Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Zadbaj o zdrowie intymne 

Prawidłowa higiena miejsc intymnych zapewnia komfort i poczucie świeżości. Właściwości żeli do higieny intymnej różnią się od zwykłych żeli do kąpieli, dlaczego nie powinno się stosować ich do mycia całego ciała. Dbamy o zdrowie intymne wspierając także fundację Akcja Menstruacja, mającą na celu pomoc kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym. 

Higiena intymna a zdrowie

Naturalny skład to priorytet nie tylko w przypadku pielęgnacji twarzy i ciała. Istotnym elementem jest również dbałość o higienę intymną. Zwykle największą uwagę zwracamy na składy kosmetyków do twarzy, jednak te dotyczące żeli do higieny intymnej nie są mniej znaczące. Odpowiedni żel do higieny intymnej nie może zawierać żadnych składników mogących uczulać, powinien być wolny od barwników oraz środków zapachowych, a także mieć odpowiednio niski odczyn pH, który pozwala utrzymać naturalną mikroflorę bakteryjną, zmniejszając przy tym ryzyko infekcji i chroni przed podrażnieniami.

Warto zwrócić uwagę także na ekstrakty ziołowe, na przykład ekstrakt z mniszka lekarskiego w przypadku nawilżającego żelu do higieny intymnej VIANEK, działający osłonowo i regenerująco w przypadku podrażnień lub mający właściwości przeciwzapalne ekstrakt z liści borówki zawarty w kojącym żelu do higieny intymnej VIANEK. SYLVECO żel do higieny intymnej bogaty jest także w ekstrakty z kory dębu i babki lancetowatej. BIOLAVEN żel do higieny intymnej zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać fizjologiczną mikroflorę bakteryjną, jednocześnie utrzymując odpowiednio niskie pH kosmetyku 4.0. Jest to odpowiedni balans, który pomaga utrzymać naturalną mikroflorę bakteryjną i zmniejszać ryzyko infekcji. Dodatek olejku eterycznego z lawendy ma właściwości antyseptyczne.

Przestrzeganie zasad higieny intymnej znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się różnego rodzaju podrażnień i infekcji.

Akcja Menstruacja

Wspieramy fundację Akcja Menstruacja, która jako projekt społeczny poruszający i wspierający temat ubóstwa menstruacyjnego działa od 2019 roku. Głównym celem fundacji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i systematyczne zwiększanie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Ubóstwo menstruacyjne dotyka w Polsce około 500 tysięcy osób, a celem inicjatywy „PUNKT POMOCY OKRESOWEJ” jest dotarcie do każdego powiatu w Polsce, do jak największej liczby osób. Temu właśnie służy także zorganizowanie miejsc (szafek) działających w myśl zasady: „zostaw, jeśli możesz, weź, jeśli potrzebujesz”, które będą odpowiedzią na potrzeby ubóstwa menstruacyjnego.

Każdy może pomóc – np. poprzez wsparcie akcji PADSHARING i ufundowanie potrzebującym niezbędnych produktów higienicznych. Oprócz długoterminowych projektów Akcja Menstruacja organizuje także zbiórki produktów menstruacyjnych we współpracy z lokalnymi społecznościami i realizuje internetowe zbiórki środków przeznaczonych na wsparcie osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym w Polsce, jak i za granicą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Pielęgnacja naturalna
Zima to czas, gdy nasza skóra potrzebuje szczególnej troski i ochrony. Często zastanawiamy się, czy nasz dotychczasowy krem do twarzy wystarczy, czy też powinniśmy sięgnąć...
Scroll to Top