Promocje
Menu
Produkty
Szukaj

Roller do masażu twarzy – jak stosować?

Rollery do masażu twarzy zagościły już na dobre w rutynie pielęgnacyjnej i święcą triumfy popularności. Nic dziwnego – pierwsze, na co od razu zwracamy uwagę to oczywiście przepiękny wygląd. Działanie kamieni szlachetnych znane jest już od stuleci, jednak ich niesamowite właściwości pielęgnacyjne wykorzystywane są od niedawna. Przed pierwszym użyciem masażera warto odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: czym tak naprawdę jest roller do twarzy i jak nim wykonać prawidłowo masaż.

Naturalny sposób na promienną cerę

Akcesoria do masażu twarzy biorą swój początek w chińskiej medycynie sprzed stuleci. Medycyna Wschodu zakłada, że każde żywe stworzenie, ale też przedmiot, ma określone pole energetyczne. Można na nie wpłynąć przez masaż, zarówno pobudzająco, jak i uspokajająco, w zależności od potrzeb. Masaż kamieniami wykorzystuje się w chińskich, a także ajurwedyjskich technikach leczenia oraz pielęgnacji.

Starożytna kosmetyka w Chinach jest uważana za jeden z sekretów najbogatszych i najpotężniejszych kobiet w starożytnych Chinach. Jednak również i dziś możemy osiągnąć doskonałe efekty kosmetyczne nie zagłębiając się w tajniki starożytnej medycyny. Można tego dokonać stosując inne techniki związane z szeroko pojęta akupunkturą, czyli, Gua Sha, bańki i odpowiednik młoteczka „kwiatu śliwy”, czyli roller. Aktualnie w drogeriach spotkać można całą gamę produktów do tego celu. Od prostych wałeczków, przez masażery z naturalnych kamieni, o luksusowym designie. To nie tylko dodatkowy gadżet w kobiecej kosmetyczce, ale przede wszystkim narzędzie o szerokim zastosowaniu i właściwościach pielęgnacyjnych.

Najpopularniejsze kamienie, które są wykorzystywane do masażu twarzy to zielony jadeit, różowy kwarc, biały kryształ górski lub fioletowy ametyst. Każdy z nich, poza wyróżniającym kolorem wykazuje inne właściwości. Poza tym, że masaż twarzy po aktywnym dniu w pracy jest idealnym zabiegiem relaksującym i wyciszającym, to przede wszystkim, wykonywany regularnie, znacząco poprawia kondycję naszej skóry.

Kwarc różowy – nadzwyczajne działanie

Roller do masażu twarzy z różowego kwarcu, od niedawna jest dostępny w ofercie SYLVECO. Różowy kwarc to minerał miłości – pobudza zmysłowość, wzmacnia empatię. Korzystnie i kojąco wpływa na skórę, uelastycznia ją i eliminuje zmarszczki, stymuluje organizm do uwolnienia od nadmiaru wody i toksyn. Łagodzi niepokoje, stres i nerwowość. To także ważny element litoterapii, czyli metody leczenia kamieniami. Przypisuje się mu szereg dobroczynnych właściwości na ludzki organizm. Łagodzi on dolegliwości związane ze schorzeniami układu krążenia i serca. Poprawia system odpornościowy. Pomaga w leczeniu migren i innych bólów głowy.

Z powstaniem kwarcu różowego związana jest legenda, zgodnie z którą występowanie tego minerału zawdzięczamy Adonisowi i Afrodycie. Krople ich krwi miały bowiem spaść na kamień i zabarwić go na jasnoróżowy kolor.

Nic dziwnego, że kwarc różowy był ulubionym kamieniem szlachetnym chińskiej cesarzowej Cixiz dynastii Qing.

Roller do masażu twarzy – jak stosować?

Masaż twarzy przy pomocy rollera kwarcowego jest bardzo prosty. Aby przyniósł odpowiednie korzyści, masażer należy wcześniej schłodzić w lodówce. Przykładamy produkt do skóry i wykonujemy delikatne ruchy. Każdy ruch wałka należy wykonać ok. 5 razy. Skóra przed masażem powinna być dokładnie oczyszczona, a roller umyty lub zdezynfekowany. W zależności od obszaru, kierunki masażu powinny wyglądać jak na załączonym niżej obrazku.

Znaczący jest kierunek rollowania twarzy – zawsze od środka/dołu do góry/zewnątrz (antygrawitacyjnie). Natomiast kolejność masowanych partii twarzy można dopasować do swoich potrzeb i uznania. Aby masaż był przyjemny, używaj średniego nacisku. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona jest to oznaka poprawy krążenia. Zanim rozpoczniemy odprężający masaż warto nałożyć na twarz kilka kropli serum lub ulubionego olejku.

Po każdym użyciu należy umyć i osuszyć roller.

Roller – czy warto?

Masaż za pomocą wałeczka kwarcowego pozwala cieszyć się świetlistą i wyraźnie uelastycznioną skórą. Dodatkowo, roller kwarcowy zapewnia lepsze wchłanianie się kosmetyków przez skórę oraz skutecznie rozprowadza produkty pielęgnacyjne. Odpowiednio schłodzony wałeczek kwarcowy pozwala zamknąć pory, poprawić cyrkulację krwi i drenaż limfy, a także ma działanie przeciwzmarszkowe, redukujące cienie i worki pod oczami oraz odprężające.

Rollowanie twarzy sprawi, że życie będzie wypełnione miłością… do własnej skóry, która odwdzięczy się za okazaną troskę i czułość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacja naturalna
Skóra to największy, najbardziej zewnętrzny narząd, pełniący kluczową rolę w integrowaniu naszego organizmu z otaczającym nas światem. Ta niezwykła tarcza ochronna stanowi pierwszą linię obrony...
Pielęgnacja naturalna
Troska o planetę i bycie eko staje się coraz bardziej powszechne, a jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko jest właściwa segregacja odpadów. Choć śmieci...
Pielęgnacja naturalna
Trądzik to problem, który dotyka wiele osób – nie tylko nastolatków, ale również dorosłych. Choć zwykle kojarzy się ze zmianami w obrębie twarzy, krostki często...
Scroll to Top