Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Tonik czy hydrolat?

Hydrolat, czyli woda kwiatowa, powstaje w procesie destylacji parą wodną olejków eterycznych. Kiedyś traktowany jako odpad technologiczny, dziś znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Tonik jako gotowy produkt kosmetyczny oparty na wodzie lub hydrolatach z dodatkiem składników aktywnych może mieć zadanie łagodzące lub złuszczające, jednak jego głównym zadaniem jest tonizacja. Który z tych produktów wybrać? Sprawdź.

Co to jest hydrolat?

Hydrolaty, kiedyś traktowane jako produkt bezużyteczny, dziś pełnią ważną funkcję w codziennej pielęgnacji cery. Uzyskuje się je na drodze destylacji, jako efekt uboczny powstawania olejków eterycznych, które z kolei pozyskuje się najczęściej z roślin zrywanych tuż przed kwitnieniem. W procesie destylacji wytrącają się dwie części składowe: oleista, czyli olejki eteryczne oraz wodna – hydrolat. W procesie destylacji para wodna porywa nierozpuszczalne w wodzie cząstki olejku eterycznego, który po wychłodzeniu oddzielany jest od wody. To, co zostaje po zebraniu olejku, to właśnie hydrolat.

Hydrolat składa się w 99% z wody, pozostałą część stanowią różne związki aktywne. Jest łagodniejszy niż olejek, jego pH jest zbliżone do naturalnego, dlatego bez obaw można go używać bezpośrednio na skórę twarzy i w okolicach oczu. Hydrolaty to również część aromatoterapii, korzystnie wpływają na samopoczucie. Mają bardzo szerokie spektrum działania. Właściwości hydrolatów są pochodną właściwości zdrowotnych i kosmetycznych roślin, z których zostały pozyskane, dlatego możesz znaleźć odpowiedni rodzaj dla siebie. Prawidłowo dobrane mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry.

Hydrolat a typ cery

Wybierając hydrolat, kieruj się rodzajem swojej skóry. Właściwości hydrolatów różnią się, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

  • OLEIQ hydrolat róża damasceńska poprawia sprężystość skóry i działa przeciwzmarszczkowo. Najlepiej sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej i naczyniowej. Ukoi także skórę przy drobnych ranach i poparzeniach, zachwyci pięknym, różanym zapachem.
  • Hydrolat ogórkowy oczyszcza, zmiękcza i chroni skórę. Dobrze sprawdzi się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Codzienne stosowanie hydrolatu z ogórka warunkuje świeżość skóry. Działa na nią także rozjaśniająco, dzięki czemu jest skuteczny w walce z przebarwieniami. Używany jako tonik, delikatnie tonizuje skórę, a także wygładza i nawilża jej powierzchnię, nadając skórze świeżość i elastyczność.
  • OLEIQ hydrolat melisa lekarska polecany jest dla każdego rodzaju skóry, szczególnie polecamy go do cery podrażnionej, mieszanej, tłustej i trądzikowej. Przyspiesza regenerację oraz skutecznie wycisza i odświeża skórę. Dzięki zawartości olejków eterycznych oraz składników występujących w melisie m.in. triterpenów, czy flawonoidów – wykazuje działanie tonizujące i łagodzące, ponadto reguluje wydzielanie sebum.
  • OLEIQ hydrolat lawenda działa delikatnie antyseptycznie i łagodząco. Koi podrażnioną skórę, także po nadmiernym, intensywnym opalaniu. Jest idealnym środkiem tonizującym. Sprawdzi się szczególnie w przypadku cery normalnej i suchej, może być także stosowany do wszystkich typów cery, także wrażliwej. Ukoi także podrażnienia po goleniu. Doskonale odżywia i odświeża zmęczoną skórę, poprawiając jej ukrwienie i zaróżowienie naskórka.
  • OLEIQ hydrolat malina wykazuje doskonałe właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwzapalne. Wygładza i nawilża skórę, działa ochronnie, tonizuje i regeneruje skórę, a także łagodzi wszelkie podrażnienia. Jego działanie rewitalizujące oraz tonizujące przyczyniają się do poprawy kondycji oraz kolorytu skóry. Sprawdzi się w przypadku skóry suchej i zniszczonej, dojrzałej, wrażliwej, jak i trądzikowej, a także każdego typu cery.
  • OLEIQ hydrolat aloes dzięki dużej zawartości antyoksydantów, ma działanie nawilżające i kojące. Polecany jest do każdego rodzaju skóry. Chroni i regeneruje naskórek, łagodzi podrażnienia m.in. po depilacji i goleniu, poparzenia po nadmiernym opalaniu oraz przyspiesza gojenie się ran. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne.
  • OLEIQ hydrolat z mięty pieprzowej to idealny hydrolat na wiosnę i lato. Wykazuje właściwości odświeżające, pobudzające oraz tonizujące. Łagodzi podrażnienia oraz działa antybakteryjnie. W przypadku cery tłustej i mieszanej zmniejsza pory oraz łagodzi podrażnienia. Przywraca odpowiedni odczyn skóry oraz ma właściwości rozjaśniające. Idealny do pielęgnacji oraz odświeżania w ciągu dnia każdego rodzaju skóry.
  • OLEIQ hydrolat werbena to hydrolat charakteryzujący się delikatnym i świeżym zapachem o ziołowo-cytrusowej nucie. Podobnie jak hydrolat lawendowy wykazuje działanie relaksujące i uspokajające. Oczyszcza, nawilża, tonizuje, odświeża i zwęża pory, pozostawiając skórę czystą i nawilżoną. Normalizuje pracę gruczołów, ściąga pory i reguluje wydzielanie sebum. Działa antyseptycznie. Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej. Sprawdzi się również w przypadku skóry atopowej.


Jak stosować hydrolat?

Hydrolaty możesz stosować jako:

  1. tonik oraz mgiełkę – aplikując go za pomocą nasączonego wacika lub spryskując całą twarz – nawilża, odświeża i regeneruje
  2. dodatek do maseczek, szczególnie do różnego rodzaju glinek – wzmocni ich działanie
  3. spray na podrażnienia skóry po goleniu
  4. naturalne perfumy (szczególnie hydrolat z lawendy lub róży damasceńskiej), które można stosować latem na całe ciało i włosy
  5. spray łagodzący po opalaniu (hydrolat aloesowy).

Pamiętaj o prawidłowym przechowywaniu hydrolatów. Najlepiej trzymać je w chłodnym i zaciemnionym miejscu.


Tonik czy hydrolat?

Zarówno tonik, jak i hydrolat to produkty, które mają podobne właściwości i zadania pielęgnacyjne. Zmiękczają skórę i przygotowują ją do przeprowadzania dalszych zabiegów. Mogą służyć również w celu łagodzenia podrażnień, aby nawilżyć skórę lub jako wsparcie dla aplikacji i wchłaniania olejów roślinnych. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest ich skład.

Tonik to płynny kosmetyk przygotowywany na bazie wody, a w jego składzie znajdują się ekstrakty oraz oleje roślinne, witaminy, substancje czynne, konserwanty, barwniki i substancje zapachowe. Zadaniem toniku jest przede wszystkim wyrównanie pH skóry, jej wzmacnianie, nawilżanie, odżywanie i poprawianie wyglądu, a także przygotowywanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli Twoja skóra nadmiernie wydziela sebum, ma rozszerzone pory oraz występują na niej niedoskonałości, wybierz produkt ze składnikami normalizującymi, np. VIANEK normalizujący tonik do twarzy.

Hydrolat jest natomiast produktem o większej uniwersalności zastosowań, przy czym wybór odpowiedniego produktu, to kwestia indywidualna. Najpewniejszym rozwiązaniem jest przetestowanie przez pewien czas kolejno obu produktów, co pozwali stwierdzić, który z nich lepiej wpłynie na kondycję cery.

/5
(0)

33,00

/5
(0)

33,00

/5
(0)

33,00

/5
(0)

33,00

5.00/5
(1)

33,00

5.00/5
(1)

33,00

5.00/5
(2)

33,00

5.00/5
(1)

33,00

5.00/5
(5)

33,00

4.33/5
(6)

33,00

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Czy zmagasz się z problemem puszących się włosów, które często sprawiają wrażenie nieposkromionych i psują Twój look? Nie jesteś sama! Dobra wiadomość jest taka, że...
Pielęgnacja naturalna
Temat świadomej pielęgnacji staje się coraz bardziej powszechny. Podczas zakupów nie sięgamy już po przypadkowe kremy z półek sklepowych, a dokładnie analizujemy składy kosmetyków, szukając...
Pielęgnacja naturalna
Z radością ogłaszamy, że do rodziny ALOESOVE dołączają dwie nowe linie kosmetyków naturalnych, które zrewolucjonizują codzienną pielęgnację twarzy – ALOESOVE Pink&Blue. Wprowadzając na rynek dwie...
Scroll to Top