Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

CERA SUCHA

Jak to wygląda?

Skóra sucha to skóra o niskiej zawartości wody w naskórku. Jest matowa, często z odcieniem różowym, na skutek prześwitywania przez nią cienkich naczyń krwionośnych. Częstym zjawiskiem jest uczucie ściągnięcia i mrowienia, czasem występuje świąd. Skóra ta wymaga szczególnej troski i pielęgnacji, ponieważ szybciej się starzeje, jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Zmiana temperatury, wiatr, mróz, słońce, klimatyzacja powodują szybką utratę wody, co objawia się uczuciem pieczenia, skóra jest zaczerwieniona i zaczyna się łuszczyć. Kosmetyki do cery suchej powinny zawierać składniki nawilżające, ochronne i poprawiające odnowę bariery hydro-lipidowej naskórka.

Jak pielęgnować?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o uszczelnieniu oraz wspieraniu funkcji bariery hydrolipidowej, dzięki czemu poprawi się nawilżenie skóry. W tym celu należy wybierać kosmetyki bogate w roślinne oleje i masła, które nie tylko pozostawiają na skórze ochronny film, ale także odżywiają ją. Pamiętaj, by odpowiednio oczyszczać skórę, ponieważ zalegające na niej resztki kosmetyków oraz zanieczyszczenia dnia codziennego utrudniają wnikanie substancji aktywnych z później aplikowanych kosmetyków. Na etapie oczyszczania sięgaj po mleczko lub emulsję jako bardzo delikatne kosmetyki myjące, które nie naruszą bariery hydrolipidowej. Możesz także skorzystać z olejowej metody oczyszczania skóry i zastosować olejek do demakijażu. Nie zapominaj o toniku – to właśnie w skórze mającej prawidłowy odczyn kwasowo-zasadowy prawidłowo zachodzi synteza ceramidów naskórka.

Szukaj kremów o treściwej, mocno nawilżającej, nawet tłustej konsystencji. Produkty takie skutecznie zapobiegną utracie wody z naskórka oraz zmiękczą go czyniąc gładkim i przyjemnym w dotyku. W pielęgnacji cery suchej znajdują także zastosowanie czyste oleje i masła roślinne.

Co polecamy?

Demakijaż

Oczyszczenie

Tonizacja

Krem

Uzupełnij o...

Scroll to Top