Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Problem z rozczesywaniem włosów – mamy na to sposób

Włosy bywają problematyczne podczas stylizacji, czasami zdarza się to również podczas pierwszego etapu ich pielęgnacji – rozczesywania. Jak im pomóc? Jak sprawić, aby się nie plątały, a przy tym były gładkie i lśniące? 

Dobra szczotka  

Zacznijmy od podstaw – dobra szczotka to połowa sukcesu. Ważne, aby nie ciągnęła naszych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest też grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, najlepiej z naturalnego surowca. Istotne jest to szczególnie przy długich i gęstych włosach. Wówczas, nie tylko rozczesujemy włosy, ale usuwamy z nich także kurz i inne zanieczyszczenia. Gdy wykonujesz tę czynność – zacznij od końcówek, kierując szczotkę w dół, następnie powtórz tę czynność, zaczynając od pasm położonych nieco wyżej. W ten sposób włosy będą traktowane delikatniej i nie narazisz ich na wyrywanie czy gniecenie. Gdy pojawi się kołtun – nie panikuj i nie wykonuj gwałtownych ruchów, aby uniknąć połamania pasm. Warto też rozczesać włosy przed każdym umyciem – sprawi to, że będą one mniej podatne na plątanie po tej czynności. Podczas kiepskich warunków – silnego wiatru czy pobytu na siłowni, warto najpierw rozczesać, a potem spiąć włosy, aby uniknąć ich splątania podczas aktywności. 

Myj włosy z głową 

Podczas mycia – masuj tylko skalp, nie szarp włosów na długości, umyje je spływająca piana. Unikniesz w ten sposób tzw. kołtunów. Świetnym produktem do plączących się włosów jest SYLVECO balsam myjący do włosów z betulinąponieważ zawiera rozbudowaną fazę olejową (olej jojoba, masło Shea), która odpowiednio dociąża włosy. Podczas samej czynności, staraj się również nie skręcać i nie szarpać włosów, a przy tym myć je w pozycji stojącej, w kierunku od głowy po końce pasm. 

Stosuj odżywki po każdym myciu włosów 

Bardzo istotnym elementem codziennej pielęgnacji włosów – są odżywki, np. SYLVECO Wygładzająca odżywka do włosów lub VIANEK Nawilżająca odżywka do włosówSprawią one, że włosy nie tylko będą odżywione, gładkie i lśniące, ale także nie będą się plątać. Ponadto, będą wizualnie ładniejsze, dzięki lepszej kondycji. Na ich powierzchni stworzy się delikatna okluzja, dzięki czemu nie będą tworzyć się kołtuny, a rozczesywanie będzie łatwiejsze.  

Spa dla włosów 

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Po każdym myciu należy stosować odżywkę, a raz w tygodniu warto nałożyć maskę, np. VIANEK Odżywcza maska do włosów lub SYLVECO Lniana maska do włosów. Przy włosach wymagających, warto zastosować nieco bardziej rozbudowaną pielęgnację – warto tutaj wspomnieć o olejowaniu włosów, które często jest dla nich zbawienne. Wyróżniamy kilka metod – należy wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszym włosom, pamiętając, aby zachowana została równowaga PEH w pielęgnacji. Nie zapominajmy też o regularności. Olejowanie to świetny sposób na splątane włosy, jednak należy zaczekać na jego efekty. Będą one widoczne po około miesiącu – ale warto, ponieważ zniknie problem z rozczesywaniem włosów, a przy tym będą one odżywione i lśniące. Jako podkład do olejowania możesz wykorzystać produkt ALOESOVE Żelowa regeneracja do twarzy, ciała i włosów 

Nie owijaj włosów ręcznikiem  

Zamiast klasycznego, szorstkiego ręcznika, warto przerzucić się na bawełniany materiał lub koszulkę. Odsącz nadmiar wody, ale nie zawijaj tzw. turbanu. Tworzy on świetne warunki dla rozwoju drobnoustrojów i nadmiernej pracy gruczołów łojowych, co negatywnie wpływa na kondycję włosów. Gdy je suszysz – rób to tylko chłodnym nawiewem – pozwoli to zamknąć łuski włosa, dzięki czemu będą się one mniej puszyć, a problem kołtunów zniknie. 

Nie śpij w mokrych włosach 

Mokre włosy są dużo bardziej wrażliwe i podatne na mikrouszkodzenia, które wpływają na ich kondycję oraz tendencję do tworzenia kołtunów. Ponadto, warto włosy delikatnie związywać podczas snu, co dodatkowo uchroni je przed niepotrzebnymi uszkodzeniami.  

Używaj sprayu do łatwego rozczesywania  

Rynek kosmetyczny proponuje wiele sprayów ułatwiających rozczesywanie, warto z nich korzystać, ponieważ często dodatkowo pomagają utrzymać gładkie i lśniące włosy, a takie zapobiegają plątaniu. Problem ten dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Nasze produkty do włosów polecamy w przypadku obu grup, ze względu na wykorzystanie delikatnych substancji myjących i składników aktywnych. Natomiast specjalnie dla najmłodszych możemy zaproponować SYLVECO dla dzieci Odżywka ułatwiająca rozczesywanie. Warto też stosować różnego rodzaju sera zabezpieczające końcówki włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. VIANEK Wzmacniające serum do włosów.  

Dbanie o włosy nie jest wcale skomplikowane, wystarczy poznać podstawy i cieszyć się pięknymi, gładkimi włosami, bez splątanych pasm!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Jesteś w trakcie planowania podróży lub pakowania wakacyjnej walizki, ale nie masz pojęcia, jakie kosmetyki możesz ze sobą zabrać na pokład samolotu? Zanim wyruszysz w...
Pielęgnacja naturalna
Wrastające włoski po depilacji to problem, który dotyka wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, z pewnością wiesz, jak uciążliwe mogą być zaczerwienienia, swędzenie...
Pielęgnacja naturalna
Peeling kwasowy do twarzy to skuteczny sposób na poprawę kolorytu i stanu skóry. Jest również niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, zaskórnikami i zanieczyszczeniami. Choć...
Scroll to Top