Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Zadbaj o zdrowie intymne 

Prawidłowa higiena miejsc intymnych zapewnia komfort i poczucie świeżości. Właściwości żeli do higieny intymnej różnią się od zwykłych żeli do kąpieli, dlaczego nie powinno się stosować ich do mycia całego ciała. Dbamy o zdrowie intymne wspierając także fundację Akcja Menstruacja, mającą na celu pomoc kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym. 

Higiena intymna a zdrowie

Naturalny skład to priorytet nie tylko w przypadku pielęgnacji twarzy i ciała. Istotnym elementem jest również dbałość o higienę intymną. Zwykle największą uwagę zwracamy na składy kosmetyków do twarzy, jednak te dotyczące żeli do higieny intymnej nie są mniej znaczące. Odpowiedni żel do higieny intymnej nie może zawierać żadnych składników mogących uczulać, powinien być wolny od barwników oraz środków zapachowych, a także mieć odpowiednio niski odczyn pH, który pozwala utrzymać naturalną mikroflorę bakteryjną, zmniejszając przy tym ryzyko infekcji i chroni przed podrażnieniami.

Warto zwrócić uwagę także na ekstrakty ziołowe, na przykład ekstrakt z mniszka lekarskiego w przypadku nawilżającego żelu do higieny intymnej VIANEK, działający osłonowo i regenerująco w przypadku podrażnień lub mający właściwości przeciwzapalne ekstrakt z liści borówki zawarty w kojącym żelu do higieny intymnej VIANEK. SYLVECO żel do higieny intymnej bogaty jest także w ekstrakty z kory dębu i babki lancetowatej. BIOLAVEN żel do higieny intymnej zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać fizjologiczną mikroflorę bakteryjną, jednocześnie utrzymując odpowiednio niskie pH kosmetyku 4.0. Jest to odpowiedni balans, który pomaga utrzymać naturalną mikroflorę bakteryjną i zmniejszać ryzyko infekcji. Dodatek olejku eterycznego z lawendy ma właściwości antyseptyczne.

Przestrzeganie zasad higieny intymnej znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się różnego rodzaju podrażnień i infekcji.

Akcja Menstruacja

Wspieramy fundację Akcja Menstruacja, która jako projekt społeczny poruszający i wspierający temat ubóstwa menstruacyjnego działa od 2019 roku. Głównym celem fundacji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i systematyczne zwiększanie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Ubóstwo menstruacyjne dotyka w Polsce około 500 tysięcy osób, a celem inicjatywy „PUNKT POMOCY OKRESOWEJ” jest dotarcie do każdego powiatu w Polsce, do jak największej liczby osób. Temu właśnie służy także zorganizowanie miejsc (szafek) działających w myśl zasady: „zostaw, jeśli możesz, weź, jeśli potrzebujesz”, które będą odpowiedzią na potrzeby ubóstwa menstruacyjnego.

Każdy może pomóc – np. poprzez wsparcie akcji PADSHARING i ufundowanie potrzebującym niezbędnych produktów higienicznych. Oprócz długoterminowych projektów Akcja Menstruacja organizuje także zbiórki produktów menstruacyjnych we współpracy z lokalnymi społecznościami i realizuje internetowe zbiórki środków przeznaczonych na wsparcie osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym w Polsce, jak i za granicą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Trądzik, zapchane pory, wypryski, maksymalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie – nadmierny efekt glow. Brzmi znajomo? To normalne, że nastolatki borykają się z pierwszymi problemami...
Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Scroll to Top