Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Pielęgnacja cery naczynkowej

Określenie cera naczynkowa odnosi się zarówno do cer, na których widoczne są teleangiektazje- „pęknięte żyłki”, „pajączki” oraz cer, które się łatwo czerwienią. Cera naczynkowa jest problemem kosmetycznym rozwijającym się poprzez nieodpowiednią pielęgnację, jednak duży wpływ na jej rozwój mają też uwarunkowania genetyczne, klimat w jakim żyjemy, stan zdrowia, dieta i używki.
W dzisiejszym artykule skupimy się na cerze, której wyjściowym typem jest cera sucha a na jej podłożu obserwujemy rozwój cery naczynkowej.
Już na samym wstępie warto podkreślić, że w przypadku cery naczynkowej najważniejsza jest PREWENCJA. Dlatego jeśli jesteśmy posiadaczkami cery suchej lub obserwujemy, że nasza cera ma skłonności do zaczerwienień i rumieńcy, warto zadbać o szczególną pielęgnację.

Rozwój cery naczynkowej:

1. Skłonność do zaczerwienień, które szybko się pojawiają i znikają,
2. Zaczerwienienia cery pojawiają się gwałtownie, cera przybiera intensywny kolor, który ustępuje po dłuższym okresie czasu,
3. Pernamentnie utrzymujące się zaczerwienienia cery,
4. Pojawienie się teleangiektazji („pękniętych naczynek”)
W przypadku cery suchej z podtypem naczyniowym bardzo istotna jest ochrona skóry. W chłodne i mroźne dni warto aplikować kremy o treściwej konsystencji, które pozostawią lekki film na skórze. Takie działanie zapobiegnie zaczerwienieniom cery wynikającym z niskich temperatur. Warto mieć na względzie, że narażanie cery na zaczerwienienia skutkuje szybszym rozwojem cery naczynkowej.

Latem powinnyśmy pamiętać o kremach z filtrem UV stosowanych na dzień: promienie słoneczne indukują rozwój wolnych rodników na skórze a one powodują degradację naczyń krwionośnych i tym samym: rozwój cery naczynkowej.
Bardzo istotnym krokiem jest oczyszczanie cery: ważne, by wybrać kosmetyk, który nie będzie powodował uczucia „ściągnięcia” skóry ani tym bardziej- jej zaczerwienienia! Będąc posiadaczkami cery suchej i naczynkowej warto wybrać mleczko, które nie tylko oczyści cerę ale również nawilży i wzmocni jej barierę ochronną, dzięki czemu będzie lepiej znosić niekorzystne czynniki zewnętrzne.
Wzbogaceniem codziennej pielęgnacji jest tonik- usprawni on wnikanie substancji wzmacniających naczynka oraz barierę skóry a także wpłynie na poprawę jej nawilżenia.

W pielęgnacji cery naczynkowej nie powinno zabraknąć takich kosmetyków jak:
– peeling enzymatyczny- jest to najdelikatniejszy rodzaj peelingu, nie powoduje zaczerwienienia cery. Wykonując go systematycznie poprawimy wchłanialność substancji aktywnych z kremów, serum czy maseczek,
– serum- zwłaszcza, jeśli na dzień stosujemy kremy ochronne lub z filtrem UV, warto dostarczyć skórze substancji bezpośrednio wpływających na zmniejszenie gry naczyń krwionośnych,
– maseczki- dostarczają one skórze zróżnicowanych substancji aktywnych , które wpłyną nie tylko uszczelniająco na naczynka ale także nawilżająco, odżywczo i przeciwzmarszczkowo: warto sięgnąć po czerwoną glinkę, młody jęczmień, spirulinę.

Szukając kosmetyku do cery naczynkowej nie wystarczy kierować się napisem „cera naczynkowa”- warto zerknąć w skład, by dowiedzieć się, jaka substancja odpowiada za uszczelnienie naczyń a także – czy znajduje się w ilości, która jest w stanie wpłynąć pozytywnie na skórę.

Substancje uszczelniające naczynia krwionośne:
A) Witamina C, K i PP
B) Ekstrakt z kasztanowca, jeżyny, oczaru, lipy, hibiskusa, krwawnika, arniki, miłorzębu
C) Olej rokitnikowy, z dzikiej róży, z nasion pietruszki, pestek winogron

A co w sytuacji, jeśli jesteśmy posiadaczkami teleangiektazji?
W tej sytuacji możemy zmniejszyć rumień i intensywność zaczerwienień, ale kosmetyk – mimo zapewnień producenta- niestety nie będzie w stanie zlikwidować „popękanych naczynek” całkowicie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po zielony pigment zawartego w kremach lub korektorach, by zamaskować teleangiektazje. Warto mieć jednak na uwadze, że problem może się nasilać, także należy pamiętać o stosowaniu preparatów uszczelniających naczynia krwionośne, wyciszających zaczerwienienia i wzmacniających barierę ochronną skóry. W celu całkowitego pozbycia się teleangiektazji pomocne są zabiegi z wykorzystaniem lasera oraz elektrokoagulacja wykonane pod okiem osoby odpowiednio przeszkolonej. Nawet będąc po serii zabiegów należy mieć na uwadze, że problem może się odnowić, dlatego wciąż należy urozmaicać swoją pielęgnację o substancje uszczelniające naczynia krwionośne.

4.98/5
(42)

26,00

4.95/5
(22)

27,00

4.87/5
(30)

39,00

4.89/5
(18)

27,00

5.00/5
(6)

30,00

4.98/5
(41)

28,00

4.88/5
(16)

47,00

5.00/5
(7)

28,00

4.87/5
(45)

37,00

4.98/5
(41)

38,00

4.52/5
(21)

47,00

5.00/5
(3)

32,00

4.92/5
(24)

46,00

4.84/5
(19)

50,00

5.00/5
(1)

42,00

4.94/5
(18)

25,00

Scroll to Top