Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Tanie pranie – poznaj 5 sposobów na oszczędne pranie

Oszczędne pranie? Czyli jakie? Na pewno przemyślane i zaplanowane. Bo pranie – jak każda inna czynność domowa, powinno być robione z głową i z pomysłem. Jeśli więc szukasz sposobu na to, jak zaoszczędzić na praniu poznaj nasze 5 sposobów na tanie pranie! Być może niektóre z nich znasz, a może któryś sposób Cię zaskoczy i pomoże choć trochę obniżyć domowe wydatki. 

1.Naszym zdaniem oszczędne pranie to przede wszystkim pranie zaplanowane. Weź to pod uwagę już na etapie zakupu pralki. Wybierz pralkę energooszczędną, której pojemność i programy dopasowane będą do wielkości i potrzeb Waszej rodziny. Przykładowo, jeżeli masz w domu zwierzęta – poszukaj pralki z funkcją pupil – producenci sprzętu energooszczędnego tak programują swoje urządzenia, że poszczególne programy mają być odpowiedzią na konkretne potrzeby – śmiało korzystaj z tych programów. Szukaj też pralki z funkcją prania ECO, która, co prawda wydłuża nieco czas trwania prania, ale oszczędza wodę. W skali roku, jest to zauważalna kwota na rachunku za wodę.

2.Wielkość prania – doskonale wiemy, że czasem ciężko jest uzbierać pełen wsad pralki, ale to jest właśnie najprostszy sposób, by na praniu zaoszczędzić wodę i energię. Jeśli masz z tym problem być może warto pomyśleć o zakupie pralki z niewielką pojemnością. A może warto raz na jakiś czas zrobić po prostu stare, dobre pranie ręczne? Z nowoczesnymi środkami do prania będzie tak samo skuteczne i pozwoli szybko wyprać niewielką ilość ubrań bez potrzeby marnowania prądu i wody. Jeśli masz obawy o skuteczność prania ręcznego rzeczy mocniej zabrudzonych namocz je wcześniej w ulubionym płynie do prania lub proszku. Tak robiły przecież nasze mamy i babcie – a przecież one nie mogły się mylić ;)!

3.Tanie pranie to również pranie skuteczne. Nie ma nic gorszego niż konieczność powtarzania całego prania, bo na ubraniach zostały niedoprane plamy czy brzydki zapach. Dlatego kupuj dobrej jakości środki do prania, które będą skutecznie dopierać i odplamiać Wasze ulubione ciuchy i pomogą uniknąć niemiłych niespodzianek po wyciągnięciu ubrań z pralki. Jest jeszcze jedna korzyść płynąca ze stosowania sprawdzonych, naprawdę dobrych płynów do prania:  ich składniki są tak dobrane, być nie tylko skutecznie prać, ale też dbać o ubrania: ich kolor, biel czy czerń. Dlatego przy następnych zakupach, zainwestuj w osobne detergenty do prania ubrań białych, kolorowych i czarnych. Jest to co prawda większy wydatek jednorazowy, ale z pewnością mniejszy od tego, który wiązałby się z wymianą szybko zniszczonych ubrań na nowe. 

4.Używaj płynów do płukania i rób to z głową – to, że wlejesz go do dozownika więcej, niż zaleca producent, wcale nie sprawi, że ubrania będą pachnieć jeszcze bardziej. Niewielka ilość dobrego płynu do płukania w zupełności wystarczy, a przy okazji nie zużyjesz go za szybko. Inna, równie duża zaleta systematycznego stosowania płynów do płukania jest taka, że mają one za zadanie zmiękczać włókna ubrań, a to z kolei ułatwia prasowanie, dzięki czemu oszczędzamy prąd, czas i pieniądze. 

5. Przeanalizuj Wasz tryb życia – być może często nastawiasz pranie wieczorem, a pralka chodzi do późnych godzin nocnych? Sprawdź u swojego dostawcy energii wszystkie dostępne taryfy. Warto wybrać taką, według której prąd w nocy jest zauważalnie tańszy. To też duża oszczędność na praniu, choć nie odczujesz jej od razu.  Inny sposób, (który sprawdzi się zwłaszcza przy małej rodzinie) to założenie, że w pranie robisz raz w tygodniu. Wtedy na pewno uzbierasz cały wsad prania i nie będziesz martwić o to, że nie udało Ci się zapełnić pralki w całości. 

Podsumowując: oszczędne pranie wcale nie jest trudne, choć wymaga planowania. Mamy nadzieję, że ten post zachęci Cię do takiego robienia prania, które będzie oszczędne, ekologiczne i tanie. Jeśli masz swoje masz swoje sprawdzone sposoby na oszczędne pranie – podziel się nimi z nami w komentarzu. Bardzo chętnie przetestujemy je osobiście.

Zapraszamy do przetestowania!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Pielęgnacja naturalna
Zima to czas, gdy nasza skóra potrzebuje szczególnej troski i ochrony. Często zastanawiamy się, czy nasz dotychczasowy krem do twarzy wystarczy, czy też powinniśmy sięgnąć...
Scroll to Top