Sprawdź zakładkę PROMOCJE i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Olejowanie włosów krok po kroku

Ten pielęgnacyjny trend nie bez powodu zyskał popularność wśród włosomaniaczek na całym świecie. Systematyczne stosowanie olejów na włosy znacznie poprawia ich kondycję i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia. Istnieje kilka sposobów, warto wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Najlepsze efekty daje świadoma pielęgnacja. Jak olejować włosy i jakie produkty wybrać?

Wybór metody olejowania

Włosy, w zależności od typu, mają różne preferencje. Niskoporowate (o zamkniętych łuskach), w przypadku których sprawdzi się olej kokosowy, lub olej z pestek granatu, np. OLEIQ, średnioporowate (o pośrednim odchyleniu łuski) w przypadku których warto sięgnąć po OLEIQ olej z pestek wiśni i OLEIQ olej z żurawiny lub wysokoporowate (o największym stopniu rozchylenia łuski), na które warto nakładać OLEIQ olej z nasion czarnuszki i OLEIQ olej konopny. Oleje odmiennie działają na włosy, w zależności od ich budowy. Podstawowym podziałem olejowania włosów są metody:
  • olejowanie włosów na sucho
  • olejowanie włosów na mokro 
Oba te sposoby można stosować przed lub po myciu włosów. Można także rozróżniać je pod względem czasu trzymania oleju na włosach (np. olejowanie włosów na noc), używanych jednocześnie kosmetyków (np. olejowanie na odżywkę) lub partii, na którą nakładany jest olej (np. olejowanie końcówek lub olejowanie skalpu). Dodatkowe podgrzanie oleju wzmocni jego efekty pielęgnacyjne. Istotna jest także częstotliwość olejowania włosów, którą najlepiej dopasować do kondycji włosów pamiętając, że kluczową kwestią jest systematyczność. Warto wypróbować też metodę emulgowania oleju, polegającą na zmyciu oleju ciepłą wodą, kolejno odsączenia nadmiaru wody, kąpieli włosów za pomocą odżywki (co ułatwi późniejsze zmycie oleju) oraz przetrzymaniu odżywki na włosach przez ok. 15 minut.

Olejowanie włosów krok po kroku

Jeśli jesteś początkującą włosomaniaczką i chcesz wypróbować pielęgnacji opartej na olejowaniu włosów, warto zacząć od prostych i sprawdzonych sposobów.  Oto mini poradnik olejowania włosów:
    1. Dokładnie rozczesz włosy, likwidując wszystkie supły i splątania. 
    2. Podziel włosy na kilka części, co ułatwi aplikację oleju.
    3. Rozetrzyj niewielką ilość wybranego oleju np. OLEIQ olej z konopi siewnych w dłoniach i rozgrzej go, aby dokładnie rozprowadzić kosmetyk, po czym stopniowo nakładaj na włosy. Możesz także wmasować go w skórę głowy, stymulując cebulki włosów. 
    4. Delikatnie rozczesz włosy grzebieniem, kolejno owijając je bawełnianą szmatką. Pozwól olejowi wniknąć w skórę głowy przez min. 30 minut, lub pozostaw na dłużej, np. na całą noc. Na koniec umyj włosy naturalnym szamponem.

Olejowanie włosów na odżywkę

Olejowanie włosów na odżywkę to metoda, dzięki której efekty pielęgnacyjne są wzmocnione i szybciej widoczne. Wystarczy zwilżyć włosy i nanieść na nie porcję maski lub odżywki nawilżającej, np. VIANEK. Następnie nałóż kilka kropli intensywnie nawilżającego oleju, np. VIANEK odżywczy olejek do włosów i dokładnie rozczesz włosy, kolejno nakładając na nie np. czepek lub bawełniany ręcznik. Postaraj się pozostawić olej i odżywkę na włosach przez min. 1-2 godziny, po czym dokładnie spłucz włosy letnią wodą.
5.00/5
(1)

42,00

/5
(0)

41,00

/5
(0)

37,00

5.00/5
(2)

31,00

/5
(0)

35,00

5.00/5
(1)

36,00

5.00/5
(5)

36,00

4.80/5
(5)

28,00

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera! Otrzymaj kod rabatowy -10% na zakupy

Pielęgnacja naturalna

Choć świadomość na temat męskiej pielęgnacji jest coraz większa, wciąż wiele mężczyzn podchodzi do niej z dużą dozą niepewności. Jeśli standardowa pielęgnacja Twojego partnera wciąż...

Pielęgnacja naturalna

Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza firma po raz kolejny została doceniona w prestiżowym konkursie Perły Rynku Kosmetycznego. Badanie Perły Rynku to prestiżowe wydarzenie o...

Styl życia

Mycie naczyń to nieodłączny element codzienności. Każdego dnia w naszych domach zużywamy ogromne ilości wody i środków czystości. Czy istnieje sposób, dzięki któremu mycie naczyń...
Scroll to Top