Targi Online wystartowały - zgarnij do 64% rabatu + gratisy
Targi Online wystartowały - do 64% rabatu + gratisy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Zielono mi

Trudno wyobrazić sobie świat bez opakowań. Chronią zawartość, umożliwiają bezpieczny transport a także wygodne użytkowanie. Gdy robimy zakupy, zamawiamy jedzenie czy korzystamy z usług mechanika/fryzjera otrzymujemy również opakowanie w prezencie. Każdego dnia spotykamy w swoim otoczeniu przedmioty i rzeczy wykonane z plastiku. Czy jesteśmy w stanie usunąć go całkowicie z naszego życia?

Wydaje się to być nierealne, ponieważ prawie wszystko wokół nas wykonane jest z tworzyw sztucznych, dodatkowo niektórych produktów nie da się kupić pakowanych w papierze, szkle czy po prostu luzem. Dlatego też coraz bardziej dąży się do tego, aby plastikowe opakowania m.in. po kosmetykach przetwarzać tak, aby jak najmniejszy sposób szkodzić środowisku. Wybierając produkt, zwracamy uwagę na opakowanie: w jaki sposób powstaje oraz  jakie są jego dalsze losy. Ogromnym problemem dla środowiska naturalnego są nieprzebrane ilości zużytych opakowań. Coraz więcej zajmujemy się recyklingiem, segregacją, odzyskiem opakowań, które powoli zmieniają swój status w naszej świadomości z odpadów na surowiec. Sukcesywnie powstają kolejne nowoczesne technologie pozwalające w bezpieczny sposób na redukcję “góry śmieci”. Jak szybko zostaną wprowadzone w życie zależy tylko od nas samych. Od naszych wyborów.

PLASTIK  – w zależności od jego rodzaju rozkłada się od 100 do 1000 lat. Przy zwykłych papierkach po cukierkach proces ten trwa około 450 lat. Podobna ilość czasu, bo około 400 lat potrzebna jest do rozłożenia się jednej reklamówki. Jest to wręcz szokująca informacja, biorąc pod uwagę, że do jej wyprodukowania potrzeba zaledwie chwili, a używana jest najczęściej tylko przed kilkadziesiąt minut. Tworzywo sztuczne pozostawione same sobie powoli rozpada się na miniaturowe drobinki, które wnikają w każdy zakątek ekosystemu. Nie tylko w odległych oceanach odnajdziemy szkodliwe cząsteczki ale również w rybach, które spożywamy a nawet w butelkowanej wodzie. Dlatego tak ważny jest recykling – który zaczyna się w naszym domu od segregacji śmieci. Na szczęście to wiemy już wszyscy, no prawie wszyscy! Kres życia opakowania z tworzywa sztucznego znamy, z co z początkiem?

Podczas produkcji “tradycyjnego” plastiku, do atmosfery są uwalniane spore ilości gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych. I nie tylko na tym etapie cyklu życia plastiku są one emitowane. Wzmożona emisja zaczyna się od momentu wydobycia i transportu paliw kopalnych, rafinacji i produkcji tworzyw sztucznych oraz zarządzania odpadami.

Łatwo jest mówić o rozwiązaniach w teorii, teraz nadeszła pora na działanie! Dlatego jako Firma, już w ubiegłym roku, rozpoczęliśmy prowadzenie naszego własnego “rachunku ekologicznego“. Rok 2020 będzie dla nas rokiem zmian o których systematycznie będziecie informowani. Często otrzymujemy zapytania o kosmetyki czy środki czystości – ich skład, naturalność oraz wpływ na środowisko. Natura jest nasza inspiracją, dlatego nie możemy zapominać o opakowaniu.

Zmiany zaczynamy od ZIELKO – naturalnych środków czystości. Kolejne partie past oraz płynów czyszczących zostaną opakowane w I’m green polyethylene. 

Na pierwszy rzut oka nie zauważycie żadnej zmiany, opakowanie jest trwałe, bezpiecznie i doskonale nadaje się do przechowywania środków czystości. Jednak jego skład już zaskakuje. Zielony polietylen powstaje na bazie żywicy pochodzącej z trzciny cukrowej, a nie jak standardowe tworzywa sztuczne z surowców kopalnych, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny. Zielony plastik w 100% podlega recyklingowi, a jego największą zaletą jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w powietrzu poprzez wychwytywanie CO2 w czasie powstawania. Podczas produkcji jednej tony biotworzywa bilans emisji CO2 jest ujemny. To oznacza, że dwie tony CO2 zostają dodatkowo pochłonięte z atmosfery, podczas gdy taka sama produkcja zwykłego plastiku powoduje emisje do atmosfery niecałych dwóch ton CO2. Sama trzcina cukrowa jest uprawiana w systemie gospodarki zrównoważonej, np. na terenach zdegradowanych pastwisk.

Dla nas – SYLVECO – to dopiero początek zmian. Od początku nowego roku wdrażany EKOPlan

  • INFOrmacyjny – co, gdzie i jak – czyli co zrobić z opakowaniem
  • 100% odzysku wprowadzenie opakowań bardziej przyjaznych środowisku
  • MINImalizacja opakowań

Zaczynamy od siebie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Z radością ogłaszamy, że do rodziny ALOESOVE dołączają dwie nowe linie kosmetyków naturalnych, które zrewolucjonizują codzienną pielęgnację twarzy – ALOESOVE Pink&Blue. Wprowadzając na rynek dwie...
Pielęgnacja naturalna
Choć coraz więcej osób, w poszukiwaniu naturalnych i skutecznych metod wzmacniania oraz przyspieszania porostu włosów, sięga po wcierkę do skóry głowy, wciąż jest to niedoceniany...
Pielęgnacja naturalna
W poszukiwaniu idealnego sposobu na zachowanie młodzieńczej jędrności skóry coraz częściej sięgamy po kosmetyki, które obiecują nam cudowne rezultaty w ekstremalnie krótkim czasie. W dzisiejszych...
Scroll to Top