Sprawdź zakładkę PROMOCJE i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy
Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Czyste dłonie – czyli jak zrobić żel antybakteryjny DIY

Czystość i higiena od zawsze były kluczowymi elementami w zachowaniu zdrowia. Jednak obecnie nabrały nowego znaczenia. Myjemy i dezynfekujemy nie tylko dłonie, ale również otaczające nas przedmioty i powierzchnie jak klamki, guzki windy, poręcze czy terminale w sklepie. W ostatnich kilku tygodniach trudno nie zauważyć wzmożonego zapotrzebowania na środki czystości oraz do dezynfekcji. Niestety, ich zakup często graniczy z cudem. Obecnie nastał czas wzmożonych zachorowań. W związku z tym wzrasta nasza świadomość dotycząca prawidłowego stosowania płynów do dezynfekcji – a nawet mycia rąk. Najważniejsze to rozsądne podejście i zaopatrzenie się, bądź zrobienie samemu, odpowiednich preparatów.

Najlepszą metodą na skuteczne oczyszczenie dłoni jest ich umycie przy pomocy mydła. Pozbędziemy się nie tylko zanieczyszczeń ale również bakterii oraz wirusów. Na czym polega wysoka efektywność tego środka myjącego w walce z infekcjami? Wirusy posiadają osłonkę, którą niszczy mydło. Pozostałości wirusa zostają związane przez jego cząsteczki i spłukane. Częste mycie rąk może zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów, ale co zrobić w sytuacji jeśli nie możemy umyć rąk? Warto wówczas mieć przy sobie środek do dezynfekcji skóry, który działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybicznie. Warto wykonać go samodzielnie – wówczas uzupełnimy preparat o swoje ulubione składniki, które sprawią, że tak poważna sprawa jak dezynfekcja stanie się nieco przyjemniejsza.

DIY płyn do dezynfekcji:

Składniki:

  • Alkohol min 60% (spirytus)
  • Hydlorat – polecamy OLEIQ
  • olejki eteryczne o ulubionym zapachu

Przepis:

Łączymy wszystkie składniki w proporcjach : 70g alkoholu, 30g ulubionego hydrolatu, kilka kropli olejku eterycznego oraz dokładnie mieszamy. Powstały płyn przelewamy do butelki z atomizerem. Możemy nim dezynfekować nie tylko skórę ale również klamki czy inne powierzchnie.

DIY Żel do dezynfekcji

Składniki:

  • Alkohol min 60% (spirytus)

  • żel aloesowy – polecamy ALOESOVE

  • olejki eteryczne o ulubionym zapachu

  • ulubiony olej roślinny – polecamy QLEIQ

Przepis:

Łączymy wszystkie składniki w proporcjach : 70g alkoholu, 25g żelu aloesowego, 3g oleju oraz 3 g olejku eterycznego o ulubionym zapachu oraz dokładnie mieszamy. Powstały żel przelewamy do butelki z pompą. Możemy nim dezynfekować dłonie nie zapominając o ich pielęgnacji dzięki wspaniałym właściwościom regeneracyjnym i nawilżającym aloesu.

Zarówno płyn jak i żel wcieramy w dłonie w ten sam sposób w jaki myjemy ręce wówczas mamy pewność że są odpowiednio oczyszczone.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera! Otrzymaj kod rabatowy -10% na zakupy

Styl życia

Mycie naczyń to nieodłączny element codzienności. Każdego dnia w naszych domach zużywamy ogromne ilości wody i środków czystości. Czy istnieje sposób, dzięki któremu mycie naczyń...

Wydarzenia

Choć emocje już opadły, wspomnienia z finału konkursu #ambasadorkaVIANEK już na zawsze zajmą specjalne miejsce w naszej pamięci. Kobieca siła, inspirujące rozmowy, mnóstwo uśmiechu i...

Pielęgnacja naturalna

Osobno to niezwykle inspirujące, pełne pasji kobiety. Razem tworzą idealny #teamVIANEK. Poznajcie bliżej finalistki naszego konkursu i zobaczcie efekty sesji zdjęciowej, wykonanej w Hotelu Bristol...
Scroll to Top