Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Seria SYLVECO DERMO – FAQ

1. Jak długo marka jest na rynku?

Produkty SYLVECO DERMO dostępne są od czerwca 2024 roku.

W ofercie marki SYLVECO DERMO znajduje się aktualnie 39 produktów do pielęgnacji twarzy,ciała, włosów i skóry głowy.

Gama próbek produktów DERMO sukcesywnie będzie powiększana.

Przedział cenowy od 29,00 zł do 69.00 zł.

Produkty posiadają kompozycje zapachowe, wyjątkiem są produkty do skóry atopowej:

Seria do problemów trądzikowych dedykowana jest młodzieży i dorosłym – wszystkim, którzy zmagają się z łojotokiem, trądzikiem i różnego rodzaju niedoskonałościami.

Produkty te nie mają ściśle określonych ram wiekowych. Serie do skóry suchej i atopowej mogą być stosowane już przez dzieci, powyżej 3 roku życia. Pozostałe dedykowane są młodzieży lub dorosłym – w zależności od problemów skórnych lub trychologicznych.

Peelingi kwasowe mogą być stosowane do wielu rodzajów skóry. Z porównaniu z peelingami mechanicznymi, zdecydowanie częściej sprawdzają się przy skórze wrażliwej. Do swędzącej skóry głowy, z problemem łupieżu polecamy szczególnie Peeling do skóry głowy z łupieżem. Należy go stosować do 2-3 razy w tygodniu, przed etapem mycia włosów szamponem.

Tak, wszystkie produkty trychologiczne mogą stosować kobiety ciężarne. Wyjątek stanowią indywidualne nadwrażliwości i alergie na określone składniki.

W porównaniu z peelingami mechanicznymi, peelingi kwasowe zdecydowanie częściej sprawdzają się przy skórze wrażliwej. Wyjątek stanowią indywidualne nietolerancje i alergie na określone składniki.

Szampon przeciwłupieżowy SYLVECO DERMO dedykowany jest zarówno do problemu łupieżu tłustego, jak i suchego. Zawiera związki normalizujące stan skóry głowy, ograniczające łuszczenie i swędzenie, ale także składniki nawilżająco-łagodzące (panthenol, alantoinę, ester oliwy z oliwek).

Seria SYLVECO DERMO dostępna będzie wyłącznie w aptekach oraz sklepie internetowym SYLVECO.

Produkty z ochroną przeciwsłoneczną SYLVECO DERMO skomponowane są na bazie filtrów chemicznych – stabilnych, nowoczesnych, dających lekkie formulacje. Produkty te mogą być stosowane pod makijaż.

Kosmetyki z serii atopowej mogą być stosowane u dzieci od 3 roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Z uwagi na szczególną delikatność i wrażliwość okolicy oka, produkty dedykowane tej strefie tworzone są na nieco innych zasadach niż kremy do twarzy.
Z oferty SYLVECO DERMO produktem do pielęgnacji okolicy oka jest Serum pod oczy i na powieki z serii przeciw zmarszczkom.

Sera, czyli produkty skoncentrowane, mogą być stosowane zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z kremem. Zależy to od własnych preferencji, rodzaju skóry, składu produktu, jak również jego konsystencji. Z reguły sera emulsyjne i żelowe poleca się stosować w duecie z kremem, natomiast sera cięższe, olejowe – samodzielnie, głównie na noc.

Wszystkie serie, poza serią atopową, zawierają kompozycje zapachowe. Seria przeciw zmarszczkom również posiada delikatny zapach.

Produkty z retinolem, z uwagi na jego wrażliwość na wiele czynników zewnętrznych, a także ryzyko podrażnienia, poleca się stosować głownie w pielęgnacji nocnej. W trakcie używania produktów z retinolem konieczne jest stosowanie równocześnie ochrony przeciwsłonecznej.

Produkty z retinolem z serii przeciwzmarszczkowej dedykowane są szczególnie osobom, które mają cerę dojrzałą lub z pierwszymi objawami starzenia. Jednak preparaty z retinolem stanowią również profilaktykę przeciw zmarszczkom, dlatego mogą być stosowane u młodszych osób. Dodatkowo, produkty z retinolem wskazane są przy cerze z trądzikiem.

Produkty te polecamy młodzieży i osobom dorosłym – szczególnie mającym problem z łojotokiem, łupieżem, swędzącą skórą głowy. Peelingi kwasowe do skóry głowy mogą być również stosowane prewencyjnie – w celu oczyszczenia skóry ze zrogowaciałych komórek
naskórka i zanieczyszczeń. W takim wypadku rekomendujemy stosowanie 1 raz w tygodniu.

W przypadku stwierdzonego trądziku różowatego polecamy konsultację z dermatologiem. Bardziej rekomendowaną serią w tym przypadku jest seria na naczynka.

Tak, maść lanolinowa może być stosowana na wszelkiego rodzaju podrażnienia, miejsca suche, szorstkie, w tym również sutki matek karmiących. Bezpośrednio przed karmieniem zaleca się zmycie produktu.

Ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością od najmłodszych lat. Każdy krem z ochroną UV SYLVECO DERMO dedykowany jest do innego rodzaju skóry/problemu. Najbardziej uniwersalnym kremem z ochroną przeciwsłoneczną jest Nawilżający krem do twarzy na dzień i może być on stosowany od 3 roku życia.

Tak, trądzik miewają również osoby z wieku dojrzałym.

Serię przeciwłupieżową (peeling, szampon) polecamy zarówno młodzieży, jak i dorosłym – pod warunkiem występowania objawów łupieżu suchego/tłustego, łuszczenia lub swędzenia skóry głowy.

Na chwilę obecną nie jest planowana dodatkowa seria. Produkty z serii atopowej, z uwagi na nawilżająco-łagodzące składniki i brak kompozycji zapachowej, mogą sprawdzić się również w pielęgnacji skóry łuszczycowej. W przypadku łuszczycy skóry głowy można skonsultować z dermatologiem możliwość zastosowania wybranych produktów z serii do skóry łojotokowej lub p/łupieżowej.

Wszystkie produkty z oferty SYLVECO DERMO mogą być stosowane w czasie ciąży i karmienia piersią, z wyjątkiem produktów z retinolem: Serum odmładzającego i Kremu wygładzającego na noc (seria przeciw zmarszczkom).

Glikol propylenowy i alkohol etylowy pełnią kluczowe role w kosmetykach gdzie wymagane jest rozpuszczenie konkretnych składników aktywnych. Glikol propylenowy jest świetnym rozpuszczalnikiem i humektantem, co oznacza, że pomaga nie tylko w rozpuszczaniu takich składników jak kwas azelainowy, ale także przyciąga wodę, co jest korzystne dla nawilżenia skóry. Alkohol etylowy zwiększa zdolność penetracji składników aktywnych w skórę, co poprawia ich skuteczność. Co w przypadku kwasu salicylowego gwarantuje pozostanie go w formie kwasu a nie zamiany do formy mniej skutecznej soli.

Glikol propylenowy, jak i alkohol etylowy są bezpieczne i szeroko akceptowane w kosmetykach naturalnych, pod warunkiem ich użycia w odpowiednich granicach.

Trądzik
/5
(0)

39,00

Cynk, Kwas salicylowy, Panthenol
200 ml
Przeciw zmarszczkom
/5
(0)

69,00

Ceramidy, Koenzym Q10, Peptydy
15 ml
Przeciw zmarszczkom
/5
(0)

69,00

Betulina, Ceramidy, Koenzym Q10, Retinol
50 ml
SPF50
Przeciw zmarszczkom
/5
(0)

69,00

Betulina, Niacynamid, Witamina C
50 ml
Przeciw zmarszczkom
/5
(0)

69,00

Ceramidy, Koenzym Q10, Retinol 0,3%
30 ml
Przeciw zmarszczkom
/5
(0)

69,00

Ceramidy, Kwas hialuronowy, Witamina C
30 ml
/5
(0)

39,00

Biotyna, Kofeina, Trehaloza
145 ml
Wypadanie włosów
/5
(0)

39,00

Biotyna, Kofeina, Mentol, Niacynamid
300 ml
Wypadanie włosów
/5
(0)

39,00

Betaina, Biotyna, Panthenol, Proteiny
300 ml
SPF50
Przebarwienia
/5
(0)

59,00

Azeloglicyna, Betulina, Niacynamid
50 ml
Przebarwienia
/5
(0)

59,00

Betulina, Kwas azelainowy, Witamina C
50 ml
Przebarwienia
/5
(0)

59,00

Alfa-arbutyna, Kwas azelainowy, Niacynamid
30 ml
Trądzik
/5
(0)

39,00

Betaina, Kwas salicylowy, Piroglutaminian cynku i glukonian cynku
200 ml
Trądzik
/5
(0)

49,00

Azeloglicyna, Betulina, Niacynamid
50 ml
Trądzik
/5
(0)

39,00

Kwas azelainowy, Niacynamid, Panthenol
15 ml
Trądzik
/5
(0)

34,00

Betaina, Cynk, Kwas salicylowy
200 ml
Przebarwienia
/5
(0)

34,90

Alfa-arbutyna, Kwas glikolowy, Witamina C
200 ml
Skóra sucha
/5
(0)

15,99

Betulina, Gliceryna, Mocznik
75 ml
Skóra sucha
/5
(0)

39,00

Betulina, Ksylitol, Mocznik
400 ml