Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Tanie pranie – poznaj 5 sposobów na oszczędne pranie

Oszczędne pranie? Czyli jakie? Na pewno przemyślane i zaplanowane. Bo pranie – jak każda inna czynność domowa, powinno być robione z głową i z pomysłem. Jeśli więc szukasz sposobu na to, jak zaoszczędzić na praniu poznaj nasze 5 sposobów na tanie pranie! Być może niektóre z nich znasz, a może któryś sposób Cię zaskoczy i pomoże choć trochę obniżyć domowe wydatki. 

1.Naszym zdaniem oszczędne pranie to przede wszystkim pranie zaplanowane. Weź to pod uwagę już na etapie zakupu pralki. Wybierz pralkę energooszczędną, której pojemność i programy dopasowane będą do wielkości i potrzeb Waszej rodziny. Przykładowo, jeżeli masz w domu zwierzęta – poszukaj pralki z funkcją pupil – producenci sprzętu energooszczędnego tak programują swoje urządzenia, że poszczególne programy mają być odpowiedzią na konkretne potrzeby – śmiało korzystaj z tych programów. Szukaj też pralki z funkcją prania ECO, która, co prawda wydłuża nieco czas trwania prania, ale oszczędza wodę. W skali roku, jest to zauważalna kwota na rachunku za wodę.

2.Wielkość prania – doskonale wiemy, że czasem ciężko jest uzbierać pełen wsad pralki, ale to jest właśnie najprostszy sposób, by na praniu zaoszczędzić wodę i energię. Jeśli masz z tym problem być może warto pomyśleć o zakupie pralki z niewielką pojemnością. A może warto raz na jakiś czas zrobić po prostu stare, dobre pranie ręczne? Z nowoczesnymi środkami do prania będzie tak samo skuteczne i pozwoli szybko wyprać niewielką ilość ubrań bez potrzeby marnowania prądu i wody. Jeśli masz obawy o skuteczność prania ręcznego rzeczy mocniej zabrudzonych namocz je wcześniej w ulubionym płynie do prania lub proszku. Tak robiły przecież nasze mamy i babcie – a przecież one nie mogły się mylić ;)!

3.Tanie pranie to również pranie skuteczne. Nie ma nic gorszego niż konieczność powtarzania całego prania, bo na ubraniach zostały niedoprane plamy czy brzydki zapach. Dlatego kupuj dobrej jakości środki do prania, które będą skutecznie dopierać i odplamiać Wasze ulubione ciuchy i pomogą uniknąć niemiłych niespodzianek po wyciągnięciu ubrań z pralki. Jest jeszcze jedna korzyść płynąca ze stosowania sprawdzonych, naprawdę dobrych płynów do prania:  ich składniki są tak dobrane, być nie tylko skutecznie prać, ale też dbać o ubrania: ich kolor, biel czy czerń. Dlatego przy następnych zakupach, zainwestuj w osobne detergenty do prania ubrań białych, kolorowych i czarnych. Jest to co prawda większy wydatek jednorazowy, ale z pewnością mniejszy od tego, który wiązałby się z wymianą szybko zniszczonych ubrań na nowe. 

4.Używaj płynów do płukania i rób to z głową – to, że wlejesz go do dozownika więcej, niż zaleca producent, wcale nie sprawi, że ubrania będą pachnieć jeszcze bardziej. Niewielka ilość dobrego płynu do płukania w zupełności wystarczy, a przy okazji nie zużyjesz go za szybko. Inna, równie duża zaleta systematycznego stosowania płynów do płukania jest taka, że mają one za zadanie zmiękczać włókna ubrań, a to z kolei ułatwia prasowanie, dzięki czemu oszczędzamy prąd, czas i pieniądze. 

5. Przeanalizuj Wasz tryb życia – być może często nastawiasz pranie wieczorem, a pralka chodzi do późnych godzin nocnych? Sprawdź u swojego dostawcy energii wszystkie dostępne taryfy. Warto wybrać taką, według której prąd w nocy jest zauważalnie tańszy. To też duża oszczędność na praniu, choć nie odczujesz jej od razu.  Inny sposób, (który sprawdzi się zwłaszcza przy małej rodzinie) to założenie, że w pranie robisz raz w tygodniu. Wtedy na pewno uzbierasz cały wsad prania i nie będziesz martwić o to, że nie udało Ci się zapełnić pralki w całości. 

Podsumowując: oszczędne pranie wcale nie jest trudne, choć wymaga planowania. Mamy nadzieję, że ten post zachęci Cię do takiego robienia prania, które będzie oszczędne, ekologiczne i tanie. Jeśli masz swoje masz swoje sprawdzone sposoby na oszczędne pranie – podziel się nimi z nami w komentarzu. Bardzo chętnie przetestujemy je osobiście.

Zapraszamy do przetestowania!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top