Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

CERA MIESZANA

Jak to wygląda?

Cera mieszana to jeden z najczęściej występujących typów cery. Posiada cechy cery suchej oraz tłustej, jest najczęściej wynikiem zaburzeń równowagi hydro-lipidowej skóry. Obok łojotokowej strefy T – obejmującej czoło, nos i brodę, występują strefy niełojotokowe – najczęściej policzki i skronie. Ten typ cery charakterystyczny jest dla nastolatków, a także osób w wieku dojrzałym, w których w przeszłości występowała cera tłusta. W strefie T oprócz nasilonego łojotoku najczęściej pojawiają się niedoskonałości, zaskórniki, rozszerzone pory. Strefa ta jednak jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, czyli słońca, wiatru, niskich temperatur. Partie suche są bardziej skłonne do podrażnień, towarzyszy im uczucie napięcia, pieczenia lub swędzenia skóry.

Jak pielęgnować?

Chociaż cera mieszana przysparza wielu kłopotów z doborem kosmetyków, nie trzeba nabywać odmiennych preparatów do pielęgnacji różnych stref skóry. Warto znaleźć “złoty środek”, którym będą kosmetyki odpowiadające obu strefom skóry.

Demakijaż i oczyszczanie najlepiej wykonać za pomocą nawilżających płynów micelarnych i delikatnych żeli myjących lub pianek. Bardzo dobrym wyborem mogą być także emulsje, zwłaszcza przy przewadze obszarów suchych i normalnych. Nie należy zapominać także o właściwej tonizacji. Wyrównanie pH przyczyni się do prawidłowej syntezy ceramidów naskórka, a także zapobiegnie nadmiernemu rozwojowi chorobotwórczych bakterii, które mogą prowadzić do powstania niedoskonałości. Pamiętaj także o systematycznym wykonywaniu peelingów (1-2 razy w tygodniu). 

Wybieraj kremy, które nie będą zbyt treściwe dla tłustej strefy, a jednocześnie nie będą wysuszać stref o mniejszej aktywności gruczołów łojowych. Najtrafniejszym wyborem są kremy o lekkiej konsystencji. Pielęgnacja cery mieszanej powinna być skoncentrowana na produktach o działaniu nawilżająco-normalizującym.

Co polecamy?

Demakijaż

Oczyszczenie

Tonizacja

Krem

Uzupełnij o...

Scroll to Top