
Łazienka to miejsce, które powinno lśnić czystością. Niestety, jednym z najczęstszych i najbardziej irytujących problemów jest osad z kamienia. Kto z nas nie doświadczył trudności...
Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja cery trądzikowej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w obliczu szerokiej gamy ogólnodostępnych produktów i magicznych metod, opisanych w sieci. Choć wielu z nas...
Scroll to Top