Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Pielęgnacja dłoni – 5 przepisów na domowe SPA

Pielęgnacja dłoni, dlaczego jest tal ważna? Dłonie to ta partia ciała, która w największym stopniu wystawiona jest na działanie szkodliwych czynników. Zbudowana jest m.in. z ochronnej warstwy hydrolipidowej, ale posiada zdecydowanie mniej gruczołów łojowych, co sprawia że podskórna warstwa tkanki tłuszczowej jest cieńsza i wraz z upływem lat dodatkowo zanika.
Sprzątanie, pranie, zmywanie i używane przez nas detergenty niszczą jakże wrażliwą skórę rąk. Dochodzi do uszkodzenia płaszcza lipidowego skóry, który, jak wiemy, stanowi naturalną barierę i chroni przed utratą wilgotności. W efekcie skóra staje się przesuszona, pęka, pojawiają się zaczerwienienia. Taka skóra starzeje się znacznie szybciej niż powinna. Dlatego właśnie na dłoniach najwcześniej widać efekty starzenia się. Jak dbać o dłonie i zapobiegać dalszym uszkodzeniom? Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja dłoni.

Pielęgnacja dłoni

Myjmy nasze ręce letnim strumieniem wody, przez co najmniej 15 sekund. Mycie gorącą i zimną wodą nie wchodzi w grę. Zgodnie z zaleceniami WHO, prawidłowe mycie rąk powinno obejmować również nadgarstki. Do mycia wybieramy delikatne żele myjące lub naturalne mydła w kostce. Te najlepsze dla naszej skóry oraz do pielęgnacji dłoni, to zazwyczaj szarozielone, beżowe, wyrabiane ręcznie i w stu procentach naturalne. Nie zawierają one kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, ani substancji pochodzenia zwierzęcego. Wytwarzane m.in. z mieszanki oleju z oliwek, oleju migdałowego czy kokosowego, w połączeniu z różnymi naturalnymi dodatkami (lawenda, rozmaryn, kakao) doskonale nawilżą skórę. Efekty będą widoczne po pierwszym użyciu. Po umyciu dłoni należy je dokładnie wytrzeć (wilgoć powoduje szybsze wysuszanie i pierzchnięcie skóry). Po każdym takim zabiegu w ręce wcieramy odpowiedni krem, jako podstawa pielęgnacji dłoni.

Krem to podstawa

Odpowiednio dobrany krem do typu naszej skóry dłoni, gwarantuje właściwą jej ochronę i pielęgnację dłoni.

  • Nawilżający – dla skóry suchej i normalnej. Bardzo często zawiera w swoim składzie oleje roślinne, poprzez co intensywnie nawilża skórę i pielęgnuje dłonie.
  • Odżywczy – przeznaczony do skóry bardzo suchej, spękanej. Najczęściej wzbogacony w spore ilości witaminy E i A. Dzięki regularnemu stosowaniu odżywi skórę i ukoi podrażnienia. Sprawdź co sądzą inni.
  • Regenerujący – gęsty, często trudny to wtarcia, przez co trwalej przylega do skóry. Najlepiej używać go na noc, działanie kremu wzmocnimy zakładając bawełniane rękawiczki.
  • Ochronny – tworzy na skórze niewidzialną powłokę, która chroni przed agresywnym działaniem wiatru, promieni słonecznych, mrozu, czy odczynników chemicznych.
  • Przeciwzmarszczkowy – stosowany, gdy na naszej dłoni pojawiają się zmarszczki, a skóra przestaje być jędrna. Zapobiegnie utracie wiotkości i elastyczności, a dzięki temu zredukuje zmarszczki do minimum.

Pamiętajmy o…

Gdy jest zimno pamiętamy o noszeniu rękawiczek. Nie myjemy dłoni bezpośrednio przed wyjściem z domu i nakładamy krem ochronny. W pielęgnacji dłoni to podstawa. Aby chronić nasze dłonie i paznokcie, wszystkie prace takie, jak np: zmywanie naczyń, wykonujmy w ochronnych rękawiczkach. Raz w tygodniu zafundujmy naszym dłoniom peeling oraz odżywczą maseczkę. W drogeriach i gabinetach kosmetycznych dostępne są specjalne świece służące do pielęgnacji dłoni, w skład których wchodzą naturalne tłuszcze i woski. Po zapaleniu takiej świecy, to co się wytopi, należy wsmarowywać w skórę rąk. Nie zapominajmy też o paznokciach.

Kilka porad

Dla nich najlepszy będzie olejek ze słodkich migdałów, który z odrobiną soli wtarty w paznokcie – wzmocni je, oraz odżywi suchy, pękający naskórek wokół płytki paznokciowej. Zapomnijmy o pilniku metalowym, sprzyja on rozdwajaniu paznokci. Tu dobrze sprawdzą się pilniki – kryształowy lub szklany. Dzięki swojej strukturze nie uszkodzą paznokci, nawet tych bardzo cienkich i kruchych. Paznokcie opiłowujemy tak, aby miały kształt migdała lub wydłużonego prostokąta. Odżywka naniesiona na paznokcie wzmocni płytki, a jednocześnie uchroni je przed działaniem środków chemicznych i niektórymi urazami. Nasze ręce ucieszą się również z masażu, który poprawi krążenie krwi, a tym samym pobudzi skórę, uelastyczni ją i rozluźni napięte mięśnie. Masaż zaczynamy od głaskania, używając przy tym małej ilości kremu do rąk. Wykonując ruchy koliste pocieramy o siebie zarówno wierzch jak i spód dłoni. Gdy dłonie będą rozgrzane przechodzimy do ugniatania. Za pomocą kciuka i palca wskazującego jednej dłoni ugniatamy paliczki drugiej dłoni. Kulistymi ruchami uciskamy i rozpychamy przestrzenie międzykostne. Masaż kończymy głaskaniem.

Zabiegi

Często na naszych dłoniach pojawiają się różnego rodzaju plamy, nie zawsze są one związane ze starzeniem się skóry rąk. Na ten defekt skórny, oprócz profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, pomogą też kremy zawierające w swoim składzie kwas migdałowy. Kwas ten działa peelingująco, a więc usuwa martwe komórki naskórka, a do tego lekko rozjaśnia plamy. Efekt głębokiej regeneracji jest zwykle widoczny już po pierwszym zastosowaniu tego rodzaju peelingu powierzchniowego. Kwas migdałowy znacząco rozjaśnia nieregularne przebarwienia i przeciwdziała ich nawrotom. Jest to metoda dość delikatna, więc nie powoduje podrażnień i jest polecana nawet dla osób o skórze wrażliwej. Ponadto złuszczanie z wykorzystaniem kwasów możemy wykonywać o każdej porze roku.

 

Domowe Spa

  • Maseczka natłuszczająca
    Podgrzewamy odrobinę oliwy z oliwek z dodatkiem kilku kropli cytryny. Wcieramy maseczkę w skórę dłoni. Oliwa natłuści skórę rąk, a jej składniki odżywcze dodatkowo ją wzmocnią. Zawarte w niej witaminy A i E będą działały przeciwstarzeniowo. Cytryna wpływa kojąco, rozjaśni skórę i uelastyczni ją. Podgrzanie zwiększy efekt owej mikstury, co spowoduje że będzie się lepiej wchłaniała.
  • Złuszczający peeling
    Aby wykonać domowy peeling do rąk, będziemy potrzebować łyżki oliwy z oliwek i łyżki cukru najlepiej brązowego. Cukier możemy zastąpić startymi migdałami. Mieszankę wcieramy wykonując koliste ruchy, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Po peelingu dobrze jest nałożyć maseczkę. Smarujemy dłonie grubą warstwą, owijamy je folią i przykrywamy ręcznikiem. Po upływie 10–15 resztki preparatu usuwamy.
  • Maska kojąca
    Tu bardzo dobrze sprawdzą się płatki owsiane, które zalane gorącym tłustym mlekiem, stworzą papkę. Ową papką, gdy wystygnie, przykrywamy nasze dłonie na pół godziny. Następnie zmywamy. Płatki owsiane zawierają substancje śluzowe, które działają przeciwzapalnie i łagodząco na skórę.
  • Zioła dla rąk
    Zalewamy wrzątkiem dwie saszetki kwiatów nagietka. Gdy napar przestygnie, zanurzamy w nim dłonie, po 10 minutach dokładnie je wycieramy. Nagietek zawiera m.in. witaminę C, a także karotenoidy i triterpeny, które działają regenerująco i ochronnie na skórę.
    Z dwóch łyżek siemienia lnianego robimy wywar. Gotujemy przez 5 minut. Gdy wywar przestygnie, moczymy w nim dłonie 15–20 minut, potem osuszamy i smarujemy kremem nawilżającym. Siemię jest bogate m.in. w roślinne śluzy i olej, które przyśpieszają gojenie się drobnych ranek na skórze, zmiękczają ją i tworzą warstwę, zatrzymującą wilgoć w głębi skóry.

Autor Elżbieta Typek

 

@sylveco.pl

Robiliście kiedyś peeling swoich dłoni? To przecudowne uczucie 😍❤️ #pielęgnacja #sylveco #kosmetyki

♬ Smile – Official Sound Studio

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Z wielką dumą i radością informujemy, że nasze produkty zdobyły aż 5 srebrnych medali w tegorocznej edycji prestiżowego badania Perły Rynku. To wyróżnienie jest dla...
Pielęgnacja naturalna
Dbanie o skórę to już nie tylko domena kobiet. Mężczyźni coraz bardziej doceniają naturalne produkty, które pomagają zadbać o wygląd i kondycję skóry czy włosów....
Pielęgnacja naturalna
Retinol, nazywany często “eliksirem młodości”, od lat cieszy się ogromnym uznaniem w świecie pielęgnacji skóry. To składnik, który działa na wielu frontach – wygładza zmarszczki,...
Scroll to Top